úterý 24. března 2015

Krvavá trojice - Kapitola 39Evalle si ještě nikdy pro nikoho neoblékla oblek, ale dnešní večer byl důležitý. Musela vypadat co nejlépe. Chtěla vypadat co nejlépe. Jednoduché hnědé kalhoty a sako nejspíš vypadaly lépe na rozpraskané figuríně v tom obchodě s použitým oblečením, ale nemohla sem přijít a mít na sobě svoje oblečení do boje.
Kolem její tváře a rukou proplouval chladný vzduch, což byla vítaná změna od toho horka, co venku na Atlantu útočilo.

K jejím uším zalétaly šelesty, nic specifického. Klábosení pod balkonem, kde se ukrývala, narušovalo klidnou atmosféru v kostele. Malá skupinka shromážděná v hlavní hale s úctou vyčkávala. Nikdy na modlení nebyla, ale někdy přemýšlela o tom, jestli ti, co ano, byli vyslyšeni.
Přelétla pohledem stranou na elegantního staršího muže po její levici. Byla dobrá. Jen koukněte na tu skvělou práci, co odvedla.
Grady na sobě měl lehce obnošený černý oblek, který měla z toho samého second handu. Seděl zpříma jako generál čekající na setkání s prezidentem, ale on to dělal v očekávání svatebního pochodu.
Přinesla mu oblečení a holení, které dala dohromady, na toaletu nahoře, která za rušných nedělí sloužila pro lidi na balkonu. Během malé svatby ve středu večer tam moc lidí nechodilo.
Jelikož brala v úvahu každou minutu, rozložila tam pro něj všechny věci, potřásla si s ním rukou, pak zavřela dveře.
Otočil k ní svou čistě oholenou tvář. Úsměv, který jí věnoval, stál za trest, který by za tohle dostala, kdyby byla přistižená, jak si potřásá rukou s Nočním slídilem pro osobní důvody, ale ohledně své pozice mezi Beladory měla dost dobrý pocit.
Proč někomu jinému nesplnit sen?
Grady se naklonil k ní. „Vždy musíš věřit, ať se děje cokoliv. Tzader a Quinn nedovolí, aby se ti něco stalo. Ten rudoch taky ne.“
Usmála se nad Gradyho nejnovější urážkou. Storm nebyl “rudoch,” ale Grady ji popichoval proto, aby nemyslela na Tribunál. Pousmála se. „Nedělám si starosti.“
Moc.
Svatba jeho vnučky měla začít každou vteřinou. Jakmile skončí, podnikne třináctikilometrovou jízdu zpátky do centra, spolu s ním držícím se za její motorku. Dnes ráno se potom, co byl propuštěný od Kujoo, ztratil, a strávil hodiny hledáním svého bloku u Gradyho nemocnice.

Všechno to holení a převlékání do čistého oblečení zmizí hned, jakmile se změní zpátky do své podoby ghúla.
Ale tahle vzpomínka mu zůstane na tolik desetiletí, kolik zůstane Nočním slídilem, což mohlo být opravdu dlouho. Píchlo ji u srdce ze všech těch vln štěstí, které se z něj šířily.
Až se ujistí, že je bezpečně zpátky blízko nemocnice, bude mít dvě hodiny času na trávení s Feenixem. Vezme svého drahouška na projížďku tam, kde bude moct radostně pištět tak moc, jak jen bude chtít, a nikdo to neuslyší.
Gradyho vina. Kvůli němu myslela na vytváření dobrých vzpomínek.
Pak bude muset od Tribunálu získat schválení pokračování své svobody, ale Brina říkala, že tam bude.
Místnost pod nimi ztichla, když přestalo hrát piáno a Grady se naklonil dopředu, dychtivý nahlédnout přes okraj balkónu na místo, kde jeho vnučka naplánovala malý obřad.
Začal mizet. Zíral na své ruce, pak stočil oči plné paniky směrem k ní.
Poslední věc, co by chtěla udělat, bylo ublížit Gradymu nebo jakkoliv riskovat jeho napůl-život. Evalle otevřela pusu, aby promluvila, ale v tu chvíli začal hrát svatební pochod.
Byl to úzkostný výraz na Gradyho tváři, který ukončil veškeré debaty. Nemohla by žít s tímhle jako poslední vzpomínkou na něj, jestli byla možnost, že bude zítra Tribunálem poslána pryč.
Doufajíc, že mu to neublíží, se natáhla k němu a chytila ho za ruku.
Jeho tělo zaplavily úleva a vděčnost. Stiskl její prsty a naklonil se k ní, aby zašeptal: „Modlil jsem se za zázrak a Bůh mi seslal tebe. Promluvím k němu ohledně Tribunálu.“
Emoce, co nikdy předtím necítila, jí přivodily knedlík v krku. Nadzvedla bradu a usmála se na toho starého ghúla, který jí úsměv oplatil.
Tenhle týden bojovala s Kujoo, Alterantem a démony. Chránila svůj kmen a dodržela svou přísahu.
Jestli ji Tribunál chtěl zavřít, nedá se tak snadno. Tak jen do toho.


KONEC

13 komentářů:

 1. Vďaka za celý preklad a korekciu, ktorý bol skvelýý :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji moc za překlad

  OdpovědětVymazat
 3. Moc děkuji za parádní příběh, kkterý bych si bez vás, holky, nikdy nepřečetla!!! Klobouk doludolů a veeelký potlesk a dík!!! Verča:D

  OdpovědětVymazat
 4. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 5. Moc děkuji za všechnu práci, kterou jste odvedli na překladu a korekci. Moc jsem si to užila :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Moc děkuji za poslední překlad.

  OdpovědětVymazat
 7. Perfektní ! ! ! Děkuji mnohokrát za Vaši práci s překladem i korekcí na této knize. Jste perfektní ! ! !

  OdpovědětVymazat
 8. moc děkujiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :-) Jste nejlepší :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Srdečná vďaka za preklad, korektúru kapitoly i celej knihy!!! :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Moc díky za celou knihu, jste holky parádní!!!! Jana

  OdpovědětVymazat
 11. Moc díky za překlad, jste super,Míša

  OdpovědětVymazat