sobota 21. února 2015

Zrozen ze zuřivosti - Kapitola 12Sumi se pomalu probrala do tepla, které ji obklopovalo. Jak si chtěla protřít oči, rukou se dotknula kůže tvrdé jako kámen. Polehaně nadskočila a třísknula hlavou rovnou do Dancerova obličeje.
Ten tiše zaklel, když zahýbal čelistí, aby se ujistil, že stále funguje. Zamračil se na ni. „Dobré ráno, mia.“
Zděšená tím, co udělala, chytila jeho bradu do ruky. „Oh, Dancere, je mi to moc líto. Zapomněla jsem, kde jsem.“
„To je v pořádku. Nejsi první, kdo mě probral ránou. Pochybuji, že jsi poslední.“

Díky tomu se necítila o moc lépe. Než se mohla zarazit, zvedla se mu v náruči a vtiskla mu na rty a poté na tvář cudný polibek v místě, kde ho nechtěně udeřila. „Je to lepší?“
Přejel si bříškem prstu přes obličej. „Za tohle, mu tara, můžeš strčit mou hlavu do mlýnku.“
Jeho nabídka ji pobavila. „A je to podle andarionských norem lepší nebo horší než záchod?“
Překvapeně vyklenul obočí. „Tys to včera slyšela?“
Přikývla. „Tak kolikrát ti tvůj bratr vlastně namočil hlavu?“
„Dostkrát na to, aby Fain přísahal, že mě deprivace kyslíku trvale poškodila mozek.“
Se smíchem na něj protočila oči. „Jsi hrozný.“
„Fainova slova, ne má.“ Zhluboka se nadechl, když si ji očima hravě dobíral. „Rád bych tě tu dál držel u sebe, ale děti se probouzí.“
Což znamenalo, že by Darice vybouchl, kdyby je takhle načapal. Ráda by řekla k čertu s tím, ale nechtěla, aby měl Dancer problémy s Darianou.
Neochotně se od něj odtáhla a postavila jen okamžik před tím, než Darice vyběhl z jeskyně, jako by ten malý chuligán věděl, že byla příliš blízko jeho strýci.
Přísahám, že ten malý bastard má radar.
Vrhnul po nich podezřelým pohledem, ale pro jednou držel jazyk za zuby. „Zbyl ještě ten guláš ze včera? Byl dobrý.“
Sumi na něj mlaskla jazykem. „To překvapení, se kterým to vyslovuješ, mě skoro uráží.“
Darice se na ni usmál. „Jo, ale-“
„Během několika minut ti ho ohřeju.“
Vypískl radostí a utekl k potoku, aby se umyl a oblékl.
„Wow,“ vydechla Sumi nad jeho nezvyklým nadšením. „Neměla jsem tušení, že bude tak snadné předělat jeho chování. Jinak bych ten guláš udělala už první noc.“
Dancer se zasmál. „Říká se, že nejrychlejší cesta k srdci muže je přes žaludek. Pro Andarioňany to platí dvojnásob.“
„A přesto mě Liga naučila, že nejrychlejší cesta k srdci člověka je přes hrudní dutinu. To dokazuje, co všechno nevědí, že?“
S tím nejsexovatějším úsměvem, jaký kdy viděla, se Dancer otřel tesáky o spodní ret. „Miluju, když na mě mluvíš jako vražedkyně.“
Se smíchem na něj nakrčila nos. „Ty jsi tak chorý. Proč mě tak přitahuješ?“
Oba vystřízlivěli, jakmile ta slova opustila její rty. Po několik úderů srdce se ani jeden z nich nepohnul, jak mezi nimi těžce visela. A rozpálila v jeho očích oheň, ze kterého se jí rozbušilo srdce.
Nakonec si Sumi odkašlala. „Vím, že si zaslíbený, Dancere. Nechtěla jsem překročit mez.“
Odvrátil se, ale ještě předtím spatřila v jeho očích lítost. Smutná muka. „Měl bych zkontrolovat Darice. Má hygienu na úrovni divokého torna.“
Sumi chtěla samu sebe nakopnout, jak sledovala jeho odchod. Proč jsem to řekla? Co je se mnou špatně?
Nebyla hlupák. Ale něco na Dancerovi odsávalo její zdravý rozum a nutilo ji zapomenout na všechno, kromě krásy toho divokého Andarioňana a její touhy přimět ho smát se a usmívat.
Zaklonila hlavu a pohlédla na oblohu. Přísahám, že od něj budu držet ruce pryč.
I myšlenky.
Neměla na výběr. I kdyby tu nebyla proto, aby proti němu nasbírala důkazy, věděla, že neexistovala zatraceně žádná šance, aby s ním měla budoucnost.
Jeho láska k Fainovi by to nikdy nedovolila. Jeho bratra by zabilo vidět je pohromadě s vědomím, že se s Omirou rozvedli, když odmítla Fainovy děti. To by byla ta nejkrutější rána ze všech.
Ne, ať se proti ní vzbouří celé peklo nebo čelí velké vodě, ale zastaví tohle dřív, než to zajde dál.
Sumi téměř zvládla přesvědčit samu sebe, když se Darice vrátil pro guláš, který ohřála k snídani. Thia se akorát probudila a ještě zívala, jak si sedla k velkému ohni.
A když si šla Sumi sehnat jídlo pro sebe, zaslechla obávanou symfonii válčení. Obě děti vedle ní vyskočily na nohy. S bušícím srdcem naznačila Thie, aby ji kryla a pak se vrátila do úkrytu jeskyně, zatímco ona zamířila k boji.
A jakému boji. Nedaleko potoka, kde se koupali, byl Dancer zahnán do kouta ke krátkému výběžku skály třemi muži. Poznala oslabené výbuchy střel, které naznačovaly, že Dancerovi dochází munice. To bylo to, na co vrahové čekali.
Jakmile mu dojde, zabijí ho.
Ale netušili, že měl Dancer tajnou zbraň. A ta se chystala nad jejich hlavami rozpoutat peklo za to, co si dovolili. S každým tréninkem, který jí Liga dala, v tichosti uzavřela vzdálenost mezi ní a Dancerovými útočníky.
Prvního chytila zcela nečekaně. Střelila ho do zad, poté se překulila a namířila na druhého. Vyhnul se střele a opětoval palbu. Naplnil ji vztek, že minula, co mělo být snadným cílem.
Se zatnutými zuby po Dancerovi hodila plně nabitou zbraní a poté začala s krycí palbou, aby se dostal až k ní. Jakmile měl zbraň, zničil toho po její levici a ona dokončila třetího.
Skrčil se a uzavřel vzdálenost mezi nimi. „Děkuju ti.“
„Kdykoliv, chlapáku.“ Poplácala ho po rameni, jak zkoumala těla kolem. „Jsou to všichni, co nás vyrušili?“
„Myslím, že ano.“ Stále ostražitě se posunul, aby prohledal toho nejblíže k němu. „Mají trochu lepší technologii než poslední várka přátel. Ty měli jen vysílačky na krátkou vzdálenost.“
Vzhledem k magnetickému poli, které si pohrávalo s elektronikou, museli do těch vysílaček investovat nemalé peníze, aby fungovaly. „Kolik?“
„Tucet. Snažil jsem se je od vás dostat dál, když mě zahnali do kouta. Říkal jsem ti, že tohle místo je na obranu k ničemu.“
„Promiň.“ Sumi schovala zbraň do pouzdra. „Jsi trochu těžký na to, aby se s tebou dalo hýbat, když si v bezvědomí.“
Místo aby se urazil, se usmál. „To mi bylo řečeno. Alespoň si mně při tom snažení nevyrvala ruku z ramenního kloubu.,“
Vnitřnosti se jí sevřely při pomyšlení, jak moc to muselo bolet. „Stává se ti to často?“
„Víckrát, než by Nyk chtěl přiznat.“
„Nyk?“
„Thiin otec.“
To bylo poprvé, co před ní použil Nykyrianovo jméno, a to i když byl zraněný, byl příliš opatrný na to, aby mu proklouzlo. Dancer jí začínal věřit.
Sumi netušila proč, ale to skrz ni poslalo nával tepla. Když se otočil, spatřila krev na zadní straně jeho košile. Se strachem o něj k němu došla a zvedla lem, aby prošetřila zdroj.
Vyškubl jí košili z rukou. „Co to děláš?“ Zeptal se rozrušeně.
Pobaveně na něj pohlédla. „No, nevím… přemýšlela jsem, že tě trochu zneužiju na těchto groteskně mrtvých tělech. Servu z tebe šaty a budu přejíždět rukama po celém tom dlouhém, tvrdém těle, dokud nebudeš škemrat o milost. Co na to říkáš, zlato? Chceš do svého menu přidat něco exotického?“
Zíral na ni s pusou tak široce otevřenou, že viděla celé tesáky.
Sumi na něj se smíchem mlaskla jazykem. „Ach můj bože. Tak tahle vypadá naprostá hrůza v tom nádherném obličeji. Kdo to mohl tušit?“ Mrkla na něj. „Uklidni se, zlato. Dělala jsem si srandu. Jen jsem chtěla zkontrolovat tvé rány. Podívat se, jestli sis nevytáhl stehy.“
„Aha.“ Nakonec se uklidnil, když si přehodil její pušku přes rameno. „Jen pár.“
Jen pár?
„Dancere!“
„Co je?“ Zeptal se stejně podrážděným tónem. „Kdybys to vypálila, tak by se to nestalo.“
Ach jasně, tohle byla rozhodně její chyba. „Snažila jsem se tě ušetřit bolesti vypalování rány.“
„Bolest je bolest. Vážně záleží na tom, jestli je to z popálení nebo stehů?“
Měl pravdu, ale to nechtěla přiznat. „Jak se cítíš?“
„Hladově.“
Povytáhla obočí nad jeho nečekanou odpovědí. „Ze zabíjení lidí máš hlad?“
„Ze zabíjení, dýchání, koupání, v podstatě po všem mám hlad. Syn přísahá, že jsem stále ve své růstové fázi.“
Sumi si odfrkla. Jednoho dne by vážně ráda tohohle Syna poznala. „Jsem ráda, že je Vaše Kousavá Výsost zpět. Postrádala jsem tě.“
Když se chystala odejít, jemně ji chytil za paži a přitiskl ke svému boku. Nejistá si tím, co od ní potřeboval, zírala do těch pronásledovaných, děsivých očí. Vypadal, jako by jí chtěl něco říct. Místo toho se jen kousl do rtu a opřel se svou tváří o její v tom nejjemnějším gestu.
Hauk zavřel oči a vychutnával si teplo její kůže proti té jeho a vůni jejích vlasů, když bojoval s touhou ji ochutnat, políbit. Bylo to naprosto spalující.
Ale víc než to, chtěl se zabořit hluboko do jejího těla. Chtěl, aby udělala přesně to, čím ho škádlila. Chtěl, aby na něm jezdila, dokud by ji neškemral o milost.
Odejdi, vojáku. Patříš jiné.
Jo, ale Dariana ho nechtěla. Alespoň ne jako něco jiného než terč.
Se skřípěním zubů se přinutil ustoupit. Ale jak to udělal, učinil tu chybu, že se na Sumi podíval. Hlad v jejích očí konkuroval tomu jeho. Ale víc než to, rozdmýchal v jeho těle žár na děsivou úroveň.
Jediný polibek…
Už ho téměř mohl cítit.
Ne! Dariana na tebe čeká.
Ale on Darianu nechtěl. Byla to Kerisova láska, nikdy jeho. V téhle chvíli zcela chápal, proč byl Keris ochoten podříznout nějakému muži krku jen za to, že na ni pohlédl. Proč Fain všechny odmítl, jen aby byl s Omirou.
Cítil k Sumi to samé. Prudkou touhu chránit, udržet ji před ostatními v bezpečí. Vzpomínka na starosti v její tváři, když ho našla zahnaného do kouta, a to jak zvládala bojovat…
Zabil by, aby měl tu čest být v ní.
Jen jedinkrát.
Ale věděl, že by neměl těmhle myšlenkám dovolit, aby ho svedly. Tahle cesta by ho dovedla ke smrti.
Sumi zatajila dech, když čekala, až Dancer doručí ten žhavý polibek, co sliboval očima. Ani jedinkrát v životě takhle po muži netoužila. Jediné, co chtěla, bylo pohřbít své ruce do těch copánků a obejmout ho nohama tak dlouho, až by ani jeden z nich nedokázal chodit bez kulhání.
Polib mě…
Místo toho dvakrát zamrkal a pak šel prohledat útočníky. To ji naštvalo natolik, že nakopla tělo jednoho z vrahů.
K čertu s hloupými andarionskými zvyky! Bylo tak nespravedlivé, že se neodvážila vzít si samce, kterého Dariana zjevně neměla v úmyslu přijmout. Nikdy. Ani na jedinou vteřinu nevěřila, že ta děvka dodrží slib, že si ho vezme.
Nepochybovala o tom, že Dariana najde způsob, jak ho znovu odmítnout.
Jsi vrahem Ligy, Sumi. Pamatuj na to. Byla tady, aby mu ublížila, ne ho obskočila.
Jasně.
Stále frustrovaná a plná zášti znovu nakopla vraha.
Dancer jedno z těl přetočil a prohledal mužovy kapsy.
Zeptala se: „Inkové?“
Přikývl a posunul se k dalšímu tělu. „Kdo jsou ty bastardi? A proč po mě jdou teď?“
„Nevím.“ Povzdechla si, když zkoumala jejich civilní oblečení. „Ale vím, že tohle by Liga neudělala.“
„Ale ano, kdybych jim dal záminku.“ Škádlivě mlaskl jazykem. „Ale nejsem až tak hloupý. Alespoň zatím ne.“
Nechtěla to komentovat. Když pohlédla na tělo u svých nohou, ztuhla. Na náramku měl přijímač.
Bylo to…
Zamračeně ho sundala a prostudovala, a viděla, že její podezření bylo správné. Natočila ho různými směry, aby odhalila, co to sledovalo.
A opravdu, šipky mířily rovnou na Hauka.
Pokaždé, když se pohnula.
„Dancere?“
Otočil se na ni s drzým úšklebkem. „Proč používáš jméno, o kterém víš, že mě štve?“
„Stěžuj si později. Mám tady něco důležitého.“ Podala mu stopařské zařízení.
Zamračil se na ni, když si uvědomil to samé, co ona. „Do prdele.“
„Jo. Určitě jdou po tobě.“
A pokud ho jedna parta zabijáků dokázala vystopovat, ostatní to určitě uměly taky. Nebo pokud by ne, mohli jen sledovat tuto frekvenci.
Dancer přístroj namířil na jeskyni, kde se ukrývaly děti, a potom na ni. Ale stejně jako předtím šipka mířila k němu. Jeho zamračení se prohloubilo, když zavrtěl hlavou. „To nedává smysl. Nemám na sobě čip. Věděl bych o něm… ledaže…“ Podal jí přístroj a začal se svlékat.
Oh, hej…
Tehle nový vývoj událostí se jí rozhodně líbil.
Teplo jí stouplo do tváří při pohledu na všechny ty vlnící se svaly, jak si z paží odmotával kožené pásky a pak rychle odhodil košili k jeho nohám.
Dobrotiví Bohové. Dokonce i přes ty jizvy to byl divoký, nádherný muž.
V očekávání se setkal s jejím pohledem.
Co ten pohled znamenal? Bylo to pozvání? Ach ano, bejby. Jen mi to ukaž!
Nedokázala přemýšlet a najednou jí vyschlo v ústech. Zmohla se jen na to, že civěla.
„Tak co?“ Zeptal se.
„Co co?“
„Je to v mých šatech nebo v těle?“
Aha… tak to byl důvod, proč jí předvedl tuhle show. Líně se usmála, jak jí myslí proběhla velmi nezbedná myšlenka. „Možná bys měl sundat i ty kalhoty, abychom si byli jistí. Co myslíš?“
Rozesmál se, při čemž jí odhalil kousek tesáků. „Tohle je vážné, Sumi.“
„Já taky,“ zamumlala, když se k němu přiblížila. „Vážně bych měla být velmi důkladná. Jen kdyby náhodou.“
Ale nebyl tak vstřícný.
S trucovitě našpulenými rty ho překontrolovala. Signál zesílil. Zaměřila se na jeho oblečení a zeslábl.
„Špatné zprávy, chlapáku. Není to v oblečení.“
Přejela přístrojem přes jeho záda, aby zjistila, kde je signál nejsilnější. „Zdá se, že vychází přímo z centra tvé páteře.“ Položila prst na přesné místo. „Nemohli reaktivovat tvůj čip z Ligy?“
Díky jeho příteli Nykyrianovi, který si čip vydloubl z těla v okamžiku, kdy od Ligy odkráčel, je teď vkládali přímo do páteře. Jediný způsob, jak je odstranit, byl chirurgicky, a každý lékař, co odstranil čip Ligy, byl bez soudu popraven.
„Ne. Vyndali ho ve dne, kdy jsem byl propuštěn,“ zavrčel frustrovaně.
„Možná tě někdo střelil?“
„Možná. To se stává často.“ V čelisti mu začalo škubat, když se sklonil pro košili.
Natáhl ji na sebe, ale nezapnul. „Musíme se dostat k podprostorovému vysílači. Měl na sobě některý z nich komunikátor?“
Zavrtěla hlavou. „Našla jsem jen krátko-dosahové.“
Vytáhl z kapsy komunikátor a pokusil se jej použít, ale pak zaklel. „Signál je pořád blokován. Ale…“ Uhnul pohledem.
„Ale co?“ Vyzvala ho.
Zaváhal, než odpověděl. „Den chůze odtud je opuštěná základna. I když jsou satelity mimo dosah, měli bychom být schopni odtamtud vysílat. A měla by mít impozantní zbrojnici.“
Všimnula si silného podtónu strachu v jeho hlase. „Proč tam nechceš jít?“

„To je místo, kde byla zavražděna Thiina matka.“

18 komentářů:

 1. Dakujem za preklad momo:)

  OdpovědětVymazat
 2. ďakujem za preklad

  OdpovědětVymazat
 3. Moc děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za překjlad.

  OdpovědětVymazat
 5. Vdaka za pokracovanie. GabiM

  OdpovědětVymazat
 6. dakujem krasne ;-) Ako vzdy uzasny preklad :)

  OdpovědětVymazat
 7. Knihomolka.36521. února 2015 12:56

  Díky za překlad a jako vždy se nemůžu dočkat pokračování :)

  OdpovědětVymazat
 8. Perfektní ! ! ! Díky moc za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 10. díky za překlad, míša

  OdpovědětVymazat
 11. Dakujem za preklad. Skoda ze je to taka limonadka a chyba v tom viac tesakov a andarionstiny. Ciri

  OdpovědětVymazat
 12. Srdečná vďaka za preklad!!! :-)

  OdpovědětVymazat