pátek 12. září 2014

Zrozen ze zuřivosti - Kapitola 7Sumi ztuhla, když odhalila Haukův jedinou osobní věc, kromě oblečení, jak důkladně prohledávala jeho soukromé věci. Bylo to zařízení ve velikosti dlaně, ve kterém byla hlučná nativní Andarionská hudba, několik videí, fotografií a souborech nadepsaných tou nejpodivnější abecedou, jakou kdy viděla. Mohla to být šifra, ale vsadila by se, že tak vypadala andarionština. Nikdy předtím neviděla jejich psaný jazyk, takže to, že jsou ty soubory v jeho rodném jazyce, byl pouze pocit. Pokud by v tom bylo něco tak citlivého, že by to potřebovalo šifru, byla si jistá tím, že by to Hauk nenechal někde, kde by to mohla najít. Raději by to měl při sobě.

Zvědavě otevřela soubor označený Rodina v univerzální abecedě, aby mohla prolézt obrázky.
Čekala převážně fotky Darice a Haukových bratrů, zbytek jeho pokrevní rodiny. Kupodivu však na většině obrázků byli lidské děti a kojenci různého věku, včetně jedné, kde Hauk hravě zápasil s mnohem mladší Thiou. Ta dívka byla ještě hubenější než teď, s rovnátky a krátkými, černě obarvenými vlasy. I tak se zdálo, že Haukovi dobře uhýbala, zatímco se smáli a bojovali.
A jak Sumi listovala dál, nemohla se ubránit úsměvu nad obrázky Hauka, který držel lidská mininka a děti. Byly ve srovnání s ním tak maličké. Na některých vypadal vyděšeně a stydlivě, ale na jiných – těch pozdějších – byl mnohem jistější. Jednou z nejrozkošnějších byla novější fotografie s dívkou, která měla asi rok. Měla na sobě nabírané šatičky, které vyplňovaly Haukovy svalnaté paže růžovým chmýřím. Smál se, zatímco dívka měla zabořené ruce v jeho copáncích a malou hlavičku složenou na masivním rameni.
Slzy naplnily Suminy oči, jak pomyslela na svou vlastní dceru a přála si, aby Kalea mohla vyrůstat s milujícím otcem, který by ji tak zamilovaně kolébal a chránil. Na rozdíl od Sumina bezohledného bastardského otce, který jen daroval své sperma jí a její sestře, a vše ji jim tak zazlíval. Nemluvě o tom zavšiveném psisku, který se jí pokusil zavraždit, když zjistil, že čeká jeho dítě.
Trhla sebou při vzpomínce na Avinovu prudkou reakci, když mu sdělila to, co tak hloupě považovala za šťastnou zprávu. „Otěhotnělas jen, aby si mě uvěznila v té bohem zapomenuté práci, kterou tak pohrdám, že jo, ty děvko! Nenávidím tě!“
Část z ní nevěřila, že by jakýkoliv muž někdy mohl být slušným rodičem či osobou, když na to přišlo. Jednoduše to neměli ve své genetické výbavě.
A přesto…
Chtěla věřit, že ve vesmíru opravdu jsou slušní a milí muži. Někde… pravděpodobně to byli jen mikrobiální otcové žijící pod skálou na nějaké vzdálené, zapadlé planetě.
Zhluboka se nadechla a doufala, že se mýlí. Jistě, statisticky všichni nemohli být kretény.
Nebo ano?
Možná, že jsem jen magnet na idioty. To rozhodně dávalo smysl vzhledem k jejím zkušenostem. Jo, najdu si perfektně milé chlapy a zničím je.
Sumi se přinutila myslet na něco jiného, než takové zbytečnosti a zarazila se, jak našla fotku, na které bylo Haukovi asi pět, a byl tam se svými bratry. Neuvědomila si, o kolik byl Keris starší, dokud je spolu neviděla. Fain nevypadal, že by měl na Hauka víc než dva, možná tři roky. S rukama přehozenýma přes své ramena a lehkými úsměvy byli jako ztělesnění milujících sourozenců… dokud nepřeskočila na další, který byl vyfocen o pár minut později. Na něm byli v propletené kupce na podlaze a zuřivě bojovali.
I když nechtěla, rozesmála se. Jak velmi Andarionské.
Když na to přišlo, jak velmi mužské.
Na další byl Hauk v na pokraji dvacátých let v Andarionské vládní uniformě zhotovitele a stál zády k sobě s Nykyrianem Quiakidesem, který na sobě měl bojovou uniformu vraha Ligy, na jejímž rukávu byla příslušná hodnost. S rukama zkříženýma na prsou vypadali, jako by byli připraveni složit celý vesmír.
Nebylo divu, že Hauk považoval Andarionského prince za svého bratra. Zdálo se, že byli dobrými přáteli velmi dlouhou dobu.
Bylo tak zvláštní sledovat záblesky Haukovy minulosti. Jako kdyby viděla jeho spodní prádlo – které zjevně neměl – nebo mu byla schopna číst myšlenky. Každá ta fotka odhalovala divokou šelmu, o které věděla, že by ji zabila bez mrknutí oka, kdyby se někdy dozvěděl, proč tady opravdu byla.
I přes všechnu lidskost v obrázcích v něm viděla válečníka, který drže zaútočil na vězení Ligy, aby podpořil své přátele a i přes boj proti přesile zvítězil.
Jako voják byl děsivý. Byl brutálním vrahem, jako ona.
A to nebyl jediný případ, kdy se podílel na takovém útoku. Sentella dělala takové nájezdy na Ligu neustále. Nikdy se nestáhli. Nikdy nebyli poraženi.
Nikým.
Zamračila se a zaváhala nad fotkou Hauka, který předstíral, že škrtí Caroneského císaře, který v té době byl sotva šlachovitým mladíkem. Bylo zjevné, že ti dva šaškovali pro fotografa. I když věděla, že Caroneský císař není zrovna malý muž, vedle Hauka vypadal drobně. Ale z další série fotek těch dvou v průběhu let bylo vidět, že Hauk bral císaře spíš jako otravného mladšího bratra, než nedotknutelného, elitního šlechtice.
A že si ti dva byli velmi blízcí. Byla tam dokonce jedna, na které byli oba raněni z bitvy. V černých neoznačených bojových oblecích, ležel Darling s odkrytou hlavou Haukovi na břiše, zatímco byli oba v bezvědomí či spali. Hauk svíral helmu v levé ruce a pravou měl přehozenou přes císařova prsa, jako by ho i polomrtvý stále ochraňoval. A jako vůl tam někdo jménem Syn vlastnoručně připsal slovo „vydírání“, než ji poslal Haukovi mailem.
Zcela okouzlena a pobavena se smála tomu pokřivenému humoru a přemýšlela, jestli Hauk odesílatele za tohle zbil. Ale zjevně to musel vzít v pohodě, jinak by tu fotku již dávno smazal a nenechával si kopii.
A bylo tam mnohem dalších s ním, císařem a Nykyrianem, stejně jako s několika dalšími muži, jak lezli v různých terénech a klimatických podmínkách. Ale ty, které ji většinou fascinovaly, byly ty, kde lezl se svými přáteli bez pomocných lan. Byla tam spousta fotek, kde viseli z balvanů a skal pouze na svých rukou.
Bohové, to byla nebezpečná kombinace statečnosti a hlupáctví.
Přesto pohled na Haukovi vyboulené svaly, jak tam tak visel, ji prekérně fascinoval a sebral jí dech. Ten samec byl nebojácný a měl postavu vypracovanou způsobem, jaký by měl být ve většině galaxií nezákonný. A to ji zanechalo s fantaziemi, za které by jí Kyr podřízl hrdlo, kdyby se o nich někdy dozvěděl.
Jak může být někdo tak k olízováníhodný chutný?
 Když se dostala k jedné, kde stál Hauk na vrcholku malebné hory s paží kolem Hyshianské ženy, ztuhla. Ta žena byla krásná. Nádherná. A v jejich očích nechyběl obdiv a láska, když se na sebe dívali. Projela skrz ni divná, nevysvětlitelná vlna žárlivosti. I když vědomí, proč by se měla starat o to, koho Hauk miluje, bylo nad její síly.
Znepokojená tím pomyšlením rychle projela dalšími fotkami, na nichž byli spolu, což nijak nesnížilo její zlobu.
Dokud nedošla k fotografii pěti lidí. Srdce jí skočilo až do krku, jak jí pohltil hořký chlad. Hauk, Nykyrian, Darling, Hyshianská žena a pohledný muž s tmavými vlasy i očima, kteří již byli na několika předchozích snímcích.
Ale tady na sobě mělo všech pět neoznačené červeně zabarvené bojové obleky.
Stejné obleky, které používala Sentella.
Do prdele.
Tohle bylo pět členů vrchního velení Sentelly. Museli. Pečlivě studovala záběry z útoku na vězení Ligy, aby znala jejich výšku a postavy stejně dobře jako svou vlastní. Takhle vedle sebe nebylo pochyb o tom tvrďáckém já-tě-na-místě-zabiju postoji.
Ach můj bože, tohle je ono. Získala to, pro co sem byla poslána.
Těžce polkla, zachvěla se. S tímto jediným odsuzujícím obrázkem by mohla zničit celou Sentellu jednou provždy. V jejích rukou ležela vědomost, za kterou by Kyr zaprodal své druhé oko…
„Strejdo Hauku?“
Sumi zařízení rychle vypnula a schovala, jak venku zaslechla Hauka a Thiu, kteří venku připravovali večeři. V hrůze z toho, že bude přistižena a zabita, se vyškrábala zpátky k posteli, zatímco jí srdci v hrudi dál bušilo.
Ale ty fotky byly vypáleny v její mysli. Horší bylo, že díky nim pro ni Hauk byl skutečnou osobou. Ne cílem. A to bylo tak nebezpečné, že to ani vzdáleně nebylo zábavné.
Nemohu si dovolit k němu cokoliv cítit.
Musel zůstat jejím nepřítelem a ničím osobnějším. To byl jediný způsob, jak tohle mohlo fungovat. Jediný způsob, jakým by tohle mohla přežít, aby udělala to, co musela. Kvůli sobě i Kalee. Už jednou udělala tu chybu, že dala svou víru a život muži a jeho čestnosti.
Sumi sotva přežila, aby té hlouposti mohla litovat. Neexistovala tu možnost, že by někdy znovu udělala něco takového.
Odmítala být obětí. To tvrdohlavé odhodlání z ní dělalo tak smrtící vražedkyni. Proto byla jedním z nejlepších nájemných zabijáků v její divizi.
Když šla na lov, dotáhla to až do konce. Nikdy nebyla roztržitá, nic se jí nestavělo do cesty.
A už vůbec ne vlastní city.
A i když Hauk ukázal loajalitu svým přátelům, jeho bratr se k její sestře chladně obrátil zády jen z toho důvodu, že se Omira bála mít dítě. Fain se je nikdy nesnažil kontaktovat a do dne, kdy zemřela, byla Omira vyděšená, že se jejich cesty znovu zkříží, nebo že ji Fain dopadne a zabije za to, že se s ním rozvedla. Její sestra, pacifistka, sebou dokonce všude nosila malý blaster.
Jen kdyby ji náhodou našel.
Sumi předpokládala, že taková necitelnost byla v krvi. Hauk bude stejně zlý jako jeho bratr. Zvlášť, až bude zrazen.
Pro tuto chvíli sehraje svou roli a udělá to, co po ní Kyr chtěl. Ale až přijde čas, nezaváhá a udělá vše, co bude potřeba, aby se z toho dostala živá a nezraněná.

Ničí život jí nebyl cennější než Kaleain.  

20 komentářů:

 1. dakujem za preklad. je vynikajuci ako vzdy.
  ciri

  OdpovědětVymazat
 2. Dekuji za preklad :)

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělé, díky moc za další kapitolu

  OdpovědětVymazat
 4. S tou její ségrou tam bude určitě nějaká zrada. Super kapitolka. Díky moc za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 6. Perfektní ! Díky moc za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat
 7. Vďaka, straßne sa teším na pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 9. a jak to bude dál? Šmarjá!

  OdpovědětVymazat
 10. Díky za překlad

  OdpovědětVymazat
 11. Mockrát děkuji za překlad a korekturu.

  OdpovědětVymazat
 12. Dakujem za preklad. GabiM

  OdpovědětVymazat
 13. Dekuji za preklad :)

  OdpovědětVymazat
 14. Děkuji moc za překlad

  OdpovědětVymazat
 15. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 16. Dakujem za preklad :)

  OdpovědětVymazat