sobota 9. února 2013

Zmocni se nociZMOCNI SE NOCI

-Přeloženo-


Zdrávas svatý čtenáři:

Řím vladl světu a moje rodina vládla Římu. Narodil jsem se jako vznešený syn legendárního římského senátora. Chodil jsem si po antickém světě jako generál, jako bůh, ale díky brutálnímu aktu zrady jsem byl svázán bohyní a tak jsem se dostal k tomu, že chráním lidstvo před zlou pohromou, která ho straší.

A i já jsem teď jak se tak říká v prdeli. I když si stále nejsem jistý tím, jak se to stalo. V jednu chvíli jsem byl ve svém živlu, zabíjel jsem upíry a další věci a v dalším momentě mě samozvaná přemožitelka upíru bodla do zad.
Tabitha Devereaux se tolik liší od všech žen, které jsem kdy potkal. Je člověkem, který se sám vyučil boji proti upírům a je v tom dobrá stejně jako jakýkoliv jiný nesmrtelný.

Výstřední a nekonvenční je pravým protikladem všeho, co je na ženě žádoucí a přece mě nenechává chladným.
Je tu ale jeden veliký problém. Je dvojčetem ženy, která je jeho smrtelným nepřítelem. Její muž totiž kdysi povraždil mou rodinu. Ale to není konec. Tabitha a její sestra jsou nyní pronásledováni pradávným zlem, usilujícím o pomstu. Je to někdo, kdo odmítá mít klid, dokud všichni Tabithiny drazí, nebudou mrtvý.

Já narozdíl od ostatních Temných lovců, nikdy nespoléhal na nikoho jiného, než na sebe. Všichni mě odmítli a otočili se ke mě zády. Ale mě je to vlastně jedno. Nezajímá mě, co si o mě myslí ostatní Temní lovci. Ale teď, jediný způsob jak zachránit Tabithu a její rodinu, je překlenout dva tisíce let nenávisti a předsudků.

Všichni říkají, že protilady se přitahují, ale mohou i nadále zůstat spolu, když se proti nim spikly Sudičky, které je chtějí od sebe oddělit?

Valerius MagnusValerius
"Kdybych byl v Troje ve dne, kdy přivezli koně, tak by se ten den na pláži objevili pečení Řekové."

Valerius je synem římského senátora. Do 22 let se stal římským generálem, který vedl dobytí celého Řecka, Galie a Británie. Pro většinu jasný důvod, proč si nerozumí s většinou Temných Lovců a je nutné ho držet dál od Kyriana, Kell, Safrax, Zareka a Zoe.
Val je opravdu vyloučený od zbytku jeho bratrů. Retta se snaží čas od času, aby ho více brali do kruhu DH(Temných lovců), ale starší Temní Lovci mu odmítají odpustit zločiny jeho minulosti.
Nikdo neví, co ho přivedlo do našeho kruhu.
Tabitha
"Klidně se smějete #$#@, ale já se budu smát naposled a dlouho, až se budu do večera za břicho popadat."

I přes to, že je dvojčetem Amandy, je Tabby úplně jiná. Jedinou otázkou je v čem? Vše bere svým rytmem a nikoho neposlouchá. Je to ten nejzlejší člověk, který pronásleduje noc. Jejími silami jsou: intuice, psychometrie a empatie, které Archeon pro její dobro i vlastní rozum utlumil. Nicméně, stále to pro ni může být zdrcující. A když se tak stane, propadne hněvu. Kvůli svým silám je také magnetem pro daimony, což ji vedlo k tomu, aby se z ní stal zabiják. Talon je tím, kdo jí zachránil před prvním útokem Daimona, když jí bylo třináct a šla pěšky domů z knihovny. Ve škole se věnovala antropologii a má magisterský titul z oboru starověkých civilizací. Její specialitou je Řím.

8 komentářů:

 1. dáte sem i překlady ostatních knih?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento příběh není přeložený a k dispozici? Nejde mi otevřít.

   Vymazat
  2. http://sherrilyn-kenyon.blogspot.sk/p/info_9.html
   pozri si toto!

   Vymazat
 2. VŠECHNY knihy co jsou PŘELOŽENÉ u sebe mají v soupisu knih napsáno PŘELOŽENO a můžete si o ně zažádat na emailu. Pořád nechápu, co na tom není jasné...

  OdpovědětVymazat
 3. Dobry den , zažádala jsem si o knihy na vaš e-mail už před několika dny. Za jak dlouho většinou příjde odpověd . Děkuji Aenieta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://sherrilyn-kenyon.blogspot.cz/p/info_9.html
   Jak funguje nas mail:
   6. bod : Kedy Vám odpíšeme na Vaše žiadosti je naša vec. Posielajú sa vtedy, keď má niektorá z nás čas.

   Vymazat
 4. Děkuji za další úžasný překlad a korekturu. U tohoto páru jsem si na začátku říkala, že je to návod na katastrofu :-D Každopádně další super počtení, děkuji :-)

  OdpovědětVymazat