středa 10. září 2014

Šepot lží - Kapitola 1Ak by mal dnes zomrieť, tak by dal prednosť teplému podnebiu a guľke medzi oči pred týmto.
Carlos Delgado nemohol viniť nikoho iného, len seba. To on súhlasil, že sa ujme vedenia tejto posranej misie.
Rutinný zoskok technikou HAHO[1] z C – 130tky prinášal so sebou štandardnú sadu rizík. Po prvé, jeho tím musel trafiť na veľmi malé územie vo francúzskych Alpách neďaleko St. Gervais. Po druhé, polnočná operácia zvyšovala riziko. A konečne, parašutizmus v snehovej búrke to nakopol vysoko-oktánovým faktorom.

A to ani neboli tie najlepšie dôvody k označeniu tejto operácie samovražedná. Natiahol nohy a zdvihol ruku aby sa poškrabal na tvári, ale zarazil sa. Maska Gentex svrbí ako skurvysyn, ale uvoľniť tesnenie medzi kožou a maskou by okamžite znížilo zvýšenú hladinu dusíka v krvi. To by znamenalo, že by musel prerušiť zoskok a zrušiť misiu, pretože táto operácia bola plánovaná s minimálnym počtom agentov.
S náladou, akú mali jeho traja kolegovia keď vzlietli, niekto by mu okamžite vyhovel s jeho želaním rýchlej smrti. Ale mali by námietky, pretože ani jeden z nich nechcel premárniť deň voľna na jeho pohrebe.
Carlos sa pozrel na hodinky. V Štátoch bolo práve v nedeľu po obede. Centrála by už mala mať nové správy. Bol pripravený pokračovať tak veľmi, rovnako ako nenávidel zoskok padákom.
Skákal viackrát, ako si chcel spomenúť, ale tentoraz bolo v stávke veľa. Jediná vec, horšia ako lietanie v lietadle, bolo vystúpiť z neho počas letu ... a v tejto výške. Sen adrenalínových feťákov. Nie jeho.
Hodil postranný pohľad na Korbina Maximusa, ktorý sedel vedľa neho na ďalšom nepohodlnom plátenom sedadle. Ich domáci adrenalínový feťák a špecialista BAD - Úradu americkej obrany - mal na sebe rovnakú kyslíkovú masku. Svoje okuliare pre nočné videnie mal posunuté na čele.
Zhrbený, so zavretými očami, večným strniskom na tvári a nedbalo zloženými rukami, sa zdalo, že Korbin odpočíva, ale Carlos vedel, že ich kľúčový muž nespal.
Čo sa deje, Korbin? Práca ťa uspáva?" Britský prízvuk Reagan Rae" Graham zaznel v slúchadlách s mikrofónom, ktoré mali všetci nasadené. Sedela naproti Carlosovi a Korbinovi. Rae bola v tejto operácii jediná žena, a so svojimi stosedemdesiatimidvoma centimetrami nebola žiadna drobná slečna. Sama dokázala viac než zvládnuť boj z blízka, aj pod tlakom chladná ako kocka ľadu. Len málo ľudí by malo podozrenie, že táto dobre vybavená žena  zabalená do všetkých tých bujných kriviek  môže byť tak smrtiaca, ale bola tvrdé dievča od krátkych, pieskovo-hnedých vlasov a míľu dlhých nôh ... až po pušku G36C pripútanú na hrudi na jej parašutistickom obleku.
„Len si šetrím silu na neskôr." Korbin zdvihol tmavé riasy dosť dlho na to, aby mohol šepkajúc žmurknúť na Rae.
„Na operáciu, alebo na nejaké sladké neskôr?" škádlila ho Rae so zlým napodobnením jeho texaského prízvuku, ktorý sa občas prejavil ako pozostatok Korbinovho mexického dedičstva.
„Vždy som pripravený na sladké veci, najmä ak zahŕňajú násilie." Korbinove oči sa vyzývavo zúžili.
„Áno, jasné. V tvojich snoch." Rae na neho hodila pobavený, nestrácaj-zbytočne-čas pohľad.
Carlos prevrátil oči. Toto naťahovanie sa a slovné rýpanie trvalo už šesť mesiacov.
Prečo si ešte nenašli izbu? Bola by to perfektná zhoda, pretože obaja považovali večeru s rezerváciou za dlhodobý vzťah.
BAD malo pravidlo „Žiadne bratríčkovanie s členmi tímu".To zvyčajne nevzrušovalo väčšinu agentov, ktorí považujú porušovanie pravidiel za súčasť ich popisu práce.
Ale prvoradou úlohou každého agenta v BAD bolo chrániť kolegov, čo by bolo sakramentsky ťažké, ak by jeden z agentov lapených v krížovej paľbe bol milenec dotyčného.
Carlos nemal žiadny problém oprostiť sa od vzťahov so ženami na misii. Emócie komplikovali operácie a ohrozovali životy.
Túto lekciu sa naučil tvrdým spôsobom a nikdy nespraví rovnakú chybu. Nikdy.
„Okrem toho, Korbin, ešte si sa nedostal k R," ozvala sa Rae. „Kto je to tento týždeň? Jasmine, Kelly alebo Lisa?"
Korbin sa zamračil, očné viečka stále prižmúrené.
Pohľad Rae zaiskril s neskrývanou škodoradosťou nad priamym zásahom.
„To je to, čo robíš?" vpadol do debaty Gotthard Heinrich, štvrtý agent. Ako najmohutnejší člen tímu, poľahky vtesnal viac ako stodvadsaťpäť kíl pevných svalov do toho tela zo žuly s temperamentom, ktorý nebolo radno testovať.
„Gayle pred dvoma týždňami ... " Nad priehľadnou kyslíkovou maskou sa Gotthardove diamantovomodré oči zúžili silnou koncentráciou.
„Haley minulý týždeň ... Isabelle ... pred dvoma dňami. Do pekla! Ty ideš podľa abecedy. Ty hajzel."Kedykoľvek potreboval, hovoril dokonale anglicky, francúzsky, nemecky, rusky a taliansky. Slabý nemecký prízvuk vkĺzol do jeho angličtiny len vtedy, keď bol v bezpečí.
„Vďaka, Rae," zavrčal Korbin, všetko, len nie vďačný.
„Hej. Ty si ten s dráždivými chúťkami a záľubou v šablónovom správaní."
„Musí to byť pekné, byť nezadaný," zahundral Gotthard.
„Príde na to." Posunul sa Korbin. „Nemám niekoho, kto by prišiel domov každý večer."
"To sme dvaja." Gotthard si oprel hlavu, oči zatvorené.
Prekáranie zmierňovalo napätie na misii, ale Carlos sa zamračil nad Gotthardovým pokĺznutím. Málo agentov si bolo vedomých nepokojného manželstva veľkého chlapíka a tiež sa vedelo, že Gotthard o tom otvorene nediskutuje.
BAD bola tajná organizácia o ktorej americká vláda nikdy neprizná, že chráni národnú bezpečnosť a zachraňuje životy, pekne povedané, ale faktom je, že robia všetko pre to, aby splnili svoju prácu. Tento spôsob života kompletne sabotuje vážne vzťahy a to napriek niekoľkým párom, ktorým sa podarilo dosiahnuť,že ich spolunažívanie vyzeralo ako možné. Zvyčajne aj tie najlepšie vzťahy padli za obeť ako nevyhnutná strata.
Jediný ženatý člen tímu na tejto misii si pomaly uvedomoval, že dostane vynadané od svojej ženy za to, že príde domov na Deň vďakyvzdania o štyri týždne.
Nebolo by to tak ťažké, ak by Gotthard mohol povedať svojej manželke skutočný dôvod, prečo zmeškal posledné dva sviatky.
Že v skutočnosti nenavrhuje interiéry lietadiel, ale používa to len ako krytie.
Gotthard sa posadil, napäté linky mu prekrížili koreň nosa.
„Volajú?" Spýtal sa Carlos skôr, než sa mohol zastaviť, ale potreboval lepšie informácie. Hneď. Gotthard jediný mal spojenie s ústredím a zrejme práve pocítil vibrovanie z jednotky na svojom  zápästí.
Veľký chlap stroho prikývol, keď stiahol rukáv svetlo šedého leteckého obleku a odhalil video na zápästí. TV-satelitné videozariadenie vyzeralo ako nadmerné štvorcové hodinky podobné jednotke V - Rambo akú nosia izraelskí vojaci a na prichádzajúce správy upozorňovalo svojho nositeľa vibrovaním.
Ale toto elektronické dieťatko bolo prispôsobené a vyvinuté iba pre operácie BAD,  financované tichým investorom, ktorého poznal Joe. S menom Joe Q. Public[2], bez zmyslu pre humor, keď išlo o jeho meno, a s pozadím o ktorom väčšina agentov len špekulovala v tichých rozhovoroch, nikto sa nepýtal na riaditeľových dodávateľov hračiek pre BAD.
Gotthard bol ich komunikačný špecialista, ktorý by dokázal hovoriť s NASA aj s kúskom alobalu a plechovkou, ak by sa potrebovali spojiť s astronautom. Keď mohutný agent dočítal text na veci na svojej paži, zdvihol zrak ku Carlosovi a potom z komunikátora zaznel jeho hlboký barytón.
„Všetci zdvihnite hlavy." Tento krát perfektnou angličtinou.
Korbin sa vedľa Carlosa vzpriamil, ostražitý a pripravený. Rae strihla očami na Gottharda, ktorý,keď mal pozornosť všetkých, pokračoval.
„V dávke prišli nové informácie. Prenos sa prerušil, keďže sa pohybujeme medzi dvoma satelitmi." Gotthardov pohľad strelil k videu na jeho zápästí.
„Balíček ... je potvrdené, že zmizol zo zdroja ... ide o kradnutý majetok."
Carlos prikývol, keď Gotthard vzhliadol aby videl, či mu rozumie. Balíček bola Mandy Massey, stratená sedemnásťročná dcéra amerického diplomata, v súčasnej dobe pracujúceho v Uruguaji na dohode o vojenskej základni Spojených štátov potrebnej v tomto regióne. Diplomat si myslel, že jeho dcéra bola stále s priateľmi na cestách po Južnej Amerike, ale bola známa aj ako problémové dieťa, ktoré z času na čas zmizlo zo svojej súkromnej školy v Európe.
BAD zachytilo tip na únos od anonymného zdroja, známeho len ako Mirage[3]. Správa označujúca Mandy ako cieľ únoscov bola vyslaná s konkrétnymi elektronickými znakmi, zvyčajne významnými pre medzinárodné spravodajské agentúry skenujúce podozrivú komunikáciu. BAD zahájil tajné pátranie naprieč Južnou Amerikou, ktoré skončilo na mieste, kde bola Mandy videná naposledy. Ďalší elektronický tip nasledoval o niekoľko hodín neskôr, upozorňujúc, že v prípade, že je dievča stratené, aby sa po nej poobzerali na zámku v St. Gervais v oblasti francúzskych Álp.
V kancelárii pre misie v BAD to pred dvanástimi hodinami znelo skôr ako pri barovej bitke, keď ich Joe prvýkrát informoval o tomto zoskoku. Carlos nemohol viniť svojich spoločníkov, keď argumentovali proti vyslaniu tímu zoskočiť do fujavice, keďže stratená odpadlícka dcéra už predtým dvakrát zmizla a znovu sa neskôr našla, ako by sa nič zlého nestalo. Ale vo chvíli, keď im Joe prezradil, že druhá zachytená správa od Mirage uvádzala, že Mandy by mohla mať niečo spoločné s čímsi, čo sa nazýva fratelli, kancelária sa upokojila a všetci agenti boli pripravení ísť.
Navyše, Mirage mal pravdu príliš často, aby mohli ignorovať platnosť tejto správy. To bol hlavný dôvod, prečo každá spravodajská agentúra na svete hľadala túto neznámu osobu. Žiadny informátor nikdy neprezrádzal informácie zadarmo.
Všetci vyjednávali.
BAD potrebovalo zistiť, čo Mirage získal za zdieľanie týchto informácií. Akú hru hral?
Tím vedel až príliš dobre, že odkaz na fratelli v tipe by pokojne mohol znamenať Fratelli de il Sovrano, čo sa prekladalo ako Vládnuce bratstvo, číslo jedna v BAD zozname najhľadanejších nebezpečných organizácií.
V priebehu uplynulého roka každý agent videl, čo táto šialená skupina dokázala urobiť ľudským bytostiam. Muži, ženy a deti boli použití ako morčatá pri biologických teroristických útokoch Fratelli. Vypustený vírus zmenil telá obetí do odporných foriem, kým posledný krát lapali po dychu, prosiac o smrť.
O prevedení dnešného HAHO zoskoku sa už viac nedebatovalo kvôli šanci zachrániť túto mladú ženu pred Fratelli, plus zrejmý bonus, nájsť odkaz na túto organizáciu monštier.
Ale v Južnej Amerike Mandy nik nenašiel, takže druhý a pravdepodobne jediný možný zásah na jej záchranu mali dnes v noci.
Carlos si znovu prešiel v mysli každý krok, hľadal čokoľvek, na čo mohol zabudnúť. Posledných päť dní strávil koordináciou tejto operácie z centrály BAD v Nashville a vyslal agentov, aby preverili možné zámky v St. Gervais na základe obsadenosti a pohybu osôb. Pozemné tímy rýchlo zúžili výber na šesť a všetky sídla držali pod dohľadom, sledujúc každý neobvyklý pohyb.
Pred dvanástimi hodinami dostal správu, že na jeden zo zámkov práve dorazili štyri snežné skútre a Range Rover, chránený ozbrojenými strážami. Bingo.
O tridsať minút neskôr boli Carlos a jeho tím na ceste. Misia sa zdala byť unáhlená a neplánovaná, ale to je to, prečo sa dostala priamo do rúk BAD. Mohli –a spoliehali –sa na intuíciu, zatiaľ čo ostatné agentúry museli prejsť správnymi kanálmi.
„Prichádza toho viac," povedal Gotthard s očami upretými na malý monitor.
„Ďalšia prichádzajúca správa ... táto identifikuje kuriéra ..."
Kuriér bol kód pre totožnosť únoscov podozrivých z doručenia Mandy bratstvu.
„Už našli odosielateľa?" opýtal sa Carlos na zistenie totožnosti alebo lokalizáciu tajomného informátora Mirage.
„Ešte nie," odpovedal Gotthard bez toho aby vzhliadol, keď čmáral do svojich poznámok.
Ak nesprávne informácie od tohto Mirage týpka vženú jeho ​​tím do pasce alebo ohrozia Mandy, Carlos pôjde po jeho krvi, keď sa vráti.
Ak sa vrátia.
Gotthard stlačil tlačidlo na jednotke na svojom zápästí a ukončil spojenie.
„Tu je kuriér." Zdvihol papier, kde si napísal meno únoscu,aby ho každý mohol vidieť.
Anguis.
Pery Rae a potichu pohybovali ahn-gee, ako vstrebávala informáciu.
Carlos zažmurkal. Díval sa na papier, snažil sa vidieť niečo iné, ale nebolo pochýb, Anguis. Nie najväčšia zločinecká rodina v Južnej Amerike, ale jedna z najnebezpečnejších s ktorou mohol prísť do styku. Merde! Ak bol tip správny a muži strážiaci zámok pracovali pre Duranda Anguisa, mohli by Carlosa spoznať. A ak áno ...
„Pilot dal práve vysielačkou desať minútové varovanie," oznámil Gotthard.
Všetci sa začali pohybovať, nútiac Carlosa prebrať sa zo šoku. Mohol byť Anguis skutočne v spojení s Fratelli? Smrdelo to, ako keby to bol zámer, ale kto mohol vedieť, že on sa tohto zúčastní? Vymenil si kyslíkovú trubicu z konzoly za fľašu pripojenú k jeho kombinéze. Zapol si karabínu, ktorá mu bola pridelená a potom sa zameral na svoju úlohu vodcu tímu. „Vypnúť zvuk."
Po tom, čo vykonal rovnakú výmenu napájania kyslíka, Korbin prikývol. „Skontrolované." Rae a Gotthard potvrdili.
„Synchronizácia výškomeru." Carlos udal svoj odpočet a skončil s „Šesť minút." Ďalšia kontrola bude o dve minúty a potom rovno showtime[4].
Carlos si upravil okuliare a pripol na prilbu.
„Korbin vedie, ja, potom Rae . Gotthard za nami pozametá."
Podráždenie vzkypelo v pohľade Rae.
Carlosa nezaujímalo, čo si o ňom myslí, keď ju umiestnil do bezpečnej polohy, na najbezpečnejšie miesto v útoku.
Pred rokmi mu jedna žena zomrela v náručí.
Nemienil byť zodpovedný za ďalšiu.
Vysoko kvalifikovaná a smrtiaca, ako každý človek v tomto tíme, Rae bola viac než schopná chrániť sa.
Čertovsky dobrá agentka. Ale Carlos videl príliš veľa žien zomierať neľudským spôsobom, jedným groteskným napríklad len pred tromi mesiacmi. Žena informátor zmeškala schôdzku a potom zmizla, kým ju Carlos neobjavil vo vnútri budovy v odľahlom pohorí v Brazílii, kde mali rebeli skrýšu zbraní.
A v klietke ženy.
Ale povstalci boli zabití pri potýčke s vládou týždeň pred tým, než Carlos a jeho tím objavili budovu.
Carlos mohol ešte cítiť pečený zápach rozkladajúcich sa tiel. Našiel zbrane a informátorku spolu so siedmimi ďalšími ženami v klietkach z reťazí, kde čakali na predaj. Kovová budova sa premenila na peklo, keď sa teploty každý deň rozžeravili na viac ako sto stupňov. Jedna dlaň devätnásťročnej dievčiny sa pripiekla k reťazi, keď sa načahovala pre pomoc.
Nočné mory boli predvojom jeho svedomia a každého rozhodnutia ktoré urobil.
Carlos striasol morbídne vízie a zameral sa na výskok.
„Dve minúty." Je čas ísť dozadu.
Korbin sa presunul ako prvý, dávajúc pozor, aby si nezamotal nohy do uvoľnenej hadice. Všetci sa posúvali v rade za Korbinom smerom k zadnej časti priestranného trupu, ticho teraz prerušoval len rev prúdových motorov. Lietadlový transpondér[5] vyslal signál miestnemu riadeniu letovej prevádzky, že je to komerčný let prinášajúci náklad.
Signál len neupresnil smrtiace schopnosti nákladu lietadla.
Carlos vsal dlhý, ľahký nádych do svojich pľúc. Čokoľvek k spomaleniu krvi búšiacej mu v žilách vplyvom šoku. Na zámku mohli čakať Anguisovi vojaci. Za posledných šestnásť rokov ho videli a spoznali raz. Muž nemohol žiť a rozprávať o tom.
Kvôli tomuto incidentu pred tromi rokmi, bola chirurgická zmena nevyhnutná. Durandov mohutný vojak prezývaný El Toro, Býk, spoznal Carlosa počas tajnej operácie v Argentíne skôr, ako ho Carlos uvidel. Dvojmetrový Anguisov vojak ho kedysi ako tínedžera učil hádzať baseball, ale keď stretol Carlosa pri tajnej operácii, všetko, čo El Toro videl, bol pol miliónový poklad, ktorý  Durand ponúkol za to, že ho dostane živého.Anguisov vojak naplánoval dokonalý prepad s ďalším mužom. Zaskočený na svojej ceste na stretnutie s Gotthardom sa Carlos odmietol zložiť bez preliatia krvi, z ktorej väčšina bola jeho. Ale podarilo sa mu dvojklikom vyslať rádiový signál Gotthardovi pre zálohu. O dve minúty neskôr dorazil Gotthard, zneškodnil mužov a našiel Carlosa dobitého takmer k smrti s tvárou ako hamburger.
Agenti boli najzraniteľnejší, keď boli v utajení, čo ovplyvnilo Joeove príkazy pre plastického chirurga, vytvoriť nový vzhľad na ochranu jeho muža do budúcnosti .
Tvár, ktorá civela na Carlosa zo zrkadla bola občas rovnaká a inokedy zarážajúca.
Natoľko odlišná, že ho nikto ľahko nespozná a neohrozí svoj ​​tím, čo bolo jeho jediným skutočným záujmom. Agenti BAD boli jedni z najkvalifikovanejších a najnebezpečnejších na svete. Bol by na to stavil svoj život a veľa krát aj stavil.
Dnes večer si nemohol želať lepší tím.
Ale Durand Anguis pracoval ako žiadna iná zločinecká jednotka a využíval najviac nečakané taktiky.
Zadná rampa ťažko zastonala a otvorila sa. Ľadový vzduch vletel ako predzvesť toho, čo môžu očakávať. Keď sa Korbin pohol vpred, spolu s ním sa pohol celý tím. Bezodná čierna prázdnota sa zjavila v zívajúcej diere, aby ich vysala z lietadla. Carlos sa posunul bližšie k revúcemu vetru. Polmesiac svietil dolu na nízko visiacu pokrývku mrakov, sypúcu čerstvý sneh na francúzske Alpy.
Schovávajúc postupne prsty do ruky v rukavici, keď ticho odpočítaval, Korbin zovrel päsť na piatich - signál ísť.
Keď Carlos nasledoval v poradí, vrazil do neho trepotajúci tridsať-stupňov-pod-nulou vietor. Nohy zastrčené v sede, trhol za visiace lanko a nasadil svoj krídlový padák. Keď sa štvorcová klenba napla, náhla zmena rýchlosti letu trhla jeho telo dozadu a nahor. Zaťal zuby, aby mu nedrkotali, zdvihol ruky a uchopil popruhy, inštinktívne manévrujúc padák.
Jeho srdce búchalo rýchlejšie, než guľomet s automatickou spúšťou. Explodoval v ňom adrenalín, potom sa zhlboka nadýchol a sústredil sa na let. Aby bol úprimný, užíval si túto časť zoskoku, miloval náhle ticho a pocit plachtenia v éterickom pokoji. Sekundy sa odparovali rýchlejšie, než vlhkosť na jeho okuliaroch, keď tím kĺzal dvadsať kilometrov smerom k pristávacej ploche. Žil svoj ​​život na minúty, jedna operácia za druhou, neustále sa obzerajúc cez rameno za posledných šestnásť rokov čakania, až ho zabijú.
Ak sa veci dnes v noci poserú, čakanie by mohlo byť u konca.
Prižmúril oči. Dve drobné svetlá sa objavili v zelenavom priezore na jeho okuliaroch pre nočné videnie, keď mu široký tvar Gottharda a dlhá forma Rae vošli do stredu hľadáčika. Kde je Korbin?
Záblesk svetla klesol šikmo cez cestu na druhú stranu. Adrenalínový feťák zosadol vpredu. Všetky svetlá zhasli, všetky rádiovysielače v jednotke stíchli.
Alex Sanderson, piaty agent, známy ako Sandman[6] kvôli jeho uspávaniu nepriateľa, bol vysoko kvalifikovaný ex-koordinátor vojenského letectva, inak známy ako útočiaci meteorológ. Sandman mal byť na mieste a nastaviť infračervené pulzné svetlá ako maják pre pristávacie miesto. Uplynulý týždeň mal byť v teréne, dva kilometre od cieľa, táboriaci v pavúčej skrýši, neviditeľný pre každého pri životne dôležitom prieskume pre misiu.
Ak Sandman nebol tam, kde ho očakávali, je mŕtvy.
Po deviatich kilometroch Korbin zabočil doľava a Carlos ho nasledoval. Stále tam neboli svetlá, ale v tomto tíme vládla hlboká dôvera. Každý agent mohol pokračovať smerom k cieľu s absolútnym vedomím, že ostatní vykonajú svoju časť misie bezchybne.
Carlos prižmúril oči, keď prenikli cez bielu stenu a skončili na neidentifikovanom kúsku zeme.
Zazrel pulzujúce svetlo. Ďakujem, Sandman .
Pri zostupe posledných tristo metrov z úbočia hory, sa z úpätia kaňonu zadvihol divoký vietor. Carlos spadol a gúľal sa cez pol metra snehu. Pustil padák, ktorý ho ťahal a podrážal mu nohy.
Keď sa otočil,hľadajúc tím, Gotthard už stál a kontroloval video na zápästí. Korbin si prerážal cestu k Rae, ktorá ležala v snehu na chrbte.
Carlos sa vydal k nej. Desivá myšlienka, že sa jej telo mohlo udrieť o balvan v snehu blysla jeho mysľou. Ale v čase, keď k nej Korbin došiel, Rae sa posadila a zrazila mu jeho ponúkanú ruku. Pichľavá žena, keď šlo o pomoc v akejkoľvek forme.
Ona a Korbin dorazili ku Carlosovi, keď Sandman zamieril k tímu so zbraňou visiacou cez jeho hruď.
Sandman zdvihol ruku v rukavici a ťapol si s Rae ich obvyklé high - five „ahoj." Vo vnútri tmavej mahagónovej kože, pod holubicovo- šedým snehovým maskovacím oblekom bol muž, ktorého chcel Carlos mať vždy na svojej strane.
Sandman mal dve osobnosti. Jedna dokázala v okamihu zmeniť ženu na jeho anjela na noc a druhá vedela prinútiť teroristu pocikať sa.
Len čo boli všetky klzáky uložené mimo dohľadu, Korbin čakal na palec hore „všetko-vybavené" znamenie od každého a potom vyrazil vedúc výpravu. Sto metrov od trojpodlažného domu, Carlos signalizoval aby sa zhromaždili. Tím uzavrel miesto za sebou hromadou holých skál.
Gotthard vytiahol kompaktnú tepelnú infračervenú kameru a zdvihol ju k tvári. Začal odovzdávať informácie pomocou ručných znamení: Dvaja bodyguardi , chodiaci - jeden na východnej strane, jeden na západe. Štyri telá vnútri, dvaja na druhej úrovni. Dvaja na treťom poschodí, jedna vodorovná a nehybná - pravdepodobne rukojemníčka.
Carlos naznačil každému agentovi presun do správnej polohy. Najprv zachráni mladú ženu a ochráni svoj tím. Nakoniec si zachráni vlastný zadok ...ak sa na neho ešte raz usmeje šťastie.
Dopredu sa obrnil, pripravený zistiť či muži strážiaci tento zámok naozaj patria Durandovi Anguisovi .
[1] HAHO (High Altitude High Opening) – (Vysoká nadmorská výška, veľký rozptyl) Technika zoskoku padákom používaná k zmareniu odhalenia nepriateľskými silami na zemi. Parašutisti skáču z viac ako 6.000 metrovej výšky, nasadia svoje padáky a ticho sa nechajú unášať vetrom na vopred určené miesto pristátia aj 20-25 km vzdialené od miesta, kde pôvodne vyskočili z lietadla.
[2] Public – verejný, spoločný (týkajúci sa spoločnosti, obyvateľstva, občanov) – Joe je tiež všeobecné označenie amerického vojaka (G.I.Joe)
[3] Mirage – prelud, ilúzia, vidina
[4] showtime - predstavenie
[5] transpondér – vysielač na prenos rádiných signálov pomocou družíc
[6] Sandman – Pieskový muž – americký komix o chlapíkovi ktorý vládne vo svete snov

8 komentářů:

 1. Ďakujem, že pokračujete v prekladaní série.

  OdpovědětVymazat
 2. Vdaka za pokračovanie prekladov BAD série.

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji mnohokrát za pokračování série BAD. Díky moc za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat
 4. Moc díky za pokračování a překlad.

  OdpovědětVymazat
 5. Mockrát děkuji za překlad a korekturu.

  OdpovědětVymazat
 6. Ďakujem veľmi pekne za preklad:)

  OdpovědětVymazat