čtvrtek 10. července 2014

Zrozen ze Zuřivosti - PrologZabij, nebo budeš zabit.
To byl jediný zákon vraha Ligy, jehož připomínka byla vyryta do paže Sumi Antax, když si ďábel vzal její duši výměnou za život jediného člena její rodiny, který jí zbýval. Jediné rodiny, na které jí někdy skutečně záleželo.
A teď…

I přes to jak jsem dobrá, můžu s extrémní přesností říci, že budu rozřezána na kousky. O tom nepochybovala, když viděla nahrávku videa z útoku na věznici Ligy před několika měsíci. Útoku vedeného Caroneským císařem a spojenou silou Sentelly a Tavali.
Sumi potlačila tiché, oceňující hvízdnutí, když sledovala, jak bojovali proti přesile Ligy. Hrdinství, to byla jedna věc. Debilita, to bylo něco úplně jiného. A způsobem, který byl tak drzý, jako byl hloupý, císař Darling Cruel vedl skupinu rebelů, aby osvobodil své zajaté lidi – mezi nimiž byla i jeho žena – z vazby Ligy.
A poté, ačkoliv mohl uniknout čistý jako lilie, v záchvatu vzteku odhalil svou identitu vrchnímu veliteli Ligy. Nejen, že tenhle útok vyprovokoval Darling, Caroneský císař, ale byl také zakládajícím členem a tím pádem i v nejvyšším vedení Sentelly – jediné organizace, která skutečně ohrožovala vládu a kontrolu Ligy nad planetami, které tvořily jejich vesmír.
A nepomohlo, že hlavní velitel Ligy, Kyr Zemen, má vůči císaři již několik let osobní zášť. Leda to tak vyvolalo válku, která nyní zuřila mezi Ligou a Sentellou. Válku, která rychle přinutila všechny ostatní známé vlády zalézt do kouta.
„Tady! To je ten bastard!“
Přinutila se nepřikrčit se, jak Velitel Zemen ukázal na monitor před sebou a zmrazil obraz na scéně, kde dva muži akorát vyhodili dveře věznice do povětří.
S více než šesti stopami, měl kolem sebe Velitel Zemen stejnou auru jako jakýkoliv pacient trpící vražednou psychopatií. Pravé oko měl zakryté černou koženou páskou, což neskrývalo jizvu, která mu ho vzala. Říkalo se, že oko ztratil v zuřivém boji s legendárním vrahem Ligy – Nemesisem – mužem, který byl jedním z nejlepších přátel císaře Cruela, a také jedním z mužů, kteří podnikli útok na věznici.
Identita Nemesise byla také známým faktem, protože si během toho historického nájezdu strhl helmu a veřejně podpořil Caroneského císaře v této šílené válce. A stejně jako Darling, i Nemesis měl svou vlastní armádu a byl zcela nedotknutelný.
Zbytek jejich přátel neměl takové štěstí.
Podívala se na Velitele, který byl během sledování nahrávky tak vzteklý, že byl zázrak, že mu z uší nešla pára.
Nebo z nosu, když už na to přišlo.
Klel, jak kolem ní přecházel po místnosti, díky čemuž byla ještě více nervózní z toho, že by ji mohl použít jako obětního beránka pro muže, kterého se nemohl dotknout. Měl své dlouhé hnědé vlasy spletené na zádech – pozůstatek z doby, kdy byl jedním z top vrahů Ligy, než popravil svého předchůdce a utvrdil si tak místo hlavního drsňáka.
Kyr na ni přimhouřil levé, stříbřitě modré oko. „Dávej pozor a sleduj toho vyššího z nich.“
Bylo těžké si nevšimnout zuřivého válečníka, o němž mluvil. Tyčil se nad mužem, se kterým byl, o dobrých osm palců. Když na to přišlo, tyčil se nad všemi kromě Nemesise, který byl jen o dva až tři palce menší. Ale Nemesis měl sotva polovinu svalové hmoty tohohle muže.
Ostře se nadechla. Ten válečník byl největším mužem, jakého kdy Sumi spatřila.
Bylo to děsivé. Zejména způsob, jakým zkušeně proplouval mezi vysoce kvalifikovanými vojáky Ligy, jako by byli jen figurínami. Ve způsobu jeho boje byla brutální ladnost. Neukázal zaváhání či slitování, když se doslova prokousával přes její spojence a osvobozoval politické vězně Caronesu. Válečník sebou ani neškubl, když byl postřelen nebo bodnut. Zranění ho pouze nutila bojovat tvrději. Odhodlaněji.
Smrtonosněji.
A sakra.
V čelisti Velitele Zemena zuřivě škubal sval, jak se ohlédl přes rameno. „Vím, že to mohutné monstrum je Dancer Hauk. Vím to. Dokážu to poznat z toho, jak se ten bastard pohybuje. A neexistuje mnoho bytostí jeho velikosti. Vůbec. Ani mezi Andarioňany. A nikomu jinému by ten teploušský císař nesvěřil záda. Ne takhle.“
Ale Velitel neměl žádný skutečný důkaz. Jen svou intuici a zjevně usvědčující velikost andarionského muže.
Podíval se na ni. „Chci, abys mi přinesla důkazy, díky kterým budu moci Hauka odsoudit a vydat rozkazy k jeho popravě. Když už nemůžu mít hlavu Cruela, chci jeho nejlepšího přítele a ochránce. Rozuměla jsi?“
Důkaz, který bude muset být nezvratný. Dancer Hauk byl poslední z velmi dlouhé a prestižního rodu vojenských hrdinů. Rodu, pro který by Andarioňané umírali, jen aby ho ochránili před vyhynutím. Ve skutečnosti to jeho přímý předek založil před stoletím Ligu a byl prvním hlavním Velitelem. Haukova rodina doslova napsala vojenské zákony, kterými se všichni řídili.
A ačkoliv byla na hlavu andarionského válečníka vypsaná odměna mnoha vládami, žádná z nich nebyla přímo od Ligy. Liga ho jen chtěla chytit a vyslechnout, nebo – spíše v Kyrově stylu – mučit, aby Hauk mohl ukázat na všechny členy z vrchního velení Sentelly. Dokud nebudou mít plné doznání a hmotný důkaz přímo od samotného Hauka, Liga se neodváží vypsat odměnu na člena rodiny, kterou Andarioňané vnímají jako národní poklad.
To by byla sebevražda. Ve skutečnosti, měli větší šanci vyvraždit celou Andarionskou královskou rodinu, než aby jen způsobili to, že se velký Válečný Hauk řízne o papír.
Jediný způsob, jak by Liga mohla legálně popravit Hauka, by bylo v případě, že by ho jeho matka nejprve vydědila. A aby se tak stalo, musel by Zemen nejprve Haukově matce dokázat, že se její syn dopustil zrady proti svému Andarionskému dědictví či se v bitvě zachoval zbaběle.
Pohlédla na jeho rozsáhlé bojovné zdatnosti.
Umm, jasně...
Zkráceně řečeno, vzhledem k jeho neohroženému charakteru v boji, by se to povedlo jen Bohovi.
A to vše proto, že Zemen nemohl přímo sáhnout na císaře a tak šel po všech jeho nejbližších. Ten bezcitný bastard.
Kousnula se do rtu, jak se podívala na Velitele a přinutila se promluvit. „Excelence? Mám povolení se na něco zeptat?“
Ušklíbl se na ni. „Pokud to musí být.“
Zhluboka se nadechla a připravila se na to, co by mohlo být špatnou reakcí. „Proč já?“
„Jsi jednou z nejlepších, co mám, agentko. Nikdy jsi nebyla poslána po cíli, který bys okamžitě a efektně nezničila.“ Jeho eufemismus pro tak krvavě, jak jen to bylo možné, protože jen to dělalo Velitele šťastným.
Jeho pohled potemněl a naklonil se, čímž ji zadržel mezi ním a stolem, kde seděla. „A proto, že jsi své sestře podobná dost na to, aby to toho náladového bastarda tak sebralo, že udělá chybu.“
Nebo, což bylo mnohem pravděpodobnější, ji zabije kvůli příbuzenství, kterému nemohla pomoci. Andarioňané nebyli zrovna známí svým soucitem a odpouštěním. Jako jedna z nejdivočejších válečných kultur Devíti světů, žili pro násilí a krveprolití.
Zvláště pro lidskou krev. Po celá staletí Andarioňané viděli lidstvo jako dobytek a potravu. Chutné maso.
Většina to tak viděla stále.
Velitel jí chytil bradu v prudkém sevření a přinutil ji čelit jeho šílenému pohledu. „Chceš, aby byla tvá dcera ušetřena, agentko? Tohle je cena. Doruč mi Dancera Hauka a já se postarám o to, aby byla vyloučena ze školení Ligy a dána do skutečné rodiny s cílem vychovat ji… zraď mě, či selži, a já ti osobně donesu její hlavu do tvé cely a přibiju ji ke stěně.“

22 komentářů:

 1. Perfektní ! ! ! Díky moc za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji za překlad a korekci :-)moc se těším na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 3. Superr, strašne sa teším na tento preklad:-) Veľká vdaka.

  OdpovědětVymazat
 4. Vyzera to supeeer, uz sa tesim na pokracovanie

  OdpovědětVymazat
 5. vypadá to na super čtení. díky

  OdpovědětVymazat
 6. Dámy, promiňte ten výraz: Hajzl, teda to je zmetek, kdo se chce se mnou vsadit, že se nedožije konce knížky :-):-). Díky moc za překlad, začíná to napínavě :-)

  OdpovědětVymazat
 7. A sakra! Začíná to dost úderně... Těším se

  OdpovědětVymazat
 8. Bože díky, už se moc těším :-) :-) :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Skvělé, už jsem se hrozně těšila na další díl série. Mockrát děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 10. Vypadá to skvěle. Díky moc za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 11. dekuji :D vypadá to že to bude uzasna knížka

  OdpovědětVymazat
 12. Super úžasneé Díky za překlad

  OdpovědětVymazat
 13. Děkuji :-) moc. Uz se nemuzu dockat další části :-)

  OdpovědětVymazat
 14. Dakujem ,zacalo to dost drsne ,,,uz sa tesim na pokracovanie ,,, momo:)

  OdpovědětVymazat
 15. Veľmi pekne ďakujem za kapitolku

  OdpovědětVymazat
 16. Ďakujem za preklad. Veľmi sa teším na ďalšie preklady :)

  OdpovědětVymazat
 17. Skvele! Konecne som sa dockala Hauka. vdaka za preklad.
  Ciri

  OdpovědětVymazat
 18. Super Dakujem za uzasny preklad a korekciu vdaka

  OdpovědětVymazat