pátek 7. března 2014

Proste zlý - Kapitola 1 3/3„Madam, počujete ma?“
„Huh?“ Cece zažmurkala a v rozpakoch sa poobzerala. Zabudla na reportéra.
„Ospravedlňujem sa. Mal som telefonát od mojej ženy.“ Nepočula zvoniť žiadny telefón.
Zdvihol podložku na písanie. „Moja posledná otázka bola, či ste začali cvičiť jogu ako koníčka.“
„Nie, zaviazala som sa sama sebe, že zvládnem jogu od prvého okamihu, ako som ju skúsila. Joga vyžaduje odhodlanie a disciplínu k dosiahnutiu bodu hlbokého pokoja, aby ste mohli stáť celé hodiny bez pohnutia.“ Cece zdvihla jednu nohu, potom druhú, testovala jej svalovú odozvu, než sa odvážila zostúpiť zo šesťdesiat centimetrov vysokého podstavca.

„Dnes som vás pozoroval a nedokázal som zachytiť žiadny váš pohyb. Ako najdlhšie ste boli takto nehybná?“
„Dve hodiny a pätnásť minút.“ Odhadovala vzdialenosť na zem, kam chcela zostúpiť a potom vykročila nohou.
Podstavec zaškrípal. Prasklina posunula jej rovnováhu. Na chvíľu stratila koncentráciu a zakymácala sa, ale takmer to ustála, keď sa v jej zornom poli objavili mužské ruky.
Ruky mali dlhé mužské prsty a boli pripojené k Jeremymu.
Čo tu robí?
Čo ak ho pri nej uvidí jej brat?
Cece bola tak zaneprázdnená hľadaním Vinnyho, že stratila rovnováhu mávajúc rukami.
„Opatrne.“ Keď padala dopredu, Jeremy ju chytil za pás. „Mám ťa.“
Ten hlboký hlas zahrmel cez jej psychiku s takým uistením, až bojovala aby nevzdychla. Silné ruky ju zachytili.
Malo by sa jej uľaviť vďaka jeho pomoci, ale pulz jej vystrelil na plné obrátky, že je tak blízko k Jeremymu a dotýka sa jej. Štíhle svaly pekne tvarovali jeho stoosemdesiatosem centimetrov vysoké telo.
Lepšie ako pekne.
Chýbala jej jeho vrelá vôňa, ktorú vdychovala zakaždým, keď s ňou bok po boku pracoval v záhrade. Cítiť jeho vôňu takto blízko, bolo oveľa lepšie. Ženy v posilňovni videli len vysokého blond muža s trblietavými zelenými očami. Ona videla vnútro pod jeho ležérnou fasádou, bystrý pohľad v jeho očiach a nepoddajnosť v jeho tvári.
Toto bol muž so skrytými vrstvami a tajomstvami.
Jeremy sa otočil a keď ju staval na zem, manipuloval s jej váhou s ľahkosťou, ktorá potvrdzovala, že jeho investície v telocvični sa mu oplatili. Po svojej matke zdedila výšku stosedemdesiat centimetrov, ale nie jej odhodlanie udržať si nízku váhu.
Život je príliš krátky aby sa vzdala zmrzlinových pohárov Banana split.
Ale bála sa o jeho zranenú nohu aj keď si všimla, že minulý týždeň si pridal rad cvičení na nohy.
Dívala sa mu do tváre, ktorá bola štúdiou na ostré uhly na opálenej pokožke. Bol obdarený peknými perami, ktoré Cece cítila len vo svojich snoch. V tých žiarivých zelených očiach vírilo teplo, keď ju držal v zajatí.
Pľúca sa jej odmietli rozšíriť.
Jeremyho prsty sa o piaď posunuli, dotkol sa jej brucha a odpálil pomaly rozhorievajúcu sa rozbušku ohňostroja, ktorý jej išiel vybuchnúť v dolnej polovici tela. Ak mohol toto urobiť len tým, že ju držal v páse, mohla sa len pokúsiť predstaviť si, čo by cítila telo na telo.
Čo by mohol robiť s tými sexy ústami.
Keď sa jej nohy opäť dotkli zeme, bola dosť blízko aby sa nadýchla vône jeho vody po holení. Voňal mužne, ako samec... silou, niečím, čo by sa mohlo nazvať All Night Fantasy[1].
Hriešna zmes, ktorú mal muž aby zlákal ženu do tmy.
Mala veľmi tmavú spálňu a niekoľko klzkých fantázií na overenie.
„Si v poriadku?“ Spýtal sa Jeremy ticho a potom sa usmial. Čistý darebák.
Čo by len dala za jednu noc s týmto úsmevom.
Keď neodpovedala, jeho úsmev povädol do záujmu. „Nebolo ti tam hore príliš teplo? Tvoj mejkap je rozmazaný.“ Príliš teplo? Skôr by sa mohla vznietiť, ak sa od neho nedostane preč.
Reportérova tvár vykukla spoza Jeremyho ramena, pripomínajúc jej, že má publikum. Nehovoriac o tom, že sa môže ukázať Vinny.
„Čo tu robíš?“ Vyskočila Cece z Jeremyho zovretia a strhla sa nad bolestným pohľadom, ktorý na okamih prebleskol na jeho tvári. Nikdy ju znovu nepozve von, ak sa bude správať ako čarodejnica. „Myslím tým, uh, som prekvapená, že ťa vidím.“
„Bol som v okolí,“ pokrčil Jeremy ramenami, ale jeho oči sa zúžili, ako by bol opatrný - a kto by nebol po tom, ako sa správa ona?
Dofrasa, prečo život nemôže byť jednoduchý? Jej reakcia nebola jej chyba. Bolo to len bezpečnostné opatrenie na jeho ochranu, ak by ich niekto sledoval. Nechcela, aby Jeremy jedného dňa len tak zmizol.
Cece mu ukázala zdvihnutý ukazovák, aby jej dal chvíľku, potom sa obrátila k reportérovi. „Máte ešte nejaké otázky?“
„Môžete niečo počuť, kým ste v tom hlbokom tranze?“ Mysľou je preblysol hlas nejakého muža. Čo to len povedal? Postaraj sa o moju korisť.
Chvíľu premýšľala, než odvetila. „Áno, útržky. Asi počujem viac, než si uvedomujem, ale neskôr nemusím registrovať slová. Ešte niečo?“
„Nie.“ Podal jej vizitku. „Bude to v novinách zajtra ráno.“
„Vďaka.“ Keď reportér odišiel, otočila sa späť k Jeremymu. „Ospravedlňujem sa. Nechcela som, aby to znelo nevďačne, ale z toho stavu sa dostávam pomaly, takže prvých pár minút môžem byť divná.“ Nemohla sa s ním zapliesť – zatiaľ – ale tiež ho nechcela nechať odísť. Áno, uvedomovala si, že to mohlo znieť rozporuplne, ale Jeremy sa jej naozaj páčil. Natoľko, že nechcela aby mu Vinny a jej bratia ublížili.
Čo znamenalo, nateraz žiadne randenie. Jeremy jej určite dá ešte ďalšiu šancu počas niekoľkých týždňov.
Rýchlo sa poobzerala hľadajúc akékoľvek známky agresívneho talianskeho muža staveného na wrestlingové majstrovstvá, smerujúceho k nim. Jeremy bol rovnako rozložitý ako Vinny, ale pochybovala, že by zvládol všetkých troch bratov, čo by sa presne stalo, keby ich Vinny, právnik ich rodiny, povolal do zbrane.
„To je v poriadku.“ Jeremyho tvár sa uvoľnila šťastím, ako by prijal jej smiešnu výhovorku jej správania sa ako čivava na kyseline. „Musím zohnať zajtrajšie noviny.“
Idiot, ktorým bola, keď sa nachádzala v jeho blízkosti, sa len usmieval, šťastná, že ho vidí. Mal drsný, športový vzhľad ako svalnatý surfista s bielo-blond vlasmi, padajúcimi mu na golier. Ale vyrastala so svorkou alfa samcov a vedela, kedy vstúpila do tepelnej zóny jedného z nich.
Keď Jeremy nežartoval, mal okolo seba silnú auru, ktorá varovala ostatných, aby nevstupovali do jeho arény, ak neboli vyzvaní. Niektorým ženám mohlo ujsť, čo sa schovávalo za očarujúcim zovňajškom.
Vietor sa mu prehraboval vlasmi voľne a slobodne, čo ju nútilo premýšľať, ako by vyzeral ráno po noci plnej vzrušujúceho sexu.
S telom ako toto by sa stavila, že nekonečnej noci.
„Budeš slávna,“ dodal.
Pripomienka fotografie ju priviedla naspäť z duševných potuliek.
„Nemyslím. Ako sa niekto môže stať slávnym tak, že vyzerá ako socha?“
„Vedel som, že si to ty pod všetkým tým mejkapom.“ Záchvev ľútosti nad obrázkom a článkom jej vybehol chrbticou. Nechcela slávu a jej rodina by nemusela byť nadšená, že hovorila s reportérom. Prestaň sa trápiť a nepreháňaj. Okrem toho, bude to pravdepodobne len bezvýznamný článok, pochovaný pod víkendovými akciami. Jej identita bola skrytá pod vrstvami navrstveného mejkapu a vrstvami Vinnyho skvelej práce s dokumentmi.
Cece zdvihla bábiku. Keď sa otočila späť ku svojmu sklolaminátovému podstavcu, Jeremy ho skúmal.
„Máš tu prasklinu,“ zamrmlal.
„Na poslednej akcii niekto zacúval na moje stanovisko.“
Zdvihol tvarovaný podstavec, nezdalo sa, že by mu vadil biely prášok z jej telového mejkapu, ktorým si zamazal ruky. „Kde máš auto?“
„Mám ručný vozík, aby som to preniesla,“ protestovala. On len zdvihol obočie s pretrvávajúcim výrazom, ktorý znamenal, že chcel iba inštrukcie, kde má auto. Nakoniec ukázala. „Tamto pri divadle. Posledné parkovné miesto pred koľajnicami.“
To bolo prvýkrát, čo s ňou hovoril, od kedy chabo odmietla jeho pozvanie na večeru. Sklamanie v jeho tvári jej vyžralo dieru do brucha.
Bolo príliš, želať si normálny život?
Taký, ktorý nie je postavený na lži.
Cece šla slušne vedľa Jeremyho, tajne pokukujúc po jeho sebavedomej chôdzi a ležérnych spôsoboch.
Vyzeral takmer... ostýchavo? V žiadnom prípade. Dnes sa len držal spiatky.
Prečo nemohla mať svojom živote muža ako on?
Pretože jej rodina by neprijala slušného, bezúhonného občana ako Jeremy a ona by neprijala muža, ktorého by jej schválili, takže v žiadnom prípade nemohla vyhrať.
To neznamenalo, že musela žiť ako mních, všakže?
Jeremy položil jej sklolaminátový podstavec na korbu a potom si oprášil prach z rúk. Keď sa k nej obrátil, tentoraz ju jeho úsmev prinútil sťažka prehltnúť.
Túžila po tomto mužovi.
Dlhé trúbenie sirény z koľají vedúcich do Marietta všetkých varovalo, že blížiaci sa nákladný vlak bude prechádzať centrom necelých pätnásť metrov za nimi.
„Pozri Cece, možno by sme mohli ...“ Jeremy zaváhal, akoby slová v jeho hlave čakali na povzbudzujúce znamenie.
Dlhá biela rampa sa sklopila na svoje miesto, varovné zvony bili na ohlušujúcej úrovni. Automobily zastavili na oboch stranách prechodu. Zem vibrovala, keď prebehol rušeň ťahajúci reťazec zapojených vagónov. Hlasný rachot zabránil akejkoľvek konverzácii po dobu niekoľkých minút.
Srdce jej poskočilo nad túžbou v Jeremyho očiach, pulzujúcou mužským záujmom, ktorý sa nesnažiť skrývať. Ale keby ho nechala dokončiť túto vetu, obaja by boli sklamaní jej odpoveďou.
Po chvíli bubnovanie nárazníkov kovu na kov odviala minulosť, a s ním odišiel koľajami aj hluk.
Jeremy otvoril ústa, aby dokončil vetu.
„Ach, gee!“ luskla Cece prstami.
„Čo je?“ Jeremy vyzeral rovnako vyplašene, ako ona.
„Len som si uvedomila, že idem neskoro.“
„Kam?“
Odpoveď na túto otázku jej spôsobí nočné mory, ale nemala na výber. „Na pohárik k mojej priateľke. Chce, aby som sa stretla-,“ Len to povedz! Použitie tejto čiary by Jeremyho na pár týždňov odbilo, pretože to nemohla robiť neustále dookola. Povedz, mám priateľku, ktorá ma chce zoznámiť s chlapom, o ktorom si myslí, že by bol pre mňa dobrá trefa. Cece bola vychovávaná s klamstvami. Prečo bolo tak ťažké vysloviť tieto?
Jeremy čakal. „Chce aby si sa stretla... s kým?“
Cece otvorila ústa, aby dala správnu odpoveď, ale namiesto toho povedala: „S jej priateľkou... ona, uh, chce, aby som sa zoznámila s jej priateľkou.“
Tvár sa mu uvoľnila.
Prijala bodnutie viny, ktoré ju trhalo na polovicu kvôli tomu, že ho oklamala, ale nemohla sa prinútiť úplne zničiť svetlo záujmu v jeho pohľade. Nie po troch týždňoch spoznávania Jeremyho. Troch týždňoch neba. Nikdy sa toľko nesmiala. Akonáhle dokázala, že sa jej otvoril, vyrozprával jej príbehy o tom, ako vybudoval posilňovňu a ľuďoch, ktorí pre neho pracovali. Bolo to, akoby tie príbehy nerozprával nikomu inému. Nikdy nestrávila toľko času osamote s mužom, ktorý nepatril do jej rodiny a uvedomila si, že s Jeremym sa cítila v bezpečí.
Keby nebolo jej horlivých nevlastných mužských príslušníkov rodiny, ktorí prisahali jej umierajúcej matke, že budú Cece chrániť, užívala by si spoznávanie Jeremyho oveľa viac.
Jeremy otvoril dvere na strane vodiča na jej pickupe, kde bol interiér potiahnutý plastom. Keď si zaujala svoje miesto za volantom za silne praskajúcich zvukov, naklonil sa do okna a povedal: „Uvidíme sa... večer.“
Ako keby chcel urobiť presne to.
Ostaň v mojom srdci.
Hormóny ju dostanú do veľkých problémov, keď zostane v tom prenajatom dome, tak blízko k nemu. Vinny by nikdy neschválil prenájom, keby si uvedomil, aký človek žije vedľa nej. Malá stará dáma, ktorá vlastnila oba domy ubezpečila Vinnyho, že jej ďalší nájomca – Jeremy - je tichý muž, ktorý často cestuje a je samotár.
Milý chlapík ktorý si nikdy nevodil do svojho domu ženy.
Boh jej odpusť, Cece poskočila nad špekulatívnym pohľadom na Vinnyho tvári, keď prvýkrát zazrel Jeremyho krívať po jeho dvore. Uvedomila si, že Vinny dospel k záveru, že Jeremy je gay. Cece urobila všetko čo mohla, aby svojho brata presvedčila, že jej sused pre ňu nie je hrozbou.
Vinny by nemusel byť tak v pohode, ak by sa niekedy stretol s Jeremym osobne. Rozpoznal by ďalšieho alfa a rýchlo by zistil, že jej atraktívny sused nie je gay.
V žiadnom prípade.
Ach jaj, zbabrala to, čo?
Pokiaľ sa jej obrana neudrží, Jeremy bude mať problémy. Jej bratia zvýšili prehnanú úzkostlivosť na úplne novú úroveň a presadzujú nekompromisné pravidlá s .357 Magnum. Ale ona sa sem nepresťahovala preto, aby žila skrytá ako doma. V okamihu, keď presvedčí Vinnyho, aby sa natrvalo vrátil domov do Washingtonu, poponáhľa sa k Jeremymu, pozvať ho na rande, ktoré by skončilo u nej doma... v posteli... s ňou. Do tej doby si od neho musela držať odstup.[1]All Night Fantasy = celonočná fantázia

6 komentářů: