úterý 8. července 2014

Zrozen ze vzdoru (Liga 7)Zrozen ze Vzdoru

Liga 7

Narozen jako psanec, Talyn Batur strávil celý svůj život bojem s předpojatostí jeho lidu. Andarioňan bez otce není něco, čím by někdo chtěl být.

Ale když ho bratr jeho společnice zatáhne do spiknutí proti Andarionské koruně, ocitne se rozpolcený mezi loajalitou ke způsobu vlády jejich planety, kterou do něj jeho matka vtloukala, a jeho vlastním přesvědčením o spravedlnosti a právech.

Nyní se musí rozhodnout, zda zůstane pěšákem své vlády, či bude vzdorovat všemu a všem, co kdy znal, jen aby se postavil tyranii. Je to risk, který jeho život buď zachrání, nebo ukončí. A když se staří nepřátelé spojí s novými, je v nebezpečí mnohem víc, než jen jeho život. A pokud selže, bude zničena nejen jeho domovská planeta.


„Já nejsem tím, koho bys chtěl posadit k mikrofonu.“

Jediný syn Galene Batur, Talyn je druhým ve velení Andarionské Armády – pozice, kterou nezískal tím, že by byl miloučký či měl protekci. Díky jeho statečnosti a dovednostem povstal a stal se jedním z nejmladších důstojníků v Andarinské historii, a dokázal to i přes to, že se ho jeho matka snažila zastavit a podkopávala mu nohy při každé příležitosti, která se jí naskytla. Je neurvalý a chladný, má zlomyslný sarkasmus a je bleskově rychlý se svým válečným mečem. Jako Andarionský válečný hrdina nemá rád žádné jiné rasy a nehodlá být někdy poražen ať už v bitvě, či v ringu.„Než začnete třást s mojí klecí, raději se ujistěte, že jsem v ní zamčená.“

Přiřazená společnice Talyna, Felicia se nejraději drží v pozadí. Poté, co se v minulosti hodně spálila, nikomu nevěří s něčím osobním. Talyn je jediným, kdo o ní něco ví. A dokonce i on toho ví jen velmi málo. Jediná věc, která ji děsí, je budoucnost a možnost, že se probudí a bude stejně zahořklá a rozčilená jako její matka.Spoiler:

Tento příběh se odehrává před Zrozen z nocí a odhaluje, co se dělo u Andarionského dvoru s Jullienem a jeho babičkou. Uvidíte tedy části Cairistionina životu a uvidíte Tylii v akci.


8 komentářů:

 1. Díky moc za obsah :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Teším sa, túto sériu mám veľmi rada :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Super, už se nemůžu dočkat překladu. Díky.

  OdpovědětVymazat
 4. Uz se nemuzu dockat :D

  OdpovědětVymazat
 5. Už sa teším.... Liga sa číta jedným dychom, ako všetky jej knihy...

  OdpovědětVymazat
 6. Perfektní !!! Už se nemůžu dočkat. Díky moc za Vaše skvělé překlady a korekce!!!

  OdpovědětVymazat