středa 13. února 2013

Tichá pravda
Tichá pravda

BAD 6

Místo: Součastnost

Tvrdý-jak-hřebíky, agent odboru americké obrany Hunter Thornton-Payne není cizincem v nepohodlných přísně tajných misích, ale dnes večer hodlá vyhrát. Potřebuje se jen proplížit na dobročinnou sbírku, na tak dlouho, aby našel nemilosrdného vraha, kterého lovil čtyři roky. Je to ničemná operace, ale Hunter nemá co ztratit - dokud ho úchvatná brunetka nečekaně nevtáhne do vlastního nebezpečného příběhu.

Abbie Blantonová udělá cokoliv, aby zjistila, proč se z její zdravé matky najednou stala kriticky nemocná žena. Když je významná dědička, kterou se Abbie snažila vydírat, aby zjistila pravdu skrytou za matčinou záhadnou nemocí, zastřelena, Abbie si uvědomí, že se zapletla do nemilosrdného spiknutí - a ona je dalším cílem. Spolu s Hunterem objevují znepokojující spojení, které je staví na opačné strany, když zahajují zrádnou bitvu proti odporným akcím tajné organizace, která je schopná zajít hodně daleko, jen aby zůstala skrytá. Něčí smrt je nevyhnutelná, než to všechno skončí.
Přežití je hlavní prioritou. Její záchrana, nebo jeho vykoupení?
Jen jeden může vyhrát a vrahové mají tu nejlepší šanci.


Hunter
Hunter Wesley Thornton-Payne III zdokonalil roli znuděného playboye, která mu umožňovala práci tajného agenta BAD, při které se pohyboval tiše mezi společenskou smetánkou, která hladově polykala staré i nové peníze a mezi zločinci, kteří se zoufale chtěli vetřít na jejich úroveň. Vyrůstající v rodině, která změnila dysfunkčnost v žijící umění, Hunter si cenil víc svého bakalářského titulu, než milenky a pohrdal médii, která se živila lidmi, kteří byli na tolik slabí, aby ti šakali dokázali vyčenichat pach krve.

Navštíví sbírku pro Renesanční Dámské středisko pořádanou elitou v Chicagu a má v úmyslu vytáhnout informace z dvojího agenta, který je nastrčený v nebezpečné organizaci Fratelli de il Sovrano. Noc přináší bonus, když spatří klíč k vlastní soukromé odplatě padlému agentovi. Nejdřív však musí najít a zneškodnit vraha, který zabíjí nevinné Američany spojené s blížící se dohodou o obchodu se zbraněmi, kterou odmítá britský premiér. BAD věří, že vrahem je člen MI6 (pozn. Překl. - britská tajná služba), který zmizel a o kterém pochybují, že poslouchá rozkazy. Hunterova mise získá nečekaný obrat, když se objeví žena, se kterou v minulosti zažil nezapomenutelnou noc, a která vstoupí do palebné linie se svými vlastními problémy, ničící tak jeho jasný plán na ochranu jeho země a rodiny, jen aby zachránil jedinou ženu, která kdy dokázala prolomit jeho obranu.


"Mluvím sám se sebou, protože rád jednám s lidmi na vyšší úrovni."

Abby

Matka Abby Blantonové je stále více nemocná, ale neměla by být. Před deseti dny se její matce něco stalo při návštěvě střediska Renesančního Dámského umění, ale s Abby o tom nechce nikdo mluvit, ani jí nikdo nechce pomoci najít dárce se stejnou vzácnou krevní skupinou, jakou má její matka. Abby využije své vyšetřovací zkušenosti novinářky televizního zpravodajství na Chicagské sbírce, ale zanechává jí to pouze více otázek, než odpovědí a navíc se z ní stává žhavý terč vraha s pokřiveným smyslem pro čest. Jako kdyby noc na sbírce nebyla dost zlá, Abby potká muže, na kterého nikdy nezapomněla a kterého už nechtěla nikdy vidět. Ale Huntera Thorntona-Payneho není snadné jen tak odmítnout, zvlášť když je jasné, že se honí za stejným mužem, ale každý s jiným cílem. S její matkou, která každý den více chřadne, je skrývání se před vrahem pro Abby vyloučeno a ona je odhodlaná zjistit, co se děje uvnitř střediska, že to zabíjí ženy. Začíná si uvědomovat, že Hunter není jen povrchní playboy, kterého předvádí před světem, ale nebezpečný agent s mučivou minulostí a jehož jediné štěstí závisí na zabití muže, který je jedinou nadějí pro přežití její matky.


"Všichni by měli mít alespoň dva přátele - jednoho, se kterým si promluví a jednoho o kterém budou mluvit."
Ps: Kapitoly sem zatim sloupcovitě vypisovat nebudu, ale pro představu, je jich 46 :P - Kerris

2 komentáře:

  1. Dobrý deň som strašne rada že som našla túto stránku, keďže Sherrilyn je mojou obľúbenou spisovateľkou. Práve som sa pustila do série BAD ale nikde nevidím BAD 6, preklad, neviete mi prosím poradiť
    dakujem

    OdpovědětVymazat