středa 30. července 2014

Zrozen ze Zuřivosti - Kapitola 3„Být tebou, tak to nedělám.“
Darice na Thiu ohrnul ret, než vybočil ze své cesty a nakopnul její bednu. „Tohle z lodi nebudu vynášet. Nos si své vlastní oblečení, člověče.“
Hauk ho pleskl přes zátylek. „Je to tvá princezna, tarsen. Tak ji tak respektuj.“
Darice si promnul hlavu a zašklebil se. „Proč sebou musíme tahat někoho, kdo je tak náročný na údržbu?“
Thia na něj zamlaskala jazykem. „Nejsem náročná, pankáči. Ber mě jako vzácný náklad, který je dodán s bohatými pokyny na údržbu.“
Darice ohrnul ret. „Nebudu ti nosit hadry.“ Znovu kopl do bedny.
Tentokrát ta bedna v odpověď zavrčela a zasyčela.
Darice uskočil o tři stopy. „Co je v tom?“

Thia se pobaveně zašklebila na Hauka i Chaydena. „Nejsou tam mé hadry.“ S přehnaným odfrknutím vyhákla západku na bedně a otevřela ji.
Ven vyskočila obří černá kočka, připravená k útoku, jak mezi nimi hledala cíl. Darice vykřikl a skočil za Haukovo sedadlo.
Chayden se uchechtl. „Sakra, kámo. Tvůj synovec tě právě bezohledně předhodil naštvané lorině.“
Hauk se přes rameno podíval na Darice. „Všiml jsem si.“ Mlasknutím jazyka dravce přivolal. „Hej, Illyse.“ Poplácal obrovskou kočku po hlavě a nechal si oblíznout bradu, než uhnul stranou a ukázal na Darice. „Sežer mého synovce!“
Darice na něj zíral, jak kočka začala olizovat Haukovy prsty a mazlit se s jeho rukou, než aby zaútočila dle povelu. „Nejsi vtipný. Proč je ta věc tady?“
Thia si ztěžka povzdechla. „Protože můj otec přehání a postrádá jakýkoliv smysl pro humor. Buď jsem si s sebou mohla vzít kočku, nebo polovinu jeho armády. Osobně jsem mu řekla, že bych klidně brala armádu, dokud by byla plná mladých, roztomilých a mužných samců… což je důvod, proč je ta kočka tady.“
Chayden hodil paži kolem Haukových ramen. „Bratře, nezávidím ti dalších šest týdnů.“
„Bratře, já si nezávidím ani následujících šest minut.“
Chayden se zasmál. „Opravdu chceš, abych tě tu s nimi nechal o samotě?“
„Nepokoušej mě.“ Hauk si šel vzít svůj batoh k přežití a výbavu. Když zvedl i Thiin batoh, Darice zasyčel. Zamračil se na svého synovce.
„Jak tohle může být Endurance, když si ani neponese svůj vlastní batoh? Huh?“
Hauk zaměřil svůj chladný pohled na Dariceho. „Věř mi, synu. Tohle je rozhodně zkouška mé vytrvalosti.“
Chayden i Thia vyprskli smíchy, zatímco Darice vyrazil z raketoplánu a pod vousy proklínal je i všechny jejich předky.
Když se Hauk natáhl pro další velký batoh, Thia se k němu rozběhla a servala mu z ramen ten svůj. „Nejsem úplně bezmocná, strejdo Hauku. Nic jsem neřekla jen proto, že ráda sleduju, jak se Daricovi kouří z uší.“ Přehodila si velký batoh přes ramena, zajistila jej a pak přivolala Illyse, aby ji následovala z raketoplánu.
Hauk se setkal s Chaydenovým pobaveným pohledem a zakňučel. „Prosím, nenechávej mě tady… samotného… s nimi.“
Chayden se bez soucitu zakřenil. „Budete schopni komunikovat ještě další tři dny. Ale potom…“
„Jsme na následující měsíc sami,“ dokončil za něj.
Kývnul na Hauka. „Jestli budeš muset jednoho z mladých sežrat, abys přežil nebo zachránil svůj zdravý rozum, doporučoval bych Darice. Sice budeš mít větší zažívací potíže, ale myslím, že následné mučení bude mnohem méně bolestivé.“
„A znovu, nepokoušej mě.“ Hauk se zhluboka nadechl, aby nabral duševní sílu. „Víš, že bych raději vešel nahý s rukama spoutanými za zády na základnu Ligy a řekl Kyrovi, že jsem jedním z těch, co zaútočili na jeho vězení, než abych udělal tohle.“
Chayden nasál vzduch mezi zuby. „To mluví za vše.“
„Jo, to jo… uvidíme se za šest týdnů.“
Chayden na něj kývl a nabídl mu ruku. „Jdi s mírem, drey.“
Hauk mu jí potřásl, než vstoupil na svou cestu do pekla. A i přes to, jak zlé to bylo v okamžiku, kdy vstoupil na drsnou, pustou krajinu, zhoršilo se to, jakmile ho přepadly staré vzpomínky.
V zadní části mysli mohl vidět sám sebe jako chlapce plného vzrušení, poskakující po zemi nedaleko tohohle místa. Tehdy je tady vyložil otcův nejlepší přítel. Hauk běžel napřed a začal zkoumat, zatímco mu Kerisův smích naplnil uši.
„Neztrať se hned první den, Dancere!“
„Jo, jasně! Stárneš, Kerry. Jinak bys semnou dokázal udržet krok!“
„Já ti ukážu, kdo je tu starý…“
Keris upustil svůj batoh a bez námahy překonal vzdálenost mezi nimi a srazil ho k zemi. Zápasili, dokud ho jeho mnohem starší a lépe vycvičený bratr nepřišpendlil pod sebou a pak ho lechtal, dokud si nepočůral kalhoty. Vzteky bez sebe, ho Keris zmlátil za to, že ho pomočil a Hauk měl bolavé tělo ještě několik dní později.
Smutný úsměv mu zakřivil rty, jak ho dusily hořké slzy. Byl by dal cokoli za to, kdyby se mohl vrátit a vzdát se své zkoušky. Vrátit a vyměnit svůj život za Kerisův. To on měl ten den zemřít. Ne jeho bratr, válečný hrdina, který nemohl udělat nic špatně, pokud šlo o názor jeho rodičů a Dariany.
Na rozdíl od něj.
To proto, že od hodiny svého narození pro ně Hauk nebyl nic jiného, než zklamáním.
Proč jsem přežil?
Upřímně, nevěděl, a stále si nedokázal vzpomenout na nic v těch třech týdnech poté, co byl zraněn, kromě intenzity v divokých instinktech přežití.
Rozlámaný a zakrvácený se nějak dovlekl zpět na místo setkání.
V zadní části mysli a v každém snu od té doby Hauk viděl Kerisův ironický úsměv, když jeho bratr padal na smrt. „Postarej se za mě o Dari. Řekni jí, že ji budu vždy milovat.“
Hauk bezděčně ucukl, jak viděl Kerisovu smrt ve své mysli. Slyšel, jak tělo jeho bratra padalo a cestou k drsné, nemilosrdné zemi naráželo do skal. A nebylo tam nic, co mohl udělat, aby to zastavil. Nic, jak by Kerise ušetřil. Jeho bratr mu daroval život na úkor vlastního.
A nyní to nejlepší, co mohl udělat, bylo ochránit stejným způsobem dítě svého bratra. Bez ohledu na Daricův postoj a slova ho udrží v bezpečí. A to samé bude platit i pro Thiu. Pro Nykyriana by zemřel klidně víc než desetkrát. Nyk v něj věřil, když nikdo jiný ne. A prohlédl Haukův zármutek z toho, že ztratil ve svém životě Faina i Kerise.
Jakmile Chayden odletěl a zvuky motorů utichly, slyšel, jak se Thia a Darice znovu hádají.

Hauk pohlédl na oblohu, potřásl hlavou a těžce si povzdychl. V pohodě, udrží je v bezpečí před ostatními, ale než to skončí, možná jednoho z nich sám zabije.

16 komentářů:

 1. Ďakujem za preklad a korekciu dalšej kapitoly.

  OdpovědětVymazat
 2. Dekuju za dalsi kapitolu.

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji mnohokrát za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat
 4. Díky moc za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji moc za překlad.

  OdpovědětVymazat
 6. Knihomolka.3651. srpna 2014 11:09

  Díky za úsměvný překlad.
  Už se těším na další hašteření :)

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuji moc, Hauka lituju, asi bych taky vraždila :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Howdy are using Wordpress for your blog platform?

  I'm new to the blog world but I'm trying to get started and set up my own. Do you need any
  html coding knowledge to make your own blog?
  Any help would be really appreciated!

  My web blog; home design ideas ()

  OdpovědětVymazat
 10. Vdaka za preklad :)

  OdpovědětVymazat