úterý 18. června 2013

Sázka (Vládci Avalonu 0,5)Sázka

Vládci Avalonu 0,5

Krátký příběh ze série Vladci z Avalonu, kde Thomas sepisuje svůj příběh. 
http://www.sherrilynkenyon.com/wp-content/uploads/2011/06/thomas-145x145.jpg
Thomas Mallory
„Dejte mi svobodu, nebo mi alespoň jednou za čas přineste nové povlečení do mé klece.“

Sir Thomas Mallory byl muž mnoha protikladů, který strávil většinu svého života ve vězení, kde si krátí čas všemi různými přestupky. Je to také muž s mnoha prostředky, proto taky vždy rychle unikne z vězeňských zdí na svobodu.
To, co ale většina neví, je, že díky nevšednímu aktu laskavosti, Thomas našel dveře, které spojovaly náš svět s jejich, a strávil hodně času na Avalonu, kde se dozvěděl pravdu o Artušovi. A právě pro tyto příběhy, které se staly Le Morte d´Arthur, měl slabost...

http://www.sherrilynkenyon.com/wp-content/uploads/2011/06/merlin-145x145.jpg
Merlin
„Limity jsou pro ty, kteří je mají, a výmluvy jsou pro ty, kteří je potřebují.“

Na rozdíl od to, čemu mnoho lidí věří, Merlin nebyla bytost. Byl to titul. Merlini byli poradci starověkých králů. Penmerlin byl nejvýše postavený Merlin, který seděl po pravici panujícího monarchy, zatímco jiný byli odkazováni jako waremerlini.
Nejvíce známý Merlin byl Emrys, kterou sloužil jak Utherovi tak Artuši Pendragonovi, ale Emrys Penmerlin byl muž s mnoha nedostatky. S nedostatky, které Morgana využívala tak, že nakonec porazila nejen Artuše ale i samotnou linii Merlinů. To, s čím nikdy nepočítala, byl odpor ostatních waremerlinů, kteří jí odmítli vydat posvátné předměty, které byli pověřeni chránit. Víc než to, spoutáním Emryse Penmerlina, waremerlina Aquila nabila své plné moci. Nyní Aquila Penmerlin chrání Avalon spolu s Artušovými rytíři. Je obklopena muži a ženami, jejichž loajalitě se nedá nic vytknout (alespoň většinou).
Je silnější než její předchůdci a vede Lordy z Avalonu v jejich cestě, zatímco čeká na chvíli, kdy budou s Morganou bojovat o nadvládu. Nicméně její čas, stejně jako u ostatních Penmerlinů, je omezený. Pokud nedokončí svůj cíl, bude muset odstoupit a předat své pravomoce dalšímu v řadě…
Jediný problém je, že nikdo si není jistý, kdo dalším Penmerlinem bude. On nebo ona mohou být zrozeni z dobra… nebo se další merlin může narodit zlu. Je na osudu, kdo bude dalším, a ten má velmi bizarní smysl pro humor.

7 komentářů:

 1. Tesim se. :) Ale nevite, kdy se bude prekladat dalsi kniha ze serie Avalon?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, všetky, ktoré vyšli už sú preložené.
   Paula

   Vymazat
 2. Dekuji moc za preklad:)

  OdpovědětVymazat
 3. Ďakujem veľmi pekne za preklad poviedky, túto sériu mám veľmi rada...

  OdpovědětVymazat
 4. Poprosila som cez mail o preklady ale asi ste ho nedostali ako sa dostať k prekladom keď to nefunguje... Diky


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mail funguje normalne, jen na nom nikdo nedrepi 24 hodin denne ;) Tri dny jsou fakt prd.

   Vymazat