úterý 15. dubna 2014

Proste zlý - Kapitola 4Ak sa Cece ešte raz pred ním zohne a natiahne, Jeremy nebude zodpovedný za svoje činy.
Strhol uterák z krku a utrel si z čela pot, ktorý nemal nič spoločné s intenzívnym tréningom, ktorý práve ukončil na okruhu vo svojej posilňovni.
Nie, bolo to spôsobené erotickým obrázkom z druhej strany miestnosti, kde bola Cece obrátená k zrkadlovej stene.

Jeho pohľad zablúdil k miestu, kde si našla kút pre svoje cvičenie jogy, ale tento pohyb nevyzeral ako joga. Kľačala na rohoži čelom k zrkadlu, zdvihla ruky nad hlavu, potom sa zaklonila a vracajúc nazad sa prehla. Jej prsia tesne napli svetlomodrú podprsenku na jogu.
Potom sa prehla ešte viac a natiahla sa, pripomínajúc mu, ako vyzerala v noci.
Obnosené džínsy, ktoré mal na sebe boli jeho obľúbené, pretože boli veľmi pohodlné, ale pod zipsom cítil nepríjemný pocit a pekelný tlak.
Jeremy zaťal zuby a otočil sa k chladiacemu boxu s nápojmi na ktorom pracoval, skôr než stratí sebaovládanie a vyrazí cez telocvičňu, aby ju vyzliekol donaha. Celý deň mal pochôdzky, takže mohol prísť neskôr, aby zabránil utrpeniu z cvičenia jogy, ktoré robila každé popoludnie bez vymeškania.
Ako keby dnes potrebovali cvičiť.
Včera večer s ňou spotreboval štyri kondómy. Skončili dnes nad ránom.
Potom mu povedala, aby ešte pred svitaním odišiel.
Nemusel byť raketový vedec, aby zistil prečo. Aby ho nikto nevidel. Cece málokedy vyšla zo svojho domu skôr ako dopoludnia.
Vzdychol si a zvesil hlavu. Mal by byť na to zvyknutý – získa atraktívnu ženu, ktorá ho obskakuje, strávi s ním intímny večer a pred svitaním ho vystrčí za dvere ako špinavé tajomstvo.
Jeremy zdvihol skrutkovač a začal odstraňovať kovový panel na chladiacom boxe. Mal by byť Cece vďačný, že chcela udržať veci medzi nimi neformálne, ale bol naštvaný, od kedy sa ráno zakrádal domov a jeho nálada sa celý deň nezlepšila.
Udržiavanie imidžu playboya v tridsiatke bol únavné.
Myslel si, že Cece je iná, ale dala jasne najavo, čo od neho včera v noci a dnes ráno chcela.
Prečo by mal byť prekvapený? Pravdepodobne túži po obyčajnom Joeovi s pravidelnou prácu, ktorý dodržiava pravidelný čas, čo Jeremy nikdy nerobil.
Nikdy nebol typ od-deviatej-do-piatej, od ktorého sa dalo čakať, že príde domov každý večer. Nie, keď znenazdajky odchádzal z mesta pracovať v utajení.A aby toho nebolo málo, nemohol jej povedať, čo robí pre BAD, alebo kedy sa vráti. Nemožná situácia. Čo je dôvod, prečo by mal prijať, čo mu vošlo do cesty a nesťažovať sa.
„Uhm, Jeremy, si...“
Otočil sa za jemne vyslovenými slovami a našiel Cece stáť blízko seba. Rýchlym pohľadom skontroloval celú telocvičňu, či im niekto nevenuje pozornosť. Vyhýbal sa tomu, aby bol kdekoľvek v telocvični prichytený osamote so ženou z mnohých dôvodov, z ktorých hlavný bol ten, že to vysielalo zlú správu množstvu žien na love, ktoré sa v tomto prostredí denne premávali.
Odhodil skrutkovač späť do krabice s nástrojmi a utrel si ruky do handry zavesenej na opasku.
„Som, čo?“ založil si ruky na prsiach, stál tam a čakal, kam to smeruje.
„Zaneprázdnený dnes večer?“ povedala ticho.
„Možno.“
Spojila ruky a odvrátila pohľad.
Jeremy nechcel, aby jeho slová zneli kúsavo, ale začínal chápať, o čom bola včerajšia noc a nepáčilo sa mu, na čo prišiel. Cece bola nervózna, keď sa včera objavil jej brat. Dnes ráno odlietal a to bol pravdepodobne dôvod, prečo si až do teraz udržiavala od Jeremyho odstup.
Pri občerstvení na jej terase mu Cece povedala, že má troch prehnane starostlivých starších bratov. Z jej rozprávania pochopil, že kohosi, s kým chodila, neschválili.
Z toho vychádzalo jej rozhodnutie, vyhodiť ho dnes ráno? Myslela si, že by nebol dosť dobrý.
„Prečo chceš vedieť, či som zaneprázdnený?“ naliehal.
Cece zdvihla hlavu, nádej jej zasvietila v očiach. „Myslela som, že uvarím večeru ... ak by si chcel prísť... dnes večer.“ Mala na sebe čierne tepláky a neforemnú šedú mikinu, ktorá jej prevísala cez jedno hladké rameno. Nervózne si žmolila dlhý rukáv. Kučeravý vrkoč, zopnutý vysoko na hlave, jej spadal na stranu.
Dnes s ním odmietla ísť na obed, keď ju volal, ale stretnúť sa po zotmení v jej dome bolo prijateľné, huh?
Pri nej strácal sebakontrolu. Ak večera vyústi do niečoho podobného, ako sa stalo včera v noci, ona bude hlavný chod a dezert bude ona, v tej skrútenej jogínskej pozícii v strede postele, alebo na pohovke či kuchynskom stole.
Ale kam ho to dovedie zajtra ráno? Opäť k zakrádaniu sa v tme?
Keď hneď neodpovedal, poobzerala sa okolo, pohrávala sa s manžetou na rukáve a potom stíšila hlas. „Viem, že odchádzaš z mesta, ale myslela som, že by sme sa mohli zabaviť... kým si tu.“
No, to odstraňuje všetky pochybnosti, ktoré mal o tom, na čom s ňou je. To je to jeho šťastie, že v okamihu, keď presvedčí sám seba, že nezáväzné vzťahy so ženami má už za sebou, stretne tú, ktorá nechce žiadne záväzky. Aspoň nie od neho.
Nikdy úplne neprešiel cez čiaru, od neformálneho vzťahu k láskyplnej starostlivosti, ale Cece mu už šliapla na otlak, čo znamená, že ak neskôr dostane kopačky, bude sa cítiť ako hovno.
Tak prečo majú tráviť viac času spolu, aby bol neskôr viac zranený odkopnutím?
„Nemyslím,“ odvetil jej.
„Prečo nie? Nevarila som poriadne jedlo, od kedy som sa presťahovala a nie som až tak zlá kuchárka,“ žartovala, ale jej oči boli naplnené obavami.
Jeremy sa odmlčal, keď jeden z osobných trénerov prešiel okolo, chatujúc na mobilnom telefóne, potom prebodol Cece s „nekecaj“ pohľadom. „Tvoj brat dnes večer príde?“
„Nie, nemôže sa vrátiť, až do zajtra,“ povedala vzrušene, nato sa odmlčala a naklonila hlavu. Zarazila sa, ako by nechápala, prečo hovoria o jej bratovi.
„Aha.“ Jeremy váhal povedať viac s toľkými ľuďmi naokolo, prechádzajúcimi za Cece k cvičebným strojom v tejto časti.
Jej ústa sa užasnuto otvorili. „Stalo sa niečo? Myslím tým, myslela som si, že včerajšia noc bola...“ zranený výraz v jej očiach a prosebný tón ho bodali až do špiku kostí.
„... naozaj pekná,“ dokončil za ňu. To bola lož.
Minulá noc bola nádherná a nútila ho premýšľať, ako veľmi rád by sa každý deň prebúdzal vedľa nej.
Prešla si rukou po vlasoch, stiahla cop viac nakrivo a so syčaním vydýchla. „Tak nechápem, prečo so mnou nechceš večerať.“
Teraz bola zranená.
Jeremy mal dosť rozumu, aby nezmenil svoj názor na to, vidieť ju znova, v súkromí, ale toto nebolo vhodné miesto aby pokračovali vo svojej diskusii. Dnes večer to zvládne.
„V tom prípade, prijímam,“ pripustil nakoniec. „Nie je žiadny dôvod, prečo by sme nemohli spolu večerať... ako priatelia.“ Žiadny dôvod, okrem toho, že myšlienka, že by boli len priatelia a nedotýkal by sa Cece, ho rozčuľovala. Po dnešku budú len susedia. Teda do tej doby, kým ho BAD nepresťahuje zatiaľ čo bude preč, ako ich má v pláne požiadať. Pozrel sa na hodinky. „Neodídem odtiaľto skôr ako o ôsmej.“
„Priatelia, správne,“ zamrmlala. Jej úsmev trochu ochabol, potom mu ponúkla iný, zmierlivý. „Príď, kedykoľvek odtiaľ odídeš. Neskoro je v poriadku.“ Otočila sa na odchod.
Jeremy si spomenul, že niečo pre ňu má. „Cece?“
„Áno?“ Otočila sa a v jej pohľade zasvietil záujem, ktorý mu pohladil vnútro.
Ticho zaklial nad tým, ako hlboko sa mu zavŕtala pod kožu. Za tri týždne mu na nej začalo záležať, aj napriek tomu, že väčšinu času strávili v platonickom režime.
Minulá noc ho vtiahla celkom pod jej kúzlo, takže nemohol odísť bez úhony.
„Mám pre teba dnešné noviny.“ Jeremy podišiel k miestu, kde vedľa jeho nástrojov ležali noviny a zdvihol ich. „Tvoj obrázok je na prvej strane v spoločenskej časti.“
Jej oči sa doširoka otvorili, potom sa zamračila. „Robíš si srandu.“
Čo bolo na tom zlé? „Nie, je to pekný záber. Pekný článok.“ Zdvihol zložené noviny, vytiahol z nich spoločenskú časť a podal jej ich.
Vzala si noviny, čelo sa jej pokrčilo v hlbokom zamračení, nakoniec zamrmlala poďakovanie a odbehla.
O čom to všetko doparomabolo? Jeremy si pretrel čelo. Ženy. Muž, ktorý by ich pochopil, mohol vládnuť svetu. Jediné čo musel urobiť on, bolo pochopiť jednu ženu a ako by ju dostal zo svojho systému.
***
STARFACE prestal utierať olej z hlavne svojej Smith&Wesson .357 Magnum a malíčkom stlačil tlačidlo na Bluetooth slúchadlách. „Našiel si ženu v novinách?“
„Bez problému,“ odpovedal Dorvan a potom sa zasmial. „Nemusel som sa vyhrážať ani jednému blbečkovi. Recepčná v DoubleTake hodila jediný pohľad na môj falošný odznak detektíva a vyklopila všetko, čo som potreboval. Ukázala mi fotku sochy z nedele. Je to naše dievča.“
„Sladké.“ vyštekol Starface, skladajúc pištoľ. „Choď získať pamäťovú kartu a príď za mnou sem.“ Zaplatil muža, ktorý tajne natočil video zo stretnutia medzi ambicióznou rodinou z Chicaga a ruskou organizáciou, plánujúcimi spojiť sa a vyhladiť všetky stredne veľké zločinecké rodiny, bojujúce o prvenstvo v Severnej Amerike. Tá pamäťová karta bola pre ZiggyhoGambina hodná malého imania. Chicagská rodina chytila Ziggyho ľudí do pasce a potom udala federálom jeho hlavnú drogovú operáciu, ktorá jeho organizáciu stála chrbticu. Ziggy ponúkol Starfaceovi prémiu za dôkaz, ktorý by dostal vodcu Chicaga. Sladká odmena bola blízko, kým Starface tiež nepohorel.
Všetko padlo, keď do toho zasiahol Samthe Man.
Starface sľúbil Ziggymu dodávku tento týždeň a Ziggy nemal trpezlivosť.
Samthe Man si vložil gule do zveráku, keď uchmatol fotografickú kartu. Zaplatil za vyjebanie so zlým bastardom.
Starface nebude taký láskavý k ďalšej osobe, ktorá sa do toho bude pliesť.

***

Zvierajúc dve tašky potravín, Cece vyrazila zo svojho auta do domu, ktorý bol ideálnym miestom pre život, než ju Jeremy Sunn začal privádzať do šialenstva.
Čo to všetko v posilňovni, o jej bratovi, malo znamenať?
Vinny jej zavolal, aby vedela, že má problém a nepríde skôr ako zajtra ráno. Čo jej umožnilo byť znovu celý večer s Jeremym.
Skvelé správy. Všakže?
Tak prečo Jeremy nebol nadšený ďalšou spoločnou nocou? Povedala mu, akí sú jej bratia prehnane starostliví. On si neuvedomuje, že sa len snaží uľahčiť im čas, ktorý trávia osamote?
Alebo si myslel, že ona si ten večer neužila?
Alebo si to včera v noci neužil on?
Žonglujúc s taškami cestou do kuchyne spomínala na to, ako sa Jeremy správal, keď ho dnes ráno požiadala, aby odišiel pred svitaním. Bol trochu mrzutý, ale ona to pripisovala tomu, že nie je ranné vtáča. Zdalo sa, že prijal jej vysvetlenie, že jej brat by sa mohol zastaviť cestou na letisko a ako to môže byť pre všetkých nepríjemné.
Hlavne pre ňu.
Jeremy sa obliekol, pobozkal ju a potichu odišiel.
Takže čo ho štve? Prečo sa stiahol? Vari si myslí, že od neho niečo očakáva kvôli minulej noci? V telocvični mu predsa dala jasne najavo, že sa nesnaží dotlačiť ho k oltáru, po tom, čo sa spolu vyspali.
Ak má byť úprimná, nikdy netlačila žiadneho muža k oltáru, ale včerajšia noc s Jeremym, priniesla odhalenie.
Chcela vo svojom živote muža, ako je on.
Nie, chcela vo svojom živote Jeremyho.
A s trochou jeho trpezlivosti by mohla byť dostatočne kreatívna, aby to fungovalo, ale on bude musieť súhlasiť, aby svoj vzťah chvíľu udržali v tajnosti. Aspoň kým sa tu dostatočne neusadí a nezistí, ako ho predstaviť svojej rodine.
Plánovala mu vysvetliť svoju situáciu po večeri, ale teraz, po tom, čo čelila Jeremymu v posilňovni, to prehodnotila. Chlapi majú podivný spôsob myslenia. Čo sa mu po dnešnom ráne prihodilo, že teraz chce aby zrazu boli len priatelia?
Cúvolzo strachu, že bude na ňom visieť?
Cece pokrútila hlavou a zívla. S Vinnym na ceste, mala dvanásť hodín na to, aby ukázala Jeremymu, že je pre ňu viac než sused, ale bude musieť prehodnotiť svoj pôvodný plán, ktorým mu všetko vyklopí. Ak sa k nemu večer priblíži zle, Jeremy by mohol celkom vycúvať, pri prvom náznaku čohokoľvek, čo by znelo príliš vážne.
Otvorila skriňu a začala strkať plechovky na police, každou minútou viac rozčúlená.
Na každého, vrátane seba.
Jej bratia to mysleli dobre a boli jej pevnou oporou od chvíle, čo jej počas strednej školy zomrela matka, ale muži v jej rodine jej vyjadrovali lásku tým, že ju dusili.
Bola to jej vina, že ich nechala.
Cece dokončila ukladanie a potom sa ponáhľala do kúpeľne osprchovať, znovu oholiť nohy a postarať sa o všetky divoké vlasy na jej tele. Pokúsila sa skrotiť svoje vlnité lokne keď sa sušili a nakoniec to vzdala.
Nezdalo sa, že by si Jeremy všimol jej necivilizované ranné vlasy.
No ale Jeremy si nevšimol ani nové oblečenie, ktoré si dnes vzala na strečing v posilňovni. Oveľa viac ho zaujímal ten prekliaty chladiaci box.
Keď k nej doľahol známy zvuk vozidla v susedstve, Cece podišla, aby vykukla pomedzi lamely žalúzií. Mesto prevzala noc. Jeremy zašiel svojímšportiakom do garáže, potom svetlá zhasli. Cítila sa, ako by znovu mala šestnásť, sledujúc roztomilého chlapca od susedov ako vchádza do svojho dvora.
Ale ešte na strednej škole dostala príučku, aby zvládla prvotné nutkanie ísť von a flirtovať s chalanom.
Dnes v noci má v úmysle nechať pôsobiť prvotné nutkanie, aby prerástlo nad rámec flirtovania s Jeremym. Nemá skúsenosti, ako si udržať pozornosť človeka ako je on, ale má jednu šancu odhodiť všetky zábrany a zistiť, či to dokáže.
Zabočila a podišla k svojmu starožitnému sekretáru, ktorý mal jeden šuplík plný rozprávkovej spodnej bielizne, ktorú si kúpila kvôli noci ako je táto. Cece pozrela na ružový kúsok, ležiaci na posteli.
Toto má na sebe napísané priatelia.
Hrabala sa v zásuvke, pokrútila hlavou nad pastelovými farbami a zastavila sa, keď sa jej prsty dotkli čipkovanej červeno-čiernej súpravičky, ktorú si zakúpila z online obchodu. Zdvihla si tie dva hriešne sexi kúsky pred oči a zahryzla do pery. Ak ju Jeremy uvidí v tomto a stále bude chcieť aby zostali priatelia, nemá žiadnu šancu udržať si ho.
***

Jeremy sa osprchoval, obliekol si džínsy a strčil si peňaženku a peniaze, ktoré hodil na toaletný stolík v kúpeľni, do vrecka. Prstami si odhrabol vlhké vlasy z tváre a vošiel do spálne, keď nad zárubňou do kúpeľne dvakrát bliklo svetlo. Niekto na jeho dvore spustil tichý alarm, čo znamenalo, že preskočil plot, keďže jeho brána bola zamknutá.
Mohlo by to byť zviera, ale o tom pochyboval, pretože na jeho dvore nebolo nič, čo by mohlo priťahovať psa alebo mačku. Pri svojej profesii bral každého votrelca vážne.
Natiahol si košeľu a schmatol pištoľ z nočného stolíka. Otvoril zásuvku, kde našiel ďalekohľad na nočné videne a ticho prešiel temným domom.
Roky života na okraji ho naučili, nechať svetlo zhasnuté, pokiaľ ho skutočne nepotreboval.
Skontroloval svoj bezpečnostný panel ukrytý v kuchynskej skrinke, ktorý ukázal, že aj ďalšie senzory sú aktivované. Niekto sa pohyboval po jeho dvore. Jeremy sa posunul a trošku odtiahol záclonu bokom, aby mohol skontrolovať tmavú oblasť zaplnenú len dvoma stromami a záhradným nábytkom.
Zavalitá postava, ktorá mohla byť vysoká asi meter osemdesiat a pohybovala sa v tieňoch rozhodne mužským spôsobom, prešla cez jeho dvor a preliezol plot do dvora Cece.
Našťastie pre toho chlapa ani on, ani Cece nemali psov.
Ale týmto bodom votrelcovo šťastie skončilo.
Jeremy skontroloval všetky ďalšie hrozby, než uvoľnil posuvné sklenené dvere, ktoré sa otvárali smerom na terasu. Preskočil plot k Cece a skrčený prebehol k miestu, kde našiel posuvné, sklenené dvere otvorené len toľko, aby ceznich mohol prejsť človek.
Pravdepodobne nechala odomknuté pre neho.
Ticho vošiel a zastal v kuchyni. Hlboký hlas zaburácal v obývacej izbe.
Hoci tam chcel vbehnúť a rozbiť mu hlavu, Jeremy nemohol spraviť chybu, ktorá by uvrhla Cece do ďalšieho nebezpečenstva.
Hrubý mužský hlas povedal: „Ty si Cecelia Caprice. Robila si sochu tento víkend na festivale, všakže?“
„Á - áno, ale nechápem,“ odpovedala Cece, keď sa k nim Jeremy zakrádal. „Čo odo mňa chceš?“ pokračovala, zvyšujúc hlas o oktávu s každým ďalším párom slov. Bola blízko k hystérii.
Jeremy prekonal posledné štyri metre do krátkej chodby, vedúcej do obývacej izby a opäť zastavil, vykukujúc za roh. Svalnatý útočník držal Cece zbraň pri hlave. „Upokoj sa. Ak budeš kričať, prisahám, že ti vystrelím z hlavy mozog.“
Jeremyhoprebodol hnev, ostrý ako britva. Vytiahol zbraň a vstúpil do miestnosti.

7 komentářů: