sobota 22. listopadu 2014

Styxx - 2. listopad 2008Styxx ležel v posteli a zíral do stropu. Nejlepší na paláci Agriosy byl způsob, jakým se měsíční světlo odráželo okny a vrhalo stíny po místnosti. Nebo byl možná tak znuděný, že viděl obrazy i tam, kde žádné nebyly.
Ten, který byl na stropě právě teď, mu připomínal jeho znak s fénixem.
Jo, už si vážně představuje věci.
S povzdechem se natáhl ke stolu a přitáhl si k sobě koupelovou sůl. Trošku si nabral a rozetřel si ji po tváři, takže mohl cítit Bethaninu vůni a na chvíli předstírat, že je vedle něj. V jeho mysli ji viděl v jejím bílém tanečním oblečku, zatímco kolem něj kroužila a tančila pro něj se svými závoji.
Jednou se mu pokusila svázat zápěstí a on tak zpanikařil, až ji vyděsil. Ale kdyby mohl tohle jediné odpoledne vrátit, rád by jí dovolil, aby ho přivázala k posteli.

Přerývaně dýchal a byl ztuhlý a rozbolavělý – ta zatracená nadrženost, nemohl ji vystát. Přitiskl si ruku na svůj naběhlý penis a přál si, aby se mohl vrátit v čase a změnit minulost.
Přehodil by si ji přes rameno a utíkal s ní pryč jako barbar hned ten první den, kdy se setkali.
„Potřebuji tě, Beth,“ zašeptal. Ona byla vždycky jeho lepší částí.
Ne, tou nejlepší částí.
S jejím obrazem v mysli se pomalu pohyboval proti své ruce. Ale i když se snažil nalézt úlevu, prodrala se do popředí jiná vzpomínka a nahradila Bethaninu něžnost.
Zasraná řecká děvko!
Kuse aricleského hovna!
Řekni mi, jak hrdinsky si připadáš teď, tváří dolů a s mým pérem hluboko ve tvém zadku, no, princi?
Styxx zařval bolestí a vyletěl z postele. Proč ho hlasy z minulosti nemůžou nechat být? Proč?
Neschopný to vydržet se rozběhl k bazénu a vrhl se do něj v naději, že to přehluší hlasy, které ho pronásledovaly. Tak rychle a zuřivě, jak jen mohl, plaval tam a zpět, dokud nebylo jeho tělo úplně vyčerpané. Jen když byl na pokraji zhroucení, našel podivný druh míru.
Paže se mu únavou třásly, když se vytáhl z vody a položil se na ledovou mramorovou podlahu. Ztěžka dýchal a vzhlížel ke stropu, kde viděl obraz atlantského vojáka ve zbroji, který stál vedle ženy podávající mu jeho hoplon. Ruku měla na jeho paži, zatímco se na sebe mlčky dívali.
Jak na to zíral, vzpomněl si na příběh Bathymaas a Aricla, který slyšel na Atlantidě. Možná to bylo prokletí jeho rodiny. Celý jejich rod byl založený na bolesti. Na zlomeném ženském srdci.
Teď když o tom přemýšlel, došlo mu, že žádný z jeho příbuzných z otcovy strany, neměl šťastné manželství. Po narození jeho otce, strýce a tety, vzala babička svou dceru a vrátila se do rodných Athén, odhodlaná už nikdy nepoložit nohu na půdu Didymosu, nebo vidět svého manžela.
Ani nechtěl přemýšlet o mizérii manželství jeho rodičů. Smrti otcovy první ženy...
Nutilo ho to přemýšlet o tom, proč si jeho předek vybral bratrovo jméno za jméno jejich královského rodu. Určitě věděl o kletbě, které to jméno neslo.
Rod Ariclů byl založen na tragédii a tragicky také skončil. Odsouzený bohy od začátku až do konce. Ale aspoň Bathymaasin otec byl laskavý. Vzal jí její vzpomínky a dovolil jí žít bez vědomí její ztráty.
Styxx otočil hlavu a zíral na jizvu na své pravé ruce v místě, kde mu ji Thrák přibodl k zemi. Pořád mohl vidět šílenou, nelidskou nenávist v mužových očích. „Za všechny životy, které jsi vzal...“
Možná měl Galen pravdu, když mluvil o smrti svého syna, Philipa. Styxx si nezasloužil být šťastný po všech těch mužích, které v bitvě zabil. Připravil je o jejich budoucnost a rodiny.
Stejně jako připravil Acherona o jeho místo prvorozeného.

Možná to po tom všem byla spravedlnost. 

20 komentářů:

 1. Nebyla. Ach jo. Díky moc za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Nadezda: dekuji moc za dalsi cast :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak tu sa niečo deje!?! Tie fofry... 4 kapitoly za štyri dni...
  Buď má Kerris už kompletný preklad a chystá závečnú kapitolu ako darček pod vianočný stromček (zostáva ich 22, ak som dobre počítala)... alebo sa jej nechce prekladať a korektúry má rychlejšie hotové... alebo??? :->
  Ale i tak vďaka za preklad i korektúry.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kniha je uz doprekladana, korekce hotova jeste u celku neni, ale na nasledujici tyden jsou kapitoly rozplanovane :)

   Vymazat
  2. jupííí, už se nemůžu dočkat konce, jak to všechno dopadne

   Vymazat
 4. Dakujem za preklad. GabiM

  OdpovědětVymazat
 5. Dakujem za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Diky za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 8. děkuju za další kapitolu

  OdpovědětVymazat
 9. ďakujem za preklad

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 11. Dekuji za preklad :)

  OdpovědětVymazat
 12. Děkuji mnohokrát za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat