úterý 12. února 2013

STRÁŽCE

The Guardian

STRÁŽCE

-Přeloženo-


Jako Snový Lovec, byla Lydia pověřena nejposvátnější a nebezpečnou misí. Má sestoupit do oblasti podsvětí a najít chybějícího boha snů dříve, než prozradí tajemství, které by je všechny zabilo. Co nikdy neočekávala bylo, že bude uvězněna nejkrutějším ochráncem Podsvětí.
Sethův čas se krátí. Nemůže-li se vydat ke vchodu na Olymp a Diovu srdci, pak jeho život a duše propadne. Bez ohledu na mučení, nebyl schopen zlomit boha, kterého držel. Ale když se objeví zachránce, rozhodne se vyzkoušet novou taktiku.
Když zamknete tyhle dvě vůle, musí se jeden z nich poddat. Lydia není jen ochránce brány Olympus, drží zpátky nejtemnější síly. Pokud neuspěje, bude se znovu staré zlo potulovat po Zemi, a nikdo nebude v bezpečí.
Ale zlo je vždy lákavé...http://www.sherrilynkenyon.com/wp-content/uploads/2011/06/seth-145x145.jpg
Seth
Jako nemanželský syn egyptského boha Seta a člověka, byl Seth vhozen do pouště svou matkou, aby tam zemřel. Snažila se ho předat jeho otci, ale Set odmítl a řekl, že Seth je příliš slabý a nicotný, aby přežil. A co víc, Set přímo nenáviděl Sethovu matku za to, že pojmenovala tu ubohou bestii po něm.
Ale osud nebyl s ním. Byl nalezen smečkou Zvěrolovčích šakalů, kteří ho vychovali jako jednoho z nich. A v ten krátký čas, byl skutečně šťastný.
Dokud ho neprodali do otroctví. Od prvního okamžiku, kdy ho Noir spatřil, věděl, jaký je v Sethovi potenciál. Vše, co musel udělat, bylo umučit lidskost v něm. Nyní Seth nemá s nikým soucit. Je chladný a plný hořké nenávisti na všechny a všechno. Dokonce i démoni se třesou v hrůze v jeho blízkosti.
http://www.sherrilynkenyon.com/wp-content/uploads/2011/06/lydia1-145x145.jpg
Lydia


Jako Snolovec, byla Lydia pověřena tou nejposvátnější a nejnebezpečnější misí. Musí sestoupit do říše podsvětí a najít chybějícího boha snů, než prozradí tajemství, které by je mohlo všechny zabít. To co by ji nikdy nenapadlo je, že bude zajata tím nejkrutějším strážcem.
Lydie je ale mnohem víc, než se na první pohled zdá. S pravomocemi daleko přesahující Snolovce, nikdy nebude podrobena a nikdo jí nikdy nebude nic přikazovat.
Není to jen tak ledajaká mrcha.
Ve Strážci, se Seth odkazuje na její sšn, což je střed egyptské lilie. Lilie byla posvátná a tajemná květina starých Egypťanů. Bílá lilie, která kvete v bahně, stejně jako modrá lilie byla oslavovaná a uctívaná. A sloužila k nápojům a jídlu působící euforický pocit klidu nebo… jak také věřili, měli léčivé síly.


2 komentáře:

 1. Bolo by možmé poslať mi celú sériu?
  zmh0912@gmail.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, nebylo. Precti si info. Od toho tu to info je.

   Vymazat