pátek 10. října 2014

Styxx - 10. březen 9527 př. n. l.Apollo ztuhl, když uviděl Artemis v lesích před jejím Olympským chrámem s Acheronem. Ti dva se smáli, když lovili zvěř v jejím posvátném hájku. Hluboko v jeho nitru zaplála zuřivost. Jak se jeho dvojče opovažuje kurvit se s tím zparchantělým bastardem.
S ničím menším než s prostitutkou.

Už to bylo dost zlé, ale skutečnost, že se ho opovážila přivést až sem, zvyšovala jeho rozhořčení. Bolelo a vztekalo ho, že Artemis zasáhla proti Erisině a Poenině spiknutí, při kterém měl král potrestat její drahocennou kurvu za zradu. Pokaždé, když se otočil, toho parchanta zachránila. Skutečnost, že oba didymosané i nadále unikají jeho hněvu a plánům, byla jeho jed, který mu hlodal v útrobách.
Jemu nikdo nevzdoruje.
Nikdy.
Neschopen to vydržet třebas jen jedinou další vteřinu, se teleportoval do Didymosu, kde Styxx právě opouštěl s otcem každotýdenní soudní jednání. Princ kráčel za králem s pochmurným výrazem ve tváři, který vypovídal o tom, že by potřeboval mít ve stravě víc vlákniny.
„Styxxi?“
Zarazil se, když se otec otočil tváří k němu, zatímco jejich doprovod pokračoval vpřed, aby jim dopřál soukromí. „Pane?“
„Tvoje sestra je na tebe pořád naštvaná. Myslel jsem, že bys měl udělat něco, čím by sis ji usmířil.“
Ve Styxxově čelisti se objevil tik. „Co chceš, abych udělal?“
„Snad nějaký dárek? Určitě někdo tak inteligentní jako jsi ty, dokáže vymyslet něco, co ji potěší?“
„Mohl bych si vyříznout srdce a položit jí ho k nohám.“
Král zhnuseně zkroutil rty. „Už mě ta tvá drzost přestává bavit, chlapče. Měl bys ji potlačit.“
„Odpusťte mi, veličenstvo.“ Ale jeho tón vypovídal o tom, že je všechno jiné, jen ne zkroušený. Byl to ten samý tón, který dováděl Apolla k násilí, kdykoliv ho před ním princ použil.
Král přimhouřil oči. „A když už mluvíme o tvé drzosti... Jak pokračuje tvoje snaha o odškodnění Apolla?“
Tik dostával pravidelný rytmus, zatímco Styxx odvrácel pohled.
Než mohl princ promluvit, popadl Xerxes Styxxe a přitiskl ho ke zdi. Pak mu zašeptal do ucha: „Myslel jsem vážně to, co jsem ti řekl, chlapče. Přestává mě bavit tvá drzost a už na ni dál nemám žaludek. Jestli budu muset, srazím tě před Apollem na kolena vlastnoručně a postarám se o to, abys ho potěšil. Rozumíš?“
„Ano, veličenstvo.“
Král ho tvrdě udeřil doprostřed hrudi, pak se otočil na patě a odešel.
Apollo počkal, než král a jeho doprovod zmizí, než se zhmotnil před Styxxem, který si třel místo, kam ho otec udeřil.
Styxx zaklel, když ho Apollo uvěznil v temném koutě. Přesně to, co můj mizerný den ještě potřebuje... „Moje sestra je ve svém pokoji.“
Apollo se na něj zašklebil. „Myslel jsem, že víš, že ona není tím, koho chci.“
Samozřejmě že ne. Nikdo, až na Acherona a jejich opilou matku, nedokázal Ryssu snášet moc dlouho.
Styxx se pokoušel projít kolem boha, které nejvíc ze všech nenáviděl. „Nemám náladu na to tě bavit.“ Když vyrazil, Apollo ho udeřil tak tvrdě, že sebou znovu praštil o zeď.
Styxx si olízl ze rtů krev a téměř mu to vrátil, než se zarazil. I kdyby mohl s Apollem bojovat a snad i vyhrát, bůh už mu ukázal, jak snadné je pro něj vyrvat ho z jeho života, aniž by si toho kdokoliv všiml. Jak snadné je vydávat podvodníka za prince Styxxe, a, i když se o svou rodinu nemohl starat méně, staral se o Bethany.
Podvodník by jí mohl ublížit nebo ho nahradit v její posteli. Nejhorší ze všeho ale bylo, že by ji podvodník mohl přinutit nenávidět ho tak, že ho navždy opustí a už nikdy se znovu nevrátí.
Tohle bylo něco, co by nikdy neriskoval. Bez ohledu na všechno se musí před Apollem sklonit.
Jelikož Styxx neměl na vybranou, udělal to, k čemu byl vycvičen na Atlantidě. 
Přežil.
Oprostil se sám od sebe a upřed pohled na podlahu. „Má vůle je tvá, akri.“
Apollovy rty se zvlnily úsměvem. „Mnohem lepší.“ Ovinul paži kolem Styxxova krku a prudce si ho přitáhl do náruče. Zlomyslně zanořil tesáky do Styxxovy krční tepny.
Styxx vykřikl, když v něm explodovala bolest. Ale Apollo neměl žádné slitování. Ať už z jakéhokoliv důvodu, Olympan byl dnes naštvaný a Styxxe si vybral za svého obětního beránka.
Mysli na Beth...

Alespoň má teď její náruč, která ho utěší, jakmile bude po všem. 

16 komentářů:

 1. och už zase katastrofa chudák Styxx už nech má po tom všetkom. už sa neviem dočkať pokračovania

  OdpovědětVymazat
 2. Já nechápu, že Apolovi prochází to jeho chování vůči Styxxovi. Jak nemůže Betany vidět co se děje... Dík za překlad a korekci

  OdpovědětVymazat
 3. Sakra, co to zase je? Já doufala, že Styxx už má pokoj od Apolla a jeho nechutností. Už se těším na současnost. A kde zase trčí Beth, když ji Styxx potřebuje? Ach jo... Díky za překlad a korekci holky

  OdpovědětVymazat
 4. Díky za překlad :D Apollo je bídák

  OdpovědětVymazat
 5. Dekuji za preklad :)

  OdpovědětVymazat
 6. Diky za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji mnohokrát za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat
 8. Dakujem......
  :( :( :(

  OdpovědětVymazat
 9. Už aby sa to skončilo .. :(
  Ďakujem za preklad :)

  OdpovědětVymazat
 10. Zase ten uboziak Apollo. Aj ja chcem nech uz je sucasnost. Nech uz tieto nechutnosti skoncia. Dakujem za preklad. GabiM.

  OdpovědětVymazat
 11. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 12. Dakujem za preklad

  OdpovědětVymazat
 13. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat