pátek 8. února 2013

Noční hra


Noční hra

NOČNÍ HRA

-Přeloženo-Bride McTierney to měla s muži vždycky těžké. Všichni to byli sobečtí parchanti, kteří ji nikdy nemilovali. Ale přesto všechno byla vždy pyšná na svou nezávislost, i když v hloubi duše stále prahla po svém rytíři v lesklém zbroji.
Ale nikdy by ji nenapadlo, že by její rytíř, neměl lesklou zbroj, ale lesklou srst...

Smrtící a zmučený Vane Kattalakis není tím, čím se zdá. Většina žen lamentuje nad tím, že se jejich muži chovají jako psi. Ale v případě Bride, se její muž chová jako vlk. Vlčí zvěrolovec, který stále touží po smrti nepřátel, nepatří mezi ty, co vyhledává nějaký vztah. Sudičky mu ale vybrali Bride a tak má nyní tři týdny na to, aby je přesvědčil o její nadpřirozenosti, nebo stráví zbytek svého života v kastraci - a to je něco, co by žádný vlk nechtěl zažít.

Ale jak má vlk přesvědčit člověka, aby mu svěřil do rukou svůj život, když tu jsou stále jeho nepřátelé, kteří touží po jeho životě? Ve světě Zvěrolovců, platí pravidlo člověk člověku je vlkem. A pouze jediný Alfa samec může vyhrát.


Bride

"Moje vnímání reality si odskočilo."

Bride se konečně smířila s tím, že její rytíř v lesklé zbroji přišel s pěknou, lesklou srstí...
Milovaná manželka Vanea, je ženou neoficiálního vůdce smečky Katallakis. Vzhledem k tomu, že jsou vlci společenská zvířata,její dům je stále plný různých vlků. Ale to je v pořádku. Miluje mít tak velkou, širokou rodinu.


Vane

 "Je lepší být zabiják, než oběť."

Jako jeden z šesti dětí, Vane má nebezpečné tajemství, které by ho mohlo zabít, pokud by se to někdo z jeho smečky dozvěděl. Narodil se ze zakázaného svazku a strávil svůj život tím, že se snažil chránit své sourozence, kteří nikdy plně neakceptovali jejich Otce. Je si plně vědom toho, že každá minuta bude s největší pravděpodobností jeho poslední.
Loven Arkádiány a odsouzený Katagariány, Vane je rozhodnutý svými tesáky ochraňovat Anyu. Je to nemilosrdný voják, který odmítá pustit kohokoliv do svého zraněného srdce. Už dávno se naučil odmítat svět předtím, než on odmítne jej.
Vtipné, jak jedna neočekávaná noc vše změnila…

5 komentářů:

 1. Můj oblíbený díl:)
  Děkuji moc za krásný překlad:)

  OdpovědětVymazat
 2. Prvně bych chtěla ocenit snahu o samostatný překlad knihy. Nicméně... Omlouvám se, ale rozhodně nesdílím nadšení z překladu. Raději si to čtu v originále. Bohužel jsou termíny překládány nepřesně, ustálená slovní spojení s méně doslovným českým překladem jsou v češtině lehce zmatené. Nechci urazit překladatele, vím, že práce na překladech není snadná, ale chybí mi logická vazba vět a myšlenek. Stálo by za zvážení celé si to znovu přečíst a doladit, nejen slepě překládat slovíčka a nevidět celek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Preklad, ktery je uverejneny zde na blogu, je uplne prvotni a stary vic jak 7 let. Od te doby knihy davno prosly rekorekci a jsou v jine podobe dostupne na mailu.

   Vymazat
 3. Děkuji za super překlad a korekturu :-) Další bezva díl :-)

  OdpovědětVymazat