sobota 3. května 2014

Proste zlý - Kapitola 6
Tak takto vyzerá vypočúvacia miestnosť? Vo filmoch mali prázdne biele steny a vyzerali ako sterilné. Cece sa zhlboka nadýchla a priala si, aby to nespravila. Pretrvávajúci zápach zúfalstva a strachu sa držal na všetkom v miestnosti.
Alebo to možno bol jej strach.

Sedela s rukami položenými pred sebou, z času na čas pozrela na priehľadné zrkadlo.
Keď sa dvere konečne otvorili, vošiel zvláštny agent AlDenton, šľachovitý muž bez osobnosti. Jeho tmavý oblek bol typický, presne ako si predstavovala, že nosia agenti FBI, ale v jej prípade len hádala. FBI je agentúrou v USA a jej rodina žila vždy v Ontáriu, s výnimkou Vinnyho, ktorý sa presťahoval do Washingtonu po tom, čo pred niekoľkými rokmi získal právnický titul. Ale prisahal, že jeho práca tu je úplne legálna, takže dúfala, že toto mu nespôsobí žiadne problémy.
Ako by mohlo, keď zatiaľ neurobila nič zlého?
„Môžem vám niečo dať doniesť, slečna Caprice?“Dentonove vlasy boli stále čierne, ale krátka štica bola prešedivená. Nikotín lipol na jeho oblečení a zavanul v miestnosti, keď zavrel dvere a oprel sa o ne.
Pokrútila hlavou. „Nie, ďakujem. Prečo som tu, keď sa niekto vlámal do môjho domu?“
„Čo viete o Samovi the Man?“
Zamračila sa, premýšľala čo tým sleduje. „Nikdy som o ňom nepočula.“
„A čo o Dorvanovi, alebo Starface?“
„Nič.“ V jej rodine sa vždy vravievalo, že menej je viac. Chcela sa opýtať, kto boli títo ľudia, ale Vinny jej hovoril, aby nikdy neukázala záujem o čokoľvek. Vo chvíli, keď by sa vrátil do Atlanty a zistil niečo o tomto, zbalil by ju a do konca týždňa by ju presťahoval do Ontária.
Nikdy viac. Z tohto sa dostane a zostane na mieste. Jeremy sa nevyjadril jasne, ale mohla povedať, že sa o ňu staral. Viac, ako priateľ alebo sused. Nedovolí svojej rodine zbaviť ju muža, ktorého chcela vidieť každé ráno, keď sa zobudí.
„Takže vy tvrdíte, že Dorvan sa k vám len vlámal?“ Naliehal Denton.
„To je meno človeka, ktorý sa včera večer v mojej obývačke vyhrážal, že ma zabije?“spýtala sa ho tak sarkastickým hlasom na aký sa len zmohla, ale zaťala ruky v lone, aby skryla svoju nervozitu. V priebehu rokov sa počúvaním Vinnyhonaučila, ako sa verbálne brániť aj tomu najlepšiemu. Ale chĺpky na rukách sa jej postavili, keď Denton naznačil, že Dorvan by ju mohol poznať. Chcel tým naznačiť, že Dorvan by mohol byť viac ako úchyl, ktorý vstúpil do jej domu, len aby ju napadol?
Ako by to už tak nebolo dosť desivé.
„Áno, to bol zatknutý.“Denton sa postavil ďalej od dverí a skrížil ruky na prsiach. „A vy nemáte žiadne fotografie alebo videozáznamy, ktoré chcel?“
Fotky a videozáznamy? „Čo naznačujete?“ Posunula sa na stoličke dopredu, ruky zovreté v päsť. „Že robím nejaké porno?“
Dentonove obočie sa stiahlo zmäteným pohľadom, potom sa uvoľnil a zavrtel hlavou. „Nehrajte naivku.“
„Nehrám. Aké fotky?“
Študoval ju pokojným pohľadom, než sa jeho ústa skrivili do ironického úsmevu. „Dobre, poďme predstierať, že to neviete. Pamäťová karta s fotografiami a videom rozhovoru dvoch mužov, ktorí uzavreli dohodu o spojení svojich síl za účelom trestnej... operácie.“
Cece sa oprela. Prosím, nech s tým jej rodina nemá nič spoločné. DeMitriovci už neboli hlavou podsvetia, od kedy sa jej bratia pred rokmi vrhli na legálne podnikanie, ale drahý starý otec má ešte stále kontakty a prevádzkuje v Ontáriu nelegálny hazard.
Kľudnejším hlasom sa spýtala: „Prečo si myslíte, že mám s týmto Dorvanom spoločné aj niečo iné než to, že sa vlámal do môjho domu?“
„Napríklad kvôli vášmu styku s bývalým zločincom.“
„Čože? Kto?“ stiahlo jej hrdlo. Ale uhádla, kam tým smeruje.
„Váš priateľ, Jeremy Sunn.“ Federálny agent sa zdvihol z miesta, kde sa opieral a urobil krok smerom k stolu stojacemu medzi nimi.
Cece sa v duchu poďakovala, že Jeremy jej povedal o svojej minulosti. Jeho úprimnosť prevážila nad tým, že ako dospievajúci mal záznam v registri a v tej chvíli, keď jej povedal pravdu, si uvedomila, ako veľmi jej na ňom záleží.
Jej prvá myšlienka dnes ráno po prebudení v jeho náručí bola, ponáhľať sa domov skôr, než sa Vinny vráti.
Ale jej druhá myšlienka toto nutkanie zastavila.
Milovala Jeremyho a nemilovala ho len trochu. Minulú noc sa postavil medzi ňu a nebezpečenstvo. Mala by ho chrániť rovnako zúrivo aj keby to znamenalo ísť proti svojej rodine, čo mu začala ráno vysvetľovať. Len čo bude mať možnosť hovoriť s Vinnym, Cece povie Jeremymu všetko. Tiež si zaslúži úprimnosť.
Pozrela na agenta FBI pohľadom o ktorom dúfala, že je tvrdý ako skala a povedala, „Viem o Jeremym. Povedal mi, že ako tínedžer kradol autá a že si to odsedel. Nerobte z neho nejakého zlého chlapa len kvôli tomu.“
„Kradol autá?“Denton zdvihol obočie. Asi minútu sa zvíjal od smiechu, potom sa prestal smiať a zadíval sa na ňu. Stiahol obočie do vážneho pohľadu. „To myslíte vážne?“
„Samozrejme, že myslím.“ Žalúdok sa jej prevrátil nad neveriacim výrazom v jeho očiach.
„Jeremy Sunn má trestný register dlhý ako moje nohy.“ Teraz Denton očividne nevtipkoval.
„Jeremy má záznam aj v registri trestov pre dospelých?“
„Do pekla, áno. Nie je to tajomstvo, pretože je to verejný register.“
Čože? Nemohla chytiť dych. Klamal jej Jeremy rovnako, ako jej nevlastný otec klamal jej matke, keď vynechal niekoľko jednoduchých faktov, ako napríklad, že bol zapletený do ilegálnych operácií? Iste, jej nevlastný otec sa ukázal byť skvelým mužom, ktorý zbožňoval jej matku, ale aj tak sa s ňou oženil bez toho, aby jej povedal, čím sa živil.
Matka Cece milovala jej nevlastného otca, ale varovala ju, aby neurobila rovnakú chybu. Ospravedlnila sa jej za to, že priviedla dieťa do tohto života, aj keď muži z rodiny DeMitri sa o nich vždy dobre starali. Jej matka ju prinútila sľúbiť, že začne znovu na novom mieste. Ďaleko od nelegálnych operácií.
Zamilovala som sa do zločinca? Bolesť jej stisla srdce. Cece chcela kričať, ale teraz na to nebol čas.
Potrebovala hovoriť s Vinnym a všetko pozisťovať. V tejto chvíli jej bodli bratovelekcie z práva. „Obviňujete ma z niečoho?“
„Zatiaľ nie.“
„A čo ... „ Musela vziať do úvahy dôsledok toho, že sa spýta na Jeremyho.
Dentonov pohľad zdrsnel, ale nepovedal nič, bol ticho aby ju donútil vytárať všetko čo vedela. Mal by sa pripraviť na dlhé čakanie.
Nemala by sa starať, čo sa stalo s Jeremym, ale nebol by tu, keby ho nepozvala na večeru a on by ju neochraňoval. Včera večer sa postavil nebezpečiu bez rozmýšľania, čo ju na chvíľu nútilo premýšľať či nemá skúsenosti v oblasti presadzovania práva.
V skutočnosti mal. Z nesprávnej strany odznaku.
A do pekla so všetkým, musela zistiť, čo chcú robiť s Jeremym, pretože ho milovala a nemohla jednoducho vypnúť svoje pocity. Bol to muž, s ktorým ešte pred pár minútami chcela stráviť zvyšok svojho života.
Vysporiada sa s týmto novým odhalením, akonáhle sa dostanú von. Jeremy jej musí zodpovedať pár otázok.
„A čo Jeremy?“ spýtala sa nakoniec.
Po pomalom hlbokom nádychu a výdychu jej Denton odpovedal. „Zadržali sme Sunna za zločin držania strelnej zbrane.“
Vstala. „To nemôžete urobiť. Neurobil nič zlé.“ Okrem toho, že sa s ňou zaplietol a rozdrvil jej sny.
„Ó, áno, môžem. To obvinenie ho pošle naspäť do väzenia. A ak sa nám nepodarí dostať pamäťovú kartu s fotografiami ani váš nevlastný otec a jeho synovia v Kanade nebudú v bezpečí pred genocídou podsvetia, plánovanou dvoma mocnými mafiánskymi rodinami, slečna Cecelia Caprice DeMitri.“
***

Jeremy zhrbený na kovovej stoličke vo vyšetrovacej miestnosti vyslal na federálov na druhej strane priehľadného zrkadla svoj obvyklý nepoviem-vám-ani-hovno pohľad. Federáli šli po Cece kvôli povoleniu na strelné zbrane aj keď vedeli, že to bol Jeremy, kto mal zbraň. Bola to zámienka, aby ju dostali sem, kým sa nepriznal k zbrani. Prečo ju sem priviedli po tom, čo dostali, čo chceli?
Niečo tu nedávalo zmysel, ale Jeremy na to nemohol ukázať prstom.
Denton ho prekvapil, keď Jeremymu povedal, že chlap, ktorý sa vlámal do domu Cece, bol Dorvan, drvič kostí. Vtedy si Jeremy uvedomil, že poznal Dorvana, vymáhača, ktorý sa pred niekoľkými rokmi spojil so Starfaceom. Tento malý objav si nechám pre seba.
Starface a Jeremy boli pred štyrmi rokmi v rovnakej väznici, keď bol Jeremy v utajení, aby v nej našiel osobu, ktorá bola vonku svedkom sériových vrážd. Minulú noc mal Dorvana spoznať, ale počas šiestich týždňov, čo tam bol zavretý, videl násilníka iba raz.
Prečo sa Dorvan vlámal do domu Cece?
Denton sa snažil nakŕmiť Jeremyho nejakými táraninami o tom, že Cece vie niečo o fotografiách na pamäťovej karte. Akých fotkách? Šlo o nejakú kopu kecov, ktoré Dorvan predhodil FBI?
Jeremy mal zlý pocit, že Dorvan sa ho snažil vtiahnuť do tohto zmätku, ale nemohol prísť na to, prečo. Federáli sa tvárili, ako keby mala Cece nejakú tajnú identitu a skrývala informácie, ktoré FBI potrebuje. To bola blbosť. Než sa sem prisťahovala, žila v Kanade. Ako by mohla byť do týchto problémov zapletená? Dorvan musel byť naštvaný na Jeremyho, že ho umožnil zatknúť a snažil sa využiť Jeremyho väzenské záznamy proti nemu, tvrdením o nejakom kriminálnom spojení.
FBI zrejme verili Dorvanovi a teraz sa snažia presvedčiť Jeremyho, že Cece je do toho zapletená, aby na neho mohli vyvíjať nátlak. Ale z akého dôvodu?
Odmietol hrať ich hru. Vystačil s tým čo vedel, že Cece pracovala pre DoubleTake a cvičila jógu v jeho posilňovni.
Aj keby do toho bola zapletená, čo bolo nemožné, Jeremy by ju nikdy neodsúdil bez toho, aby jej najprv dal šancu vysvetliť to.
Jemu to v priebehu rokov urobilo príliš veľa ľudí.
Jedným z tých, ktorí to nespravili, bol riaditeľ BAD, Joe Q. Public. V okamihu, keď by sa Jeremy kvôli tomuto dostal do väzenia, Joe by ho presťahoval do iného zariadenia a Retter by ho z toho vysekal počas transportu. Teda dovtedy, kým by mu Joe a Retter verili, že bol len v zlom čase na zlom mieste. Plus, BAD bolo rovnako vinné za policajné záznamy, ktoré vytvorili počas uplynulých deviatich rokov, ako hocičo iné, čo ho tam poslalo.
Jeremy dá federálom dosť na to, aby udržal ich pozornosť od Cece a získal jej čas, aby sa spojila so svojím bratom.
Kvôli nej by chodil aj po skle, ako ospravedlnenie za to, čo o ňom nevedela. Každý s kým bol zatknutý, ho skôr či neskôr hodil vlkom, takže bol zvyknutý byť obetným baránkom. Nevinil by ju za to, ak by sa k nemu obrátila chrbtom a súhlasil by s čímkoľvek, čo by ju dostalo von, pretože dobre vedel, že zvláštny agent Dentonpráve povedal Cece o jeho trestných záznamoch.
Že toto vykonštruované obvinenie by ho mohlo vrhnúť naspäť do väzenia.
Ale ona mu dá šancu vysvetliť jej to, že?
Najprv však musí vyriešiť iné problémy. Predpokladal, že všetko naplánoval dopredu aj pre ten najhorší prípad, keď poslal niekoľko textových správ zo súboru konceptov z mobilu.
Keď šiel do spálne obliecť si košeľu, zatiaľ čo agenti čakali v jeho obývacej izbe, poslal správu Bladeovi, aby prišiel a spojil sa s ním hneď ako bude zašitý, aby sa zabránilo kontaktovať BAD.
To bolo ešte predtým, než dal Denton jasne najavo, že Jeremy má väčšiu šancu vyhrať v lotérii, ako sa dostať na slobodu. V okamihu, keď bude mať Jeremy možnosť poslať Bladeovi novú správu, povie mu, aby zabudol na spojenie a odniesol sklolaminátový podstavec Cece z Jeremyho garáže, opravil ho a vrátil jej ho naspäť.
Myslel na to, že Cece pravdepodobne nebude chcieť znovu vidieť jeho tvár. Obraz jej znechutenia ho zasiahne horšie, než obyčajná zlosť. Práve teraz sa tým ale nemohol zdržiavať, keď nemal predstavu, čo sa na neho chystajú hodiť.
Denton vstúpil, buchnutím otvárajúc dvere dokorán. „Ste voľný.“ Nebol nadšený.
Jeremy sa v sede vystrel. „Čo?“
„Zle počujete?“
„Kto ma z toho dostal?“
Denton sa zamračil. „Právnik vašej priateľky. Asi sa oplatí patriť k nim.“
„Patriť k nim?“ Jeremy nechcel zahodiť možnosť dostať sa von bez toho, aby musel kontaktovať BAD, ale toto sa mu jednoducho nestávalo. „O čom to hovoríte?“
Dentonov pohľad bol plný netrpezlivosti. „Vincent DeMitri z OntarijskýchDeMitriovcov. Ceceliin nevlastný brat, rodina vašej muchlovačky? Svitlo vám?“
Pre Jeremyho by bolo jednoduchšie, prijať ranu na solarplexus baseballovou pálkou. Počul o DeMitriovcoch.
Cece bola súčasťou zločineckej organizácie?
„Ešte jedna vec, Sunn,“ povedal Denton. „Ak zistím, že má tú fotografickú pamäťovú kartu, ktorú hľadáme, budete obaja čeliť obvineniu.“
Akú pamäťovú kartu? Jeremy sa chcel opýtať, ale Denton hodil tú malú bombu z nejakého dôvodu, takže nedal agentovi FBI žiadnu odpoveď.
Cece ho nepredhodila federálom. Použila svoje kontakty, aby ho oslobodila, ale patrila k vydieračskej rodine, ktorá pôsobila v Ontáriu celé desaťročia. Jeremy vedel pár vecí o skupine DeMitri, ktoré sa vynorili počas vyšetrovania pred viac ako piatimi rokmi.
Potreboval nejaký čas aby zistil, čo sa to do pekla deje, než kontaktuje BAD. Joe a jeho spoluriaditeľkaTee sa starali o svojich agentov a pošlú pomoc, ak ich zavolá, ale Jeremy ich nechcel ťahať do svojich osobných problémov a chcel odpovede skôr, než pozrie do očí niekomu z BAD.
BAD sa nakoniec pravdepodobne o tomto dopočuje, aj o tom, že FBI našla skoro ráno polooblečeného člena rodiny DeMitri v Jeremyho dome.
Cece nikam neodíde, kým on nedostane odpovede.
***

Všetko, čo mohla Cece urobiť, bolo klásť jednu nohu pred druhú a držať krok s Vinnyho dlhými krokmi smerujúcimi k východu z budovy. Prúdil z neho hnev ako neviditeľná para. Chápala ho. Viac sa hneval z pocitu, že voči nej zlyhal, než kvôli tým problémom do ktorýchsa dostala. Vo chvíli, keď vošiel do vypočúvacej miestnosti, stal sa z neho profesionál. Musela priznať, že je sakramentsky dobrý v tom, čo robí.
Proste nikdy neočakávala, že bude potrebovať jeho služby.
Vinny vstúpil pred ňu a otvoril sklenené dvere. Nasledovala ho do ponurého, zamračeného dňa, ktorý zodpovedal jej nálade.
Po desiatich krokoch po chodníku začula:„Cece, počkaj.“
Vinny vedľa nej stuhol, ale ona sa včera večer rozhodla, prestať počúvať príkazy ostatných, ako má žiť. Jej rodina bude musieť prijať jej rozhodnutia, rovnako ako aj Jeremy.
A ona musí prevziať zodpovednosť za to, čo robí.
Cece položila ruku na Vinnyho predlaktie. „Musím sa s ním porozprávať.“ Otočila sa k blížiacemu sa Jeremymu. Čakala hnev, ale sklamanie v jeho očiach ju zasiahlo viac, než by mohol akýkoľvek hnev.
Zahladila si späť na miesto lem bundy, ktorý jej nadvihol silný vietor. Pred odchodom s agentmi FBI, bežala domov a preobliekla sa do konzervatívneho nohavicového obleku. Narovnala ramená a prešla od Vinnyho k Jeremymu. Stretli sa na polceste.
„Musíme sa porozprávať,“ začal Jeremy.
„Nie, musím ísť, zbaliť si veci z môjho domu a presťahovať sa.“ Pevne stála a snažila sa neukázať bolesť v očiach. Po odchode z vypočúvacej miestnosti zmenila názor na to, že sa bude Jeremyho na niečo pýtať. Nebolo nič, čo by mohol povedať, aby to mávnutím čarovného prútika všetko vyriešilo. Namiesto toho povedala, „Pýtala som sa ťa na tvoju minulosť.“
Jeremy pokrútil hlavou a neveriacky si odfrkol. „Ty odsudzuješ mňa, že mám záznam v trestnom registri , keď ty si člen rodiny DeMitri?“
Po tejto vyšteknutej odpovedi dopochodoval Vinny vedľa Cece, ktorá sa na neho pozrela. „Ako jej právny zástupca jej radím, aby sa s vami nerozprávala.“
„Ako jej právny zástupca alebo jej brat?“ odsekol Jeremy naspäť, hnev posilnil jeho sarkastický tón.
Než stačila prehovoriť, Vinny pridal tichým a kontrolovaným hlasom, „Ako jej brat radím tebe, aby si odišiel a nikdy viac s ňou neprehovoril, ak sa ti páči ako vyzerá tvoja tvár.“
„Len to skús.“
Vinnyho hrudník sa rozšíril zúrivým nádychom. „Vypadni, hajzel.“
„Vypadnem, keď mi to povie Cece. Nie kvôli tebe, alebo stovke ďalších bratov, čo sú ako ty.“
Cece si v tej chvíli uvedomila, že Jeremy nedovolí ničomu a nikomu, aby ho zastavil, keď sa rozhodol získať ju. To bol muž, ktorého chcela. Ako ho mohla tak veľmi milovať, keď v tom istom srdci cítila, ako keby bolo roztrhnuté uprostred?
„Vinny, daj mi minútku, áno?“ poprosila. Vietor jej šľahal rozpustenými vlasmi okolo tváre. Stiahla si plnú hrsť za ucho, počkala kým jej brat odíde a potom sa otočila k Jeremymu. Skôr než začala, Jeremy ju predbehol.
„Vravela si, že si úprimná, ale nepovedala si ani slovo o tom, že si súčasťou organizácie DeMitri.“
Cece prudko zaspätkovala nad obvinením v jeho hlase. „Nie som súčasťou organizácie. Moja matka sa vydala do rodiny DeMitri a ja sa za to nebudem ospravedlňovať, pretože oni ma vždy milovali ako sestru a dcéru. Keď som sa presťahovala sem pochopili, že to nebolo preto, že by som ich nemala rada. Jednoducho som nemala rada to, čo robili. Pokiaľ ide o úprimnosť, nepovedal si mi, že máš záznam v registri trestov ako dospelý a prosila som ťa o to.“
„Povedal som ti-“
„-o tom, že si bol zavretý ako tínedžer.“ Založila si päste v bok.“ Bol alebo nebol si nespočetne krát odsúdený stráviť čas vo väzení?“
Jeremy zovrel čeľusť, aby sa nepokúšal vysvetľovať. Nemohol jej povedať, ako hromadil záznamy v svojom trestnom registri len kvôli BAD alebo že od upísania sa agentúre nedostal ani len pokutu za dopravný priestupok, iba keď BAD zorganizovalo trestný čin kvôli misii.
„Áno, a môžem to vysvetliť, ale nie teraz,“ priznal Jeremy potichu.
Svaly na krku Cece sa stiahli, keď prehltla. Jej spodná pera sa triasla pokým nezaťala čeľusť. „Presťahovala som sa sem, aby som sa dostala zo života postaveného na klamstvách. A pre tvoju informáciu, muži z rodiny DeMitri sú dobrí občania, zmeny v organizácii-“
„To stačí, Cece,“ vložil sa do toho Vinny.
Prikývla a obzrela sa na Jeremyho. „Ako môžeš očakávať, že to pochopím, keď mi ani teraz nemôžeš povedať pravdu? Nechcela som mať nič čo dočinenia s kr-“ zastavila sa, než povedala ďalšie slovo.
„Kriminálnikmi,“ dokončil za ňu Jeremy. „Odsedel som si svoje a naďalej platím za svoje účty každý deň. Myslíš si, že muži vo vašej rodine sú slušní a poctiví občania, ale ja nie?“
„Nehovorím, že...“
„Ale opúšťaš... ma.“
„Nechcem žiť s... niekým, kto mi nemôže povedať pravdu.“ Sklopila oči na svoje ruky, neschopná viac vnímať jeho zmučený pohľad.
„Nikdy som ti neklamal.“ Technicky. Zamlčal niektoré veci, ale mal v úmysle jej to vysvetliť, keď by sa mu podarilo prísť na to, ako to urobiť a nevyzradiť BAD.
„Zatajiť niečo podstatné považujem za neopodstatnené klamstvo.“
„Môžem ťa rovnako obviniť.“
Prikývla. „Čo sa toho týka, plánovala som všetko ti vysvetliť... ak...“
„Ak by sme spolu žili.“ Jeremy pohľadom skontroloval, že Vinny je ešte stále tri metre za nimi a potom stíšil hlas tak, aby jeho slová počula iba Cece. „Máš pravdu. Niečo som ti zatajil, rovnako, ako si ty zatajila niečo mne. Ale rozdiel je, že ja chápem, prečo si to urobila a som ochotný dať ti šancu to vysvetliť.“
Keď si zahryzla do spodnej pery a neodpovedala, bodlo ho v srdci. „Zatajil som ti nejaké veci, ale potrebujem aby si vedela jeden veľmi dôležitý detail. Záleží mi na tebe, Cece a nikdy by som ťa nezatiahol do nijakého trestného činu ani nedovolil, aby ti niekto ublížil. Dokážem vysvetliť všetky moje záznamy v trestnom registri, ale, ako som povedal, nie teraz.“
Ticho sa točilo medzi nimi s víriacim vetrom, ktorý jej pohadzoval vlasmi sem a tam okolo jej krehkých ramien.
Zadržal dych, žobral o ďalšiu šancu. Len jedinú.
Slzy sa držali jej rias, ale ani jedna nespadla. „Asi bude najlepšie, ak už spolu neprehovoríme.“
Jej odmietnutie rozbilo blikajúcu nádej na ktorej visel. Bolesť zaťala pazúry do jeho hrude a zmenila sa na hnev, ale nechcel ho vypustiť na Cece. Nikdy by jej nemohol ublížiť.
A ona bola stále v nebezpečenstve, kým nepríde na to o čo ide Dorvanovi a Starfaceovi. Jeremy strčil svoje emócie do temnej diery, kde mali zostať a vytiahol svoju profesionálnu masku.
„Čo vieš o fotografickej karte, ktorú hľadá FBI?“ Spýtal sa.
„Nič.“
Obzrel sa cez rameno na Vinnyho. Cece sledovala jeho pohľad a potom prudko pozrela Jeremymu do tváre.
Zdvihla zaťaté päste a bradu, pripravená k boju. „Moja rodina do toho nie je zapletená. Aj Vinny mi to povedal.“
Čo by Jeremy dal za ženu, ktorá by mu stála po boku s takou dôverou, aby ho podporila. Zľahka položil svoje ruky na jej a povedal, „Verím ti.“
Všetka zlosť sa rozptýlila s jeho jednoduchým súhlasom. Otvorila ústa ako keby chcela niečo povedať, ale trpezlivosť jej brata skončila.
„Poďme, Cece.“ Vinny podišiel, jemne ju vzal za ruku a hodil bratský varovný pohľad na Jeremyho.
Cece sa cez plece obzrela na Jeremyho, hovoriac mu jediným pohľadom, aká sklamaná bola... kvôli nemu. Nemohol zo seba dostať ani slovo cez knedlík v krku a tak, keď odchádzala s Vinnym, nepovedal nič.
„Pripravený ísť, J?“ Prichádzal Blade.
„Iste.“ Jeremy sa otočil, nasledoval Bladea a idúcky triedil všetky fakty a neznáme. Chcel zistiť o čo šlo federálom skôr, než odíde z mesta, aby sa pripojil k BAD. Blade mu mohol byť schopný pomôcť. „Vieš niečo o chlapíkovi menom Dorvan?“
Blade sa poškrabal na brade a zastal na strane vodiča vedľa svojej prerobenej strieborno-modrej Corvetty, ktorá začínala ako model 1972. „Ani nie.“
Jeremy vliezol dovnútra a čakal na pokračovanie, kým Blade naštartoval motor a vyšiel z parkoviska, tesne pred Vinnyho tmavým sedanom.
„Máš s týmto Dorvanom problém, J?“
„Neviem,“ priznal Jeremy.“ A čo chlapík menom Starface? Má materské znamienko v tvare niečoho, ako hviezda na ľavom líci.“
„To je zvláštne, že ho spomínaš. Práve včera som o ňom niečo počul.“ Blade sa oprel, jeho dlhé paže ľahko dosiahli na volant. „Je v meste kvôli nejakému zisku.“
„Drogy?“
„Nie.“ Blade splynul s premávkou Atlanty, smerujúc na sever po Clairmontskej ceste na medzištátnu diaľnicu 85. „To nikto nevie. Dozvedel som sa o ňom len to, že ľudia ZiggyhoGambina tu boli ešte pred jeho príchodom, niekedy tento týždeň. Špekuluje sa, že on a Starface niečo pečú, ale napriek tomu sa zatiaľ nepohli žiadne peniaze.“
Jeremy si to prevracal vo svojej mysli. Starface bol poslaný do väzenia, keď uviazol v sieti do ktorej sa mali chytiť nejakí muži ZiggyGambina. Jeremy v tom prípade nebol zapletený. Skončil v rovnakom bloku ciel ako Starface kvôli ďalšej misii, ale dozvedel sa, že Ziggy chcel dostať rodinu, ktorá ho predala federálom. Jeho malé impérium bolo od tej doby zničené.
Ziggy šiel po odplate, ale keď im to nevrátil počas prvých dvoch rokov, každý predpokladal, že už to neurobí.
Pomáhal StarfaceZiggymu pomstiť sa?
Ako do toho zapadajú tie fotky?
Jeremy sa pozrel na svojho vodiča. „Potrebujem láskavosť.“
Blade len prikývol. „Povedal som ti to v už base, keď si zastavil toho chlapíka aby mi strčil nôž do čriev, nikdy sa nemusíš pýtať. Len mi povedz čo potrebuješ.“
Jeremy mal po celej krajine kontakty na ktoré mohol volať, ale nikdy neočakával, že využije jeden tak blízko domova. Blade mal zdroje v obmedzenej geografickej oblasti, ale vo svojom teritóriu bol schopný zistiť čokoľvek na kohokoľvek. Jeho body shop bol úplne legálny obchod a zarábal peniaze, ale stále mal úzke väzby na tých, ktorí pracujú pod radarom presadzovania práva.
„Starface hľadá nejakú fotografickú kartu,“ vysvetlil Jeremy. „Zisti čo je na nej.“
„Máš to mať.“ Blade zaparkoval na Jeremyho príjazdovej ceste a nechal auto bežať
„Ešte jedna vec,“ dodal Jeremy, než vystúpil z Corvetty. „Potrebujem, aby si opravil Cece sklolaminátový podstavec, ale zaplatím ti za to. Dnes večer to budem mať pripravené, aby si to mohol zobrať.“
„Vybavené. Hneď ako budem niečo mať, zavolám ti.“
„Vďaka.“ Jeremy vystúpil a pozrel sa na prázdnu príjazdovú cestu Cece. Bola už preč?
Odomkol dvere, prešiel domom a skončil v garáži. Kým bude zabíjať čas čakaním na správy od Bladea, mal by vyčistiť podstavec Cece, aby bol pripravený. Stlačil tlačidlo a otvoril garážovú bránu.
Vinny zatiahol tmavý sedan na príjazdovú cestu Cece.
Jeremy nemohol donútiť svoje nohy, aby sa pohli a odniesli ho z dohľadu. Toto mohlo byť naposledy, čo ju uvidí.
Cece vystúpila z auta a jej pohľad strelil priamo k Jeremymu, ako keby sa aj ona chcela na neho naposledy pozrieť. Potom sklonila hlavu a šla k svojim vstupným dverám.
Vinny, na druhej strane, si to zamieril priamo do Jeremyho garáže. Jeremy schmatol handru a plechovku acetónu z police a čupol si vyčistiť jej podstavec.
„Nebudeš sa snažiť nájsť Cece, keď odíde, jasné?“ povedal Vinny skôr ako vyhlásenie, než ako otázku, keď vošiel do garáže. Varovanie od veľkého brata.
„Vypadni z mojej garáže.“
„Chcem s tebou hovoriť.“ Povedal Vinny rozumným, len-sa-porozprávajme hlasom.
„Čo do riti chceš?“ Jeremy nemal rozumnú, len-sa-porozprávajme náladu. Namočil handru a potom pretrel vrch sklolaminátu. Acetónové výpary mu pálili hrdlo s každým nadýchnutím cez zaťatú čeľusť.
„Vyjasniť si niečo. Nie som jej dozorca. Moja rodina miluje Cece a my všetci sa jej snažíme dať čo chce.“
Keď sa Jeremy nevyjadril, Vinny pokračoval. „Nikto z nás nebol nadšený jej sťahovaním sa od rodiny preč, niekam, kde sme ju nemohli ľahko ochrániť, ale ona o tom premýšľala už dlhú dobu.“
„Prečo mi to hovoríš?“ Jeremy prestal s čistením.
„Aby si vedel, že urobíme hocičo pre to, aby bola šťastná a aby sme ju udržali v bezpečí a to aj pred zlými rozhodnutiami.“
„Bojíte sa, že by skončila s kriminálnikom?“ Jeremy sarkasticky zdvihol obočie na jej brata. „Keďže vďaka tomu ako vyrastala, sa cítila šťastná a rozmaznávaná, že?“
„Ty to nechápeš, všakže?“
„Myslím, že nie.“ Vracajúc sa k čisteniu, Jeremy povedal, „Prečo mi to nevysvetlíš?“
„Ublížil si jej tak, ako nikto nikdy predtým nemal šancu.“
Jeremy položil handru, prenikla ním zúrivosť, keď sa postavil voči jej bratovi. „Nie som zasraný zločinec, bez ohľadu na to, čo jej povedalo FBI. Ona sa rozhodla odísť, nie ja. Tak ako si na to prišiel, že ja som ublížil jej?“
„Pretože si ju nechal, aby sa do teba zamilovala bez toho, aby si jej povedal pravdu. Vzhľadom k tomu, že máš záznam v trestnom registri a nemôžeš sa jej vyrovnať. Ona nikdy nezmení svoj názor a nezostane aj keď ju to bolí. To je dôvod, prečo potrebujem vedieť, že za ňou nepôjdeš, akonáhle odíde.“
Jeremy premýšľal či Vinny len hádal alebo mu čítal myšlienky, pretože do pekla áno, mal v úmysle ísť za ňou, akonáhle by mohol. Hneď ako zistí, po čom idú Starface, ZiggyGambino a FBI.
A hneď, ako by potvrdil, že DeMitriovci s tým nemajú nič spoločné, tak ako Cece vyhlásila. Pretože jej veril.
A miloval ju. Len si to neuvedomil, kým ju nevidel, ako odchádza. Ako od neho mohol niekto očakávať, že nepôjde za ženou, ktorú miloval?
Zaútočil by na celú organizáciu DeMitri, aby našiel Cece a dostal ju späť.
Vinny si vzdychol a pokrútil hlavou. „Nemôžeš jej to urobiť. Nikdy sa neusadí s niekým, o kom si myslí, že niečo pred ňou skrýva a náš otec ťa nikdy neuzná ako prijateľného pre ňu. Ak ti naozaj záleží na Cece, nebudeš nútiť mňa a mojich bratov aby sme zabezpečili, že zostaneš mimo.“
„Nevyhrážaj sa mi.“ Jeremy sa otočil chrbtom k Vinnymu, prepúšťajúc ho a sklopil podstavec na stranu. Plastová krabička, menšia ako zápalková škatuľka, vypadla a pristála mu pod nohami.
„To nie je hrozba, len oznámenie,“ vysvetľoval brat právnik. Jeremyho telefón zazvonil. Ignoroval Vinnyho a tlačil podstavec k bytu. Potom zdvihol telefón a zohol sa po plastové púzdro.
„Mám nejaké novinky,“ hlásil Blade, než Jeremy stačil pozdraviť.
Jeremyho srdce poskočilo nad tým, čo držal v ruke - plastové puzdro skrývalo niečo, čo vyzeralo ako fotografická pamäťová karta.
„Čo?“ Povedal nakoniec Bladeovi a pozrel na Vinnyho, ktorého oči boli uprené na plastové púzdro v jeho ruke.
„Starface ide po fotografickej karte s obrázkami a videom zo stretnutia šéfov dvoch hlavných rodín. Jednej z Ruska a jednej z Chicaga.“
„O čom bolo to stretnutie?“ Jeremy hovoril potichu, ale Vinny sledoval každé slovo.
„Ak sa môj zdroj nemýli a on je naozaj dobrý, dve mocné rodiny spolupracujú na odstránení organizácií na vrchole a tých pod nimi v celej Severnej Amerike, takže si budú môcť rozdeliť kontinent.“
„To nie.“ Jeremy civel na kartu v svojej ruke. Jeho srdce začalo búšiť, keď pochopil, čo to znamená. „Vďaka. Zavolám ti.“ Vypol telefón a vykročil k domu Cece, len aby sa mu Vinny postavil do cesty.
„Nemáme čas sa tu naťahovať,“ povedal Jeremy. „Choď po Cece. Myslím, že ju FBI použila ako návnadu.“
Vinny zaklial a otočil sa. Na tak mohutného muža sa pohyboval prirýchlo.
Jeremy bežal do svojho domu k počítaču vo svojej kancelárii a strčil kartu do slotu. Stlačil klávesy a pätnásť sekúnd sa hral s videom. Dosť dlho na to, aby si uvedomil, že Bladeove zdroje trafili do čierneho.
Obe rodiny, ktoré sa spojili, mali peniaze a moc vyhladiť každého, kto by sa im okamžite neodpratal z cesty.
Rodina z Chicaga bola tá, ktorá predhodila bandu ZiggyhoGambinafederálom. Ziggy by zaplatil čokoľvek a zabil kohokoľvek kvôli tejto karte, aby ju mohol použiť na zničenie Chicagskej skupiny.
Tak či onak, konečným výsledkom by bola mafiánska vojna, ak sa karta dostane kamkoľvek inam, než k FBI.
„Sunn!“ Zakričal Vinny z kuchyne, potom jeho nohy napochodovali k Jeremymu.
Jeremy vysunul kartu a vložil ju späť do plastového púzdra a do svojho vrecka vo chvíli, keď sa obrátil k bratovi Cece.
Vinnyho prirodzený tmavo olivový tón pleti zbledol o tri odtiene. Zhlboka sa nadýchol po behu. „Je preč.“
Jeremyho telefón zazvonil. Číslo Cece vyskočilo ako ID volajúceho. Položil si prst na pery, aby bol Vinny ticho a potom sa ozval. „Sunn.“
„Všetko dostalo zmysel, keď môj sliedič zistil, že si do toho zapletený,“ povedal Starface. „Nemôžem viniť Dorvana za to, že s tebou nepočítal, ale môj nový chlapík si dal načas, aby zistil, kto pomohol tvojmu dievčaťu včera večer v jej dome. Teraz to všetko dáva zmysel. Samthe Man vzal tú kartu pre teba, takže s kým spolupracuješ?“

Jeremyho celé telo sa naplo, keď spomenul Cece. Bude hrať ďalej, pretože Starface predpokladal, že je do toho zapletený. Vkĺzol do svojej kriminálnej osobnosti a dúfal, že podá svoj najlepší výkon, keďže na tom závisel život Cece.

9 komentářů:

 1. Děkuji za překlad další kapitolky ! ! !

  OdpovědětVymazat
 2. Dakujem za preklad vyzera to zaujimavo

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za překlad

  OdpovědětVymazat
 4. Vďaka za pokračovanie.

  OdpovědětVymazat
 5. Moc děkuji za překlad! :-)
  D.

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji za nový překlad.

  OdpovědětVymazat