čtvrtek 30. října 2014

Šepot lží - Kapitola 5 1/2Carlos zachytil Gabrielle - ak to naozaj bolo jej meno - pod pazuchami, než klesla na podlahu.
Našiel Leeho.
Gabrielle vydávala tie dávivé zvuky.
Počínala si dobre, držala sa omnoho lepšie, ako by očakával od akéhokoľvek civilistu. Otočil ju tvárou k sebe a pritisol si ju k hrudi.
„Dýchaj ústami.“ Na krku ucítil pichnutie chladnej hlavne svojej vlastnej 9mm pištole.
„Pokračujte,“ povedal Turga.

Carlos ju držal za ruku, keď s ním pomaly kráčala, bez kúska farby v tvári.
„Nepozeraj sa na neho,“ povedal jej želajúc si, aby mohol nechať zmiznúť obraz Leeho, pripútaného k stene ako orol s roztiahnutými krídlami.
Leeho hlava sa otočila na stranu. Bol nažive.
Turgovo klasické miesto. Toto muselo byť jedno z nie menej, ako troch miest v oblasti, ktoré jeho muži objavili kvôli tejto noci.
Jeho muži museli nájsť Leeho s Baby Faceom, kým bol Carlos v jazere s Gabrielle a predpokladať, že Lee zastrelil Baby Facea, a že vedel, po čom šiel elektronický zločinec.
Aspoň, že Turga a jeho muži neboli profesionálny tím lovcov, ktorí by vedeli zakryť jeho a Gabriellinu hlavu povlakmi na vankúše a potom ich oddeliť. Turga bol ekvivalent supa a najímal povaľačov.
Carlos ho stretol pred niekoľkými mesiacmi, keď sa Turga snažil najať Carlosa na operáciu, ktorú on odmietol.
Keby ju bol prijal už prvý krát, Turga by ho podozrieval. Takže Carlos očakával druhú schôdzku. Akurát nie takúto.
Keď do budovy vstúpil pilot vrtuľníku, Turga zamával zbraňou, ukazujúc na miesto na boku, kde chcel Carlosa a Gabrielle. Akonáhle bol Turga spokojný s ich pozíciou, ticho prehovoril k pilotovi.
Carlos odvrátil Gabriellin pohľad od nahého tela Leeho, pokrytého štíhlymi svalmi a krvavými ranami.
Jeho tvár už opuchla do príšerného tvaru. 
Tetovanie stáčajúce sa cez rameno a dolu po ruke vysvetľovalo, prečo ho Joe zlanáril. BAD neverbovalo ľudí z vysokých škôl ako CIA a FBI.
BAD využívalo skôr väzenský trh pracovných príležitostí.
Joe prilákal Carlosa z ulice tým, že mu ponúkol možnosť legálne využívať svoje schopnosti na veci, ako je vlámanie a vnikanie. BAD potrebovalo odborníka na Južnú Ameriku, niekoho, kto sa mohol nepozorovane pohybovať po celej krajine.
Jedna vec o Joeovi, doviedol „správne načasovanie“ k umeniu. Potom, čo si odmietol vybrať gang v San Franciscu, Carlos žil dlhšie ako mal, pretože pytliačil na všetkých územiach.
Ale Lee šiel očividne inou cestou.
Leeho atramentové vzory patrili Chicagskému gangu, známemu ako popravčia čata, ktorý sa zaoberal medzištátnym obchodom s drogami, krádežou motorových vozidiel, vydieraním a praním špinavých peňazí. Silná skupina, do ktorej neboli schopní preniknúť žiadni tajní.
Aby sa stal členom, človek musel prejsť iba tromi testami.
Prvý bol, že musel mať menej ako dvadsať rokov. Po druhé, sa za neho musel zaručiť jeden z členov, ktorý bol v gangu päť, alebo viac rokov.
Posledný a definitívny test zisťoval, či mohol zabíjať, aby prežil. Uchádzač do gangu musel vyzvať člena konkurenčného gangu a zabiť ho, alebo byť zabitý do tridsiatich dní. Niečo ako pouličná verzia medzinárodnej atletickej súťaže, ale v tejto sa kvôli zlatej medaily šlo do posledného dychu.
Súper, ktorý prehral, získal jednosmerný lístok do pekla.
Akonáhle výzva skončila, Lee mal zostať v meste a mesiac udržať svoj profil viditeľný bez podpory.
Ak prežil, bol dnu.
Šance na prežitie boli tak malé, že to bolo na smiech.
Ale Lee to dokázal, inak by nemal tetovanie, pretože žiadny tatér by nebol tak hlúpy, aby nakreslil vzor gangu bez povolenia.
Ale Lee musel niekde odbočiť z cesty. Joe v tom chlapcovi musel vidieť niečo slušné, keď ho vzal do BAD.
Možno to isté, čo Joea prinútilo, aby zabránil Carlosovi ísť do väzenia a dal mu šancu, akú by mu nikto iný nedal.
Dofrasa, Lee nemôže mať viac ako dvadsať päť rokov.
Prečo sa to zdá tak málo, keď Carlos má len tridsaťtri?
Pretože on žil tvrdých tridsaťtri rokov.
Niekto mu vošiel do zorného poľa v blízkosti Leeho. Presne ako mal Carlos podozrenie, Turga mal zálohu vo vnútri budovy. Bald, necelých meter osemdesiat centimetrov vysoký, ďalší podsaditý turek s tmavou pleťou.
Tento chlap mučil Leeho.
On zomrie prvý.
Carlos sa rozhliadol kam umiestniť Gabrielle tak, aby mal voľné ruky. Jediné stoličky boli vedľa stola, kde visel Lee. Carlos nenechá Gabrielle v blízkosti tohto zvieraťa, ktorý mučil agenta BAD.
Čo Lee prezradil?
Carlos sa to čoskoro dozvie.
„Posaď sa tu.“ Posunul Gabrielle k debne a ona ho bez slova nasledovala. Ak sa dostane hlboko do šoku, v ktorom nebude reagovať, dostať ju odtiaľ bez úhony bude ťažké, ak k tomu dostane šancu.
Vyrieši to, až príde čas.
Ak ten čas príde.
Za ním za ozývalo mrmlanie hlbokých hlasov. Carlos musel zistiť, čo Turga chcel a zistiť s čím, ak vôbec s niečím, by mohol vyjednávať. Ale ešte nemohol opustiť Gabrielle.
Chytil jej tvár obomi dlaňami, nútiť ju aby sa na neho pozrela. Fialovo-modré oči na neho hľadeli s plnou silou jej hrôzy. Ale on očakával zasklený pohľad, takže toto bolo sľubné.
Než stačil povedať jediné slovo, z miesta kde visel Lee sa ozvalo zaúpenie od bolesti.
Carlos zaťal zuby.
Gabrielle sa strhla. Jej tvár sa zmenila z bledej na chorobne zelenú, ale držala sa sakramentsky dobre na ženu, ktorá na toto očividne nebola trénovaná. V podobnej situácii videl muža, ktorý sa kompletne zložil.
„Drž pohľad na mne,“ inštruoval ju Carlos a čakal na jej prikývnutie, než sa otočil.
Pilot bol preč.
„Prečo bol s tebou, Carlos?“ Spýtal sa Turga, ukazujúc na Leeho.
„Delíš sa o frajerku?“ výsmech odkvapkával z jeho jazyka.
„Len najatý svalovec, ktorý mi strážil chrbát, keď som sa zastavil, aby som ju pozrel. Boli sme na našej ceste do práce. Chytil som Baby Facea pri dome Gabrielle, keď ma hľadal. Ak by ste počkali päť minút, vrátil by som sa naspäť k domu. Toto“ - Carlos ukázal na Leeho pomliaždené telo „nebolo nutné.“
Turga sa len usmial.
„Zaplatil si tomu chalanovi aby ti strážil chrbát? Urazil si ma.“ Zamračil sa a obrátil sa na mučiteľa . „Čo si zistil, Izmir?“
„Tvrdí to isté.“ pokrčil ramenami Izmir. „Hovoril, že potreboval zarobiť nejaké rýchle peniaze. Bol najatý, aby strážil dom tej ženy. Chcelo to trochu úsilia, ale dal mi Carlosovo meno.“ Carlos za to Leeho nevinil. V skutočnosti ho musel pochváliť za to, že sa držal príbehu a použil len krstné meno. Takto si navzájom potvrdili príbeh.
Turga trhnúc hlavou naznačil Izmirovi, aby šiel k nemu. Keď k nemu Izmir podišiel, ticho sa spolu rozprávali.
Turga bol pytliak, prospechár, ktorý čakal na niekoho, ako Baby Face, aby sa s ním dohodol a keď ten niekto urobil všetku prácu, v poslednej chvíli sa objavil Turga a všetkým ukradol cenu. Jeho úspech závisel na načasovaní. Práve teraz sa snažil prísť na to, či neurobil chybu, keď na nich skočil príliš skoro, skôr, než zistil, po čom ide Baby Face.
Turga dal Baby Faceovi jednu šancu, aby mu to povedal a potom mu podrezal hrdlo, pretože to mu šlo sakramentsky ľahko.
Carlos sa pozrel na Leeho, ktorý trošku zdvihol hlavu a nahol svoju tvár ku Carlosovi, ale tam nebol žiadny spôsob, ako zistiť, či skutočne mohol niečo vidieť s tými napuchnutými očami. Carlos mu jemne kývol, čo dúfal, že si preloží ako sľub, že donúti toho bastarda zaplatiť.
Lee pohol bradou hore a čiastočne dole, len natoľko, aby dal Carlosovi vedieť, že niečo videl.
Carlos sa pozrel na hodinky. Ako mohol využiť skutočnosť, že bolo osemnásť minút do šiestich?
„Spýtaj sa ho viac,“ nariadil Turga.
Izmir pristúpil k stolu vedľa Leeho, kde sa kopilo pár uterákov. Čistil si nimi ruky, keď sa krv stala príliš lepkavou?

Zaplatíš, hajzel. 

6 komentářů:

 1. Dakujem za preklad. GabiM

  OdpovědětVymazat
 2. Vďaka za pokračovanie.

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat
 5. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat