středa 5. listopadu 2014

Styxx - 17. únor 2004Styxx seděl sám v kavárně Pontalba u stolku vedle velkých dveří, které vedly na ulici, kde se turisté sdružovali uprostřed příprav na festival Mardi Gras. Servírka právě odnesla jeho talíř a kartu.
Pil svoje pivo a zíral na cizí lidi, kteří mu nedávali vůbec žádný smysl. Všichni byli velice zvláštní.
Stejně jako ty, no ne?

Pravda. Byl tak mimo, že to nedokázal snést. A nenáviděl hry s lidskými životy. Nejdřív mu jeho úkol nevadil. Dostat se blíž k Temným lovcům, kteří pracovali s jeho bratrem a podávat Dionýsovi a Camulovi zprávy. Hrát si s jejich mozky a trochu je poplést.
Něco, co bylo velice snadné, jelikož slyšel jejich myšlenky. Ale ohromovalo ho, jak moc Temní lovci milují a respektují jeho bratra. 
Ať se snažil sebevíc, nedokázal si dát dohromady toho Acherona, kterého znali, se zbabělým bratrem, který ho pobodal. Bratrem, který nemilosrdně natíral jeho tělo olejem a držel ho, aby ho Estes mohl označit jako kurvu, a který se smál, když to bylo hotové.
Bratrem, jehož největším přáním bylo zaplatit za to, aby viděl, jak Styxxe krutě znásilňují.
Jeho dvojče se nikdy nestaralo o jiné lidi. Vzhledem k Estesově zneužívaní se daly Acheronova hořkost a vztek ospravedlnit.
Jeho bolest.
Možná se lidé mění. Bohově vědí, že na tom měl Acheron spousty času, zatímco nechával Styxxe hnít v izolaci.
Přesto...proč by taková altruistická, ‚slušná‘, a benevolentní osoba nezkontrolovala vlastního bratra?
Alespoň jedinkrát za jedenáct tisíc let?
Když mu servírka vrátila kartu, promnul si Styxx spánky. Příšerně ho bolela hlava, kvůli všem těm hlasům, které se rozléhaly všude kolem něj. Tohle byla na pobytu na ostrově ta jediná dobrá věc. Jediným hlasem v jeho hlavě byl jeho vlastní. A dokonce i ten v průběhů tisíců let pomalu bledl, až zmizel docela.
Ne tedy, že by Artemisini pečovatelé, kteří přicházeli ve zvláštních intervalech, měli nějaké verbální myšlenky. Spíš byly jejich myšlenkové obrazy tak jasné, že je kreslil do písku poté, co odešli. Pak přišel příliv, smyl je a nechal mu nové kreslící plátno.
Zazvonil mu telefon. Styxx zkontroloval číslo a byl vděčný, že to není jeden z Temných lovců, které Dionýsos přesměroval na jeho číslo. Jelikož nemohl slyšet jejich myšlenky skrze telefon, bylo mnohem obtížnější s nimi mluvit než normálně.
„Co potřebuješ?“ zeptal se Camuluse.
„Zjistil jsi něco o té ženě? Ví Talon, že je to nová reinkarnace jeho manželky?“
Ano, ví to, ale Styxx se o tuhle informaci nemínil dělit. Nebyl si jistý proč. Možná ho drželo v pozoru to nadějeplné očekávání v Camulově hlase. Kromě toho chápal bolest ze ztráty ženy, kterou miloval. Nebyl tak necitelný, aby mučil něčím takovým jiného muže.
Dokonce ani kvůli vlastní svobodě nebo příčetnosti.
„Nevím,“ zalhal.
Camulus zaklel. „Zjisti to!“ Zavěsil.
„Vypadá to, jako bys tu věc chtěl roztřískat.“
Styxx vzhlédl a spatřil před stolem Nicka Gautiera. Narazil na toho kluka před pár dny, zatímco pomáhal narafičit past na jednoho Temného lovce. Ten muž byl pobočník – moderní denní služebník nebo tedy spíš zaměstnanec – Talona, Temného lovce, kterého chtěl Camulus mučit ze všech nejvíc. Talon zřejmě kdysi v temném středověku zabil v bitvě Camulova syna a bůh toužil po pomstě.
A přesto si oni všichni mysleli, že by měl být Styxx ochotný odpustit Apollovi všechny jeho prohřešky, které stály Styxxova syna život...
No jasně.
„Čau, kluku.“ Styxx si zastrčil telefon do kapsy. Stojící, víc než šest stop vysoký, Nick byl fyzicky starší než Styxx, přesto se vůči němu zdál být dítětem. V cajunském chlapci byla nevinnost, o které si Styxx nebyl jistý, jestli ji také někdy měl. Jestli ano, musel o ni už dávno přijít.
Nick si vytáhl židli naproti němu, otočil ji a posadil se na ni obkročmo. „Jsi si jistý, že jsi v pořádku? Vypadáš trochu mimo.“
To bylo příliš slabé označení. Nick byl ve městě jediný, s kým si dělal starosti, pokud šlo o odhalení toho, že není Acheron. Jeho bratr měl s Nickem pevný vztah, který Acheron neměl s žádnými jinými lidmi.
„To ti Daimoni. Děje se příliš mnoho sraček.“
Nick se zasmál. „Slyšel jsem. A ještě k tomu všemu mi škola nakopává p-r-d-e-l. Přál bych si, abych jednomu z vás mohl zaplatit, abyste za mě udělali zkoušky a napsali testy. Nevím, čím to je, ale kdykoliv se posadím k testu, zadrhnu se a nemůžu si vzpomenout, jak to udělat správně.“
Styxx si při jeho slovech odfrkl. „Takže se mi snažíš říct, že máš tak trochu problémy s trémou?“
„Cože...? Ne! Do pekla to ne!“
Styxx se smál Nickově spravedlivému rozhořčení. Bylo mu jasné, proč si Acheron Nicka oblíbil, a taky to vysvětlovalo, proč se Galen spřátelil s ním.
Je v tobě oheň, chlapče. I když chodíš kolem jako Atlas s tíhou celého světa na svých mladých ramenou, dokážeš to, a i přesto si zachováváš svou důstojnost.
Nechápal ta slova, dokud nepotkal tohle dítě. Byl to perfektní popis Nicka Gautiera. Styxx obdivoval způsob, jakým se ten kluk díval na svou matku a jak ji chránil. Měli mezi sebou zvláštní pouto, a jemu se líbilo pomyšlení, že kdyby jeho syn Galen vyrostl, byl by tak trochu jako Nick.
„Ach, sakra.“ Nick vytáhl svůj telefon.
Styxx zadržel dech a doufal, že na druhé straně není jeho bratr. Kdyby byl, byl by v háji.
„Ahoj, mamčo. Sedím s Ashem v kavárně P. Potřebuješ něco?“ Vytáhl si z kapsy kalhot pero a popadl ubrousek. „Odstředěné mléko. Plátkový sýr. Chleba.“ Odmlčel se a zamračil. „Och, mamčo... fakt musím?“ Byl úplně vyděšený. „Dobře. O holčičích věcech nemusím nic vědět. Jéjé. Ne, mamčo, nezacházej do detailů. Jsem tvůj syn, víš? Nechci o tom vůbec nic vědět. Miluju tě. Ahoj.“ Zavěsil a povzdychl si. „Nevíš, jaké máš štěstí, že ses narodil ještě předtím, než ženy začaly používat tampony. Přísahám, že nebyly vynalezeny pro nic jiného, než aby způsobovaly nekonečné hodiny hanby, ponížení a mučení všem mužům. Protože není nic horšího, než muž v obchodě, který drží obrovskou růžově obalenou příšernost ve smršťovací fólii. Alespoň by je mohli balit do obyčejného hnědého obalu nebo neoznačené černé krabičky nebo něčeho podobně všedního.“
Styxx neměl ponětí, co jsou to tampony, ale podle výrazu na Nickově tváři poznal, že by se raději neměl ptát. Další věc, jejíž definici mu Dionýsos zapomněl poskytnout.
Nick si zastrčil papírek do peněženky, přičemž pokračoval ve své tirádě. „A proč vždycky čekají, až budou mít poslední, než si doplní zásoby? Vždyť to mají jednou za měsíc v docela pravidelných intervalech... kdybych tohle udělal se svým toaletním papírem, zabila by mě ve spánku.“ Zamračeně vstal. „Musím vyrazit, je to případ nouze. Uvidíme se později.“
Styxx kývl na Nicka a smál se přitom, jelikož konečně zjistil, co jsou to „tampóny“. Pak sledoval, jak to dítě zmizelo v davu. Vstal, nechal na stolu dvaceti dolarovou bankovku jako spropitné a zamířil ven.
Nick neměl ponětí, jaké má štěstí, že má matku, která ho takhle miluje. Byla to pro svět vzácnost.
Styxx vyrazil zpátky k hotelu, kde bydlel. Sotva dorazil ke dveřím jejich pokoje, když se tam objevil Camulus a praštil ho tak tvrdě, že rozbil brýle, které měl Styxx na nose.
V hlavě mu explodovala bolest. „Co to do pekla je?“
„Zase jsi mi lhal a já tě za to vykuchám.“
Styxx si otřel krev hřbetem ruky. „Budeš si muset vybrat lepší hrozbu. Už mám boha, který mě vykuchal. Tohle mě momentálně vážně nevyděsí.“
„Dobrá. Vykastruju tě.“
Rozesmál se. „To už jsem si taky zkusil. Chceš zkusit tři ze tří?“
Camulus se na něj zamračil. „Jsi blázen, že jo?“
V tuhle chvíli to možná byla pravda.
Ale neřekl to. Místo toho se protlačil kolem boha a šel si do malé ledničky pro další láhev piva. Sundal z ní vršek, posadil se na pohovku a tiše čekal na svůj další úkol.
Každým dnem to bylo těžší a těžší. Byl unavený z pohrávání si s lidskými životy. S jeho vlastním si bohové hráli dost na to, aby byl z toho, co po něm Camulus a Dionýsos chtěli, čím dál rozmrzelejší. Jestli to tak půjde dál, brzy požádá o to, aby ho vrátili na ostrov.

Ať už s Apollem nebo bez něj. 

16 komentářů:

 1. Dakujem za preklad ale nemal byt najprv 3. leden 2004 :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ďakujem za preklad :-)))

  OdpovědětVymazat
 3. Dakujem za preklad. GabiM

  OdpovědětVymazat
 4. Díky za překlad

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji mnohokrát za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat
 6. Nechybí tam kapitola?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechybi - 3 leden byl naplanovany na blog vcera

   Vymazat
 7. Díky moc za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 8. ďakujem za preklad :)

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 11. Děkuji za překlad a korekci, jako vždy super !!!

  OdpovědětVymazat