středa 13. února 2013

Pod rouškou ticha (Liga 5)Pod rouškou ticha

Liga 5

Překlad Kerris
Korektura Hanulla
Místo: Ichidianský vesmír


POZOR SPOILER - Pokud jste nečetli Zrozen z ticha, text níže obsahuje spoilery.

Jako jeden z nejdivočejších vojáků, které Phrixiani kdy vytvořili, Maris Sulle byl celý svůj život outsider. Vyrůstal s tajemstvím, které ho stálo všechno - jeho dědické právo, rodinu a vojenskou kariéru. V životě měl jen jedinou lásku a obětoval své vlastní štěstí, aby viděl svého nejlepšího přítele, jak si bere ženu, kterou miloval. A teď, když je jeho dobrý skutek hotov, se cítí ztracený a bez cíle. I když se hodně snažili, aby ho zahrnuli do jejich nové rodiny, on na ně kouká jen zvenčí.


Ture strávil celý svůj život tím, že se před všemi skrýval, zatímco se zoufale snažil někam zapadnout. Do jeho rodiny, do světa, nebo kamkoliv jinam. Těžce raněný každým, koho kdy znal, nevěří nikomu, až na svou nejlepší přítelkyni. A upřímně řečeno, nemůže pochopit, proč věří jí. Stejně jako jí nemohl uvěřit, když popisovala loajalitu mezi přáteli, což bylo něco, co nikdy nepoznal.

Ale v jeho nejtemnější hodině je zachráněný hrdinou, o kterém si myslel, že může existovat jen v románech. Muž, který je každým svým kouskem stejně pošramocený a nedůvěřivý, jako on. Muž, který nemá zájem být zatáhnut do jakéhokoliv vztahu.


Po celý svůj život byl chodícím příkladem zatracených vztahů, Maris si je dobře vědom dvoření a fiaska, které pravidelně následovalo. Přesto, na Turovi je něco, čemu nedokáže odolat. Něco, co mu nedovolilo odejít, i když věděl, že by měl.

A když se staří nepřátelé vrátí, aby je oba ohrozili, musí se jim buď postavit společně, nebo zemřít o samotě.
http://www.sherrilynkenyon.com/wp-content/uploads/2012/02/ture-145x145.jpg
Ture
Ture mohl počtem svých přátel zahrnout pouze jedinou číslici. Kromě Zaryi, nikomu nevěřil. Viděl v lidech to nejhorší a nechtěl s nimi mít nic společného. Jen ona ho přiměla smát se a nesoudila ho, ani nevyužívala. Což byly věci, které jsou opravdu vzácné.
Věří, že lidé jsou narozeni, aby se milovali a věci, aby se využily. Problém s životem je ten, že se tyhle dva pojmy často zaměňují.
http://www.sherrilynkenyon.com/wp-content/uploads/2011/06/maris.jpg
Maris


Darlingův celoživotní přítel, Maris je i dobrým kamarádem Caillena. Zcela okouzlující a nádherný, je s ním hodně zábavy, a pomůže Darlingovi se speciální záležitostí, kterou si musíte přečíst ve Zrozen z ticha.
1 komentář: