pondělí 6. května 2013

PEKLO PEKLO

Překlad Paulinka

Korekce Mirka

Přišlo horko a s ní i hrozba pro lidstvo vzrostla…

Nick dostal řidičák a nebojí se ho použít. Ale sladké šestnáctiny nejsou takové, jak si je představoval. Zatímco se ostatní kluci obávají termínu plesů a posílají své žádosti na vysokou školu, Nick je až po krk zahrabaný mezi nepřáteli, kteří si nepřejí, aby se dožil dalšího dne. Už si ani není jistý, jestli někomu může věřit, vždyť jeho jediný spojenec se zdá být člověkem, který ho nakonec nejspíš zabije.

Ale život ve službách nemrtvých je všechno jiného, jen ne normální. Natož, když se najde někdo, kdo chce přivolat prastaré síly, tak silné, že se jich i bohové bojí. A tak se Nick učí přikazovat a ovládat elementy, které musí zvládnout, aby byl schopen bojovat proti jeho poslednímu nepříteli, který je s největší pravděpodobností tím, kdo ho nakonec zničí. Jak praví staré přísloví, oheň nemá slitování, a pokud Nick přežije tohle poslední kolo, tak bude muset obětovat část sebe sama. Nicméně, ani ta nejlepší oběť je zřídkakdy tím nejrozumnějším tahem.

A někdy musíš věřit svému nepříteli, abyste zachránili své přátelé. Ale co dělat, když tím nepřítelem, jsi ty sám?“http://www.sherrilynkenyon.com/wp-content/uploads/2011/06/nick-jr.jpg
Nick
"Já nejsem nezvózní, já jsem jen strašně, opravdu strašně ostražitý."

Mé jméno je Nick Gautier a toto je příběh mého života.
Tak za prvé, říkejte mé jméno správě. Je to výrazné Go-šeij a ne Go-ti-jé, nebo Gout-hay (které má v sobě navíc písmeno H a jak moje máma říká, jako chutí jsme si nemohli dovolit extra podpis). Nejsem žádný přefintěný francouzský módní návrhář. Jsem jen obyčejný kluk… tak je může být syn ženy, která musela dělat striptérku a otce, který je povoláním zločinec.
Ale jak moje máma často říká, od Boha tu máme přátelé, kteří dělají rodinu, do které jsme se narodili. A moje matka, navzdory svému povolání, je pravá dáma a já zbiju každého, kdo říká něco jiného. Berte to jako výstrahu. Cherise Gautierovou budete respektovat, nebo vás budu muset naučit.
Mé království je Francouzská čtvrť, kterému vládnu jako princ. Každý zde mě zná. Všichni včetně majitelů, umělců, restauratérů a Voodoo kněžek, které vás dokážou psychicky vykolejit. Ti všichni jsou počítaní za mé přátelé.
Právě teď, nejsem nějaký zlý kluk z ulice. S několika dalšími jsem zametal v obchodě pro panenky a na několik dalších místech, které nestojí za řeč, za což by mě máma zabila, kdyby se to dozvěděla. Dokonce jsem pracoval jako průvodce na prohlídce „Nemrtvý v New Orleans“. Každý, kdo navštíví čtvrť, se chce jednou nebo druhou trasou projít. No znáte to. „A na tomto místě se stalo něco velice strašidelného“ nebo nějaká jiná kravina. Sakra, většinu toho jsem každou noc dělal, jen proto, abych se nenudil.
Ale teď skutečně, démoni? Vlkodlaci? Bohové a bohyně na ulicích (myslím jiné než ty, co se všude vznáší na Mardi Gras)? Upíři? Kdo může věřit takové blbosti?
Jediní, koho jsem kdy viděl sát krev, byli právníci a ti obrovští komáři (pokud jste někdy byli v New Orleans, pak určitě víte, o čem mluvím. Bombardér B-52). Kromě toho, v okamžiku kdy se Ane Rice odstěhovala z města, vzala si jich spousty sebou. Takže jsme skoro v bez-upíří zóně.
A pak jednou v noci jsem se rozhodl, že i když jsem ve své životě udělat spoustu špatných věcí, nedovolil jsem ublížit několika turistům, bez ohledu kolik oni mají peněz a já ne. Takže místo toho, aby zbili nevinné, se kluci pustili do mě.
Určitě by mě zabili, kdyby nebylo toho tajemného chlápka, který přišel odnikud a srazil je dolů tak rychle, že vše, co jsem viděl, byla jedna černá šmouha. Další věc, co vím, že jsem s mamkou v nemocnici na šití a ten chlap zmizel. Zmizel, ale předtím všechny náklady uhradil.
A moje máma, je prostě moje máma a tak odmítla přijmout jeho charitu. Místo toho mě mu prodala do otroctví, abychom to splatili. Jo, jo, jo, bylo to spíš nevolnictví. Musím pro něj pracovat, dokud nesplatím účet.
A další věc, kterou vím, jsou zombie poflakující se po škole a věci, o kterých se mě nikdy nesnilo, že padají z nebe (doslova). Ti všichni se mě pokoušejí zabít. A to všechno pro nějaké proroctví a osud něčeho, co říká, že jsem nějaký strašný zlo.
Nemyslím si, že jsem zlý. Myslím, že se tomu jenom říká puberta a jsem ji jistý, že z toho vyrostu. Tedy, pokud mě dřív nezabijou. Mezitím, co stále přicházejí, se vzdělávám a všechno je minutu od minuty víc a víc jiné.
A tak jsem spadnul přímo do středu této války.
Věřte mi, že nemrtvý není nic pro amatéry a není to žádná hra s nadpřirozenem. Všechny ti děsivé věci, které vstávají v noci, jsou skutečné a měli byste se modlit, abyste s nimi nikdy nepřišli do styku, nebo je potkali v jejich skutečných podobách. Oni existují a jsou všude kolem vás. Od řezníka a pekaře ze Svaté Anny, malé a staré prodavačky panenek na Royal, spolu s kapitánem mého fotbalového týmu, ze kterého se stane vlkodlak. Ve skutečnosti, může být vaše oblíbená restaurace, řízena celou rodinou tvaro-měničů, přeměňujících se na medvědy.
A víte co? I těmi všemi podivnostmi, se mi to líbí. Člověk zažije spoustu legrace.

6 komentářů:

 1. :o to budete prekladat dalsi dil ?? Takhle rychle po tom minulem jsem to necekal ale libi se mi to ;) fandim vam holky a diky, ocenim kazdou jednotlivou kapitolu :)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak jo, prave se citim zahanbene tvoji rychlosti, Pauli, takze jdu prekladat - mimochodem, uz jsem zacala znova cist 2 dil, takze brzo se vrhnu na 3, takze diky za preklad :D

  OdpovědětVymazat
 3. JJ, budem prekladať aj tento diel, takže o pár dní už by sa tu mohlo niečo nachádzať. :)
  Zahanbene??? Určite nie, nemáš prečo :)
  Paula

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaj a to som chcela, ja skláňam klobúk pred tebou, čo už všetko ste tu vybudovali. to ja som ešte len maličký človiečik :)
   Paula

   Vymazat
 4. No povodne som sa s tym chcela trapit v AJ, zatial som stihla precitat iba prolog, ale kedze si sa do toho pustila tak skoro, tak si pockam na preklad a uz teraz sa tesim. :-)
  Janka

  OdpovědětVymazat
 5. Moc děkuji za všechny nové kapitoly, od 7 kap. Ale neměla jsem čas na prohlídku až teďka.Aještě jednou děkuji.

  OdpovědětVymazat