neděle 23. srpna 2015

Šepot lží - Kapitola 12Carlos uvoľnil prekrížené ruky. „Nie.“
Nemohol pomôcť šialenej žene, keď bola odhodlaná zakopať sa hlbšie do tejto šlamastiky. Joe by použil akýkoľvek zdroj, dokonca aj Gabrielle, aby sa dostal bližšie k Fratelli.
A Tee by ... radšej nebude zvažovať neobmedzené možnosti, ako by využila prostriedok, ktorý by sa ocitol v ich tábore. Celý tím bol odhodlaný zničiť Fratelli a Carlos by rád viedol útok, ale vziať túto ženu do centra misie, to sa nestane.

„Potom, ako sa hovorí tu v Štátoch,“ povedala Gabrielle so zaručenou konečnou platnosťou, „ste v háji.“
„Ty by si nechala aby ublížili ďalšej dievčine?“naliehal Carlos.
„Nie, ale vy nepochybne áno, ak nezvážite môj plán.“Gabrielle si pôvabnými rukami pretrela oči, pohybom tak ženským a jemným, že to podľa Carlosovej knihy znamenalo zraniteľnosť.
„Mali by ste aspoň zvážiť-„
„Prečo?“ Spýtal sa Hunter.
Gabrielle zdvihla bradu spôsobom, ktorý ukazoval, že bola unavená Hunterovými prerušeniami.
„Vypočujeme si váš plán,“ povedal Joe, končiac všetky diskusie.
Merci.“ Gabrielle pozrela na Carlosa neistými očami. Oblizla si pery jemným spôsobom, ako by ju niekto v triede slečny Spôsobnej učil, ako to urobiť správne. Tmavohnedé kadere vlasov jej padali do  strapatých prameňov so žiadnym iným skutočným zámerom ako hladiť jej rameno.
Príliš jemne vyzerajúca, aby bola nebezpečná.
Príliš unavená, aby bola hrozbou.
Zaplavilo ho nutkanie spratať ju do miestnosti, kde by si mohla ľahnúť a odpočívať. Videl ako prechádzala od strachu k rozhorčeniu a znovuk strachu. Rozhodne pre toto nebola vyškolená.
Čo s ňou bude robiť?
Sebadôvera, ktorú predtým u nej nevidel jej rozkvitla v tvári.
„Jediný účtovný systém školy, ktorý majú, nutne potrebuje modernizáciu,“ začala Gabriela. „Začiatkom novembra, každý rok v priebehu prestávky, sú knihy otvorené pre externé audítorské firmy kvôli ročnej správe pre všetkých investorov.“
„Počkaj,“ prerušil ju Hunter. „Myslel som, že si vravela, že dnu sa nedostane nikto zvonku. Ale vpustia tím audítorov?“
Gabrielle si vzdychla a prižmúrila na neho unavené oči.
Carlos sa nemohol dočkať, čo sa odohrá. Všimol si, že čím viac bola Gabrielle unavená a hladná, tým bola podráždenejšia.
„Aké je to od teba veľmi pozorné, že mi pripomínaš moje presné slová,“ povedala Gabrielle Hunterovi kultivovaným hlasom, ktorý by mohol kráľovskú stráž dostať do pozoru.
„Ak mi však dovolíš, aby som skutočne dokončila myšlienku, vysvetlím ti prečo, aj keď by si mohol získať prístup ako audítor, by to bolo zbytočné úsilie.“
„Tak fajn.“ Skrútila Rae ústa v polovičnej snahe zakryť smiech.
Gabrielle nadviazala tam, kde skončila. „Mimo iné, účtovná firma musí prejsť rovnakou previerkou, v skutočnosti ešte ťažšou, nie menej ako šesť mesiacov predtým, ako ju vyberú. Ak by bola vybraná vaša falošná audítorská firma, čo by bol zázrak, nebudete mať prístup minimálne ďalší mesiac. A ak prejdete testom, váš tím bude pod stálou kontrolou s obmedzením na účtovné oddelenie. To by nepochybne každého zbavilo nádeje,že bude tajne sliediť v ďalších priestoroch, čím by celá misia bola len strata času. Dúfam, že som uspokojila tvoj neplodný výsluch.“ Hunter jej odpovedal s polovičným prevrátením očí a prezieravo mávol rukami. „Pokračuj.“
„Audit prebieha medzi dvanástym a pätnástym novembrom ale predstavenstvo si vyžaduje predbežný audit posledný víkend predtým, než dostanú prístup audítori z vonku.“
„Tento víkend?“spýtal sa Gotthard.
Gabrielle prikývla.
„Takže, aký je váš nápad?“Joe neukazoval žiadne známky, že by sa prikláňal k tej alebo onej strane.
Zložila si ruky úhľadne pri páse, ako by hovorila s riaditeľom. „Ich počítačové systémy zúfalo potrebujú upgrade, čomu sa bránia. Nechcú tento problém riešiť, pretože by to znamenalo dovoliť niekomu prístup k ich záznamom.“
„Ako to pomôže nám?“ Korbin znel nepresvedčene.
Gabrielle vysvetľovala, „Minulý rok som diskutovala so školou o softvérovom programe, ktorý umožňuje, aby jedna osoba synchronizovala všetky elektronické súbory v rámci jedného alebo dvoch dní. Ak by bol do systému opatrne zavedený vírus, ich počítače by sa vypli a reagovali by, ako keby celý systém havaroval, aj keď v skutočnosti to bude riadený pád.“
Korbin bubnoval prstami na povrchu stola, tmavé oči sústredené.
„Ak to držia tak pevne v rukách, ako hovoríš, nedá sa povedať, koľko týždňov bude trvať bez odhalenia nájsť cestu do tohto systému, aby sme zariadili túto nehodu.“
„Vlastne, ja viem presne, ako dlho to bude trvať,“ odpovedala Gabrielle bez zaváhania.
Carlos zaznamenal dôveru v jej hlase. Toto bolo jej územie, ale ešte stále musí presvedčiť Gottharda a Huntera, že školské systémy môžu byť narušené. Aj on vedel, aké zložité je to, čo im naznačuje.
„Chcú program, ktorý by som napísala špeciálne pre nich,“ dodala. „Jediný možný spôsob, ako získať rýchly vstup do školy, je spôsobiť problém v ich účtovnom programe, pretože všetko, čo sa týka auditu, sa točí okolo peňazí. Akonáhle sa tak stane, verím, že ma budú kontaktovať, pretože máme spoločnú históriu a minulé previerky.“
Môžeme im napadnúť systém,“ potvrdil Gotthard. „Ak sa nám do neho podarí dostať.“
„To je veľké ak,“ zamrmlal Hunter.
Carlos to nevidel ako reálnu možnosť, keď Hunter a Gotthard pochybovali, že by mohli získať vstup do počítača školy. A neexistovalo, aby k sebe vpustili niekoho, kto nebol čistý, ak jej popis preverovania školy ľudí z vonku, bola pravda.
„To nie je ak. Dá sa to spraviť.“ Gabrielle prikývla, potom sa otočila k Joeovi. „Ale len keď sa dohodneme.“
„Na čom?“spýtal sa Joe.
„Pomôžem vám s prístupom k evidencii školy, keď ma uistíte, že ma nevydáte Interpolu alebo ktorejkoľvek inej krajine a pokúsite sa nájsť Linette.“
Carlos zaťal zuby. Nemala poňatia, čo robí. Bol by jej zapchal ústa, keby to mohol urobiť hneď teraz, aby zabránil Gabrielle dostať sa do toho ešte hlbšie. Vari si naozaj myslí, že by ju Joe nechal odísť odtiaľto s dohodou, že im získa prístup k školským počítačom?
Joe sa spýtal, “Ako si môžeme byť istí, že ste naozaj schopná niečo z toho spraviť?“
„Myslím, že to pre teba mám,“zatĺkol to Gotthard. „Bola si v triede s Linette, správne, Gabrielle?"
„Áno.“ Jej hlas znel unavene a netrpezlivo.
Gotthard sa pozrel na Joea. „Linette bola brilantná. Jej profil ukazuje, že patrila k najlepším desiatim percentám Mensy. Génius.“ Gotthard šibol očami na Gabrielle. „Tvoje IQ?“
„Dva body vyššie.“
Keď s výzvou zdvihla tie krásne oči ku Carlosovi, videl len ženu.
Nie informátora. Nie je hrozbou pre celý svet.
Len ženu, ktorá by mohla krvácať a umierať.
Nevtiahne ju do nebezpečenstva.
Joe prehovoril.
„Som presvedčený, že váš plán má svoju cenu, ale iba v prípade, ak sa moji ľudia dostanú dovnútra.“ Už boli skoro tam, ale Carlos pochyboval,že by sa Gabrielle vzdala tak ľahko. Nevzdávala.
„To sa nestane s tým málo časom, čo máte,“ opáčila Gabrielle. „Môžem vás dostať do areálu, pretože som absolventka, ktorú poznajú. No oveľa dôležitejší dôvod, prečo som schopná pomôcť vám dostať sa do ich počítačov, je preto, že keď som písala existujúce programy, včlenila som do systému zadné vrátka. Bezo mňa, nemáte šancu.“
A je to. Ako má teraz Carlos odhovoriť Joea od toho, aby ju využil? „A ty si myslíš, že teraz ťa to necháme urobiť samú?“
„Nie,“ priznala.
„Takže sme späť pri tom, že tento plán nebude fungovať.“Carlos očakával, že si prizná porážku, nie že vzdorovito zdvihne bradu.
„Môžem so mnou vziať niekoho dovnútra ako osobného strážcu,“ navrhla Gabrielle, dôvera v jej hlase naberala rýchlosť.
„Mal by to byť niekto s počítačovými schopnosťami,“ poukázal Hunter.
„Nie, to nie,“ odpovedala rýchlo.
Hunter otvoril ústa aby protestoval, ale Carlos ho prerušil. „Nechaj ju to vysvetliť.“
Vďačný pohľad, ktorý k nemu Gabrielle vyslala sa mu mäkkými prstami obtočil okolo srdca.
„Potrebujem niekoho, kto vyzerá ako osobný strážca a nie je známy v aristokratických kruhoch, ako by som to predpokladala o tebe,“ povedala Hunterovi.
Carlos sa usmial. Dostala ho. Časť Hunterovho použitia ako agenta v BAD boli jeho spoločenské kontakty a schopnosť získať prístup k bohatým zločincom.
Hunter zavrčal, potom sklonil hlavu a pripustil že mala pravdu.
„Pokiaľ nikto nevie o tvojom tajnom živote ako Mirage, prečo by škola verila, že potrebuješ ochranu?“ Spýtal sa Korbin.
„Aj na to môžem odpovedať,“ povedal Gotthard, bez toho aby vzhliadol od svojho notebooku, zatiaľ čo písal.
„Je to preto, ... že ona nie je len Gabrielle Saxe. Len teraz som dostal úplnú správu o jej odtlačkoch.“ Zakryla si tvár rukami a zastonala.
Gotthard čítal zo svojho monitora, „Ona je Gabrielle Tynte Saxe, dedička dynastie Tynte a než zmizla po rozvode, prežila dva útoky na jej život.“Carlos zažmurkal. Vedel, že čosi z nej nespadá do priemeru, ale že jej celá rodina patrila ku vznešenému rodu?
Bola na vrchole šialeného kráľovského potravinového reťazca.
„Povedala si mi, že na tebe nie je nič iné alebo zvláštne.“Carlos počkal, kým si odkryla tvár a dodal, „keď klameš, je to nehorázne. Teraz máme ešte väčší dôvod, aby sme ťa dali do ochrannej väzby.“
„Nie!“ oči sa jej rozšírili v panike.Mykla sa k Joeovi  „Viem sa dostať dovnútra s jedným z vašich ľudí ... zajtra.“
„Keby sme to spravili, poslali by sme civilistu do nebezpečenstva a ohrozili našich ľudí,“argumentoval Carlos, nepáčil sa mu spôsob, akým Joe zvažoval jej ponuku.
„Stratíte najväčšiu šancu akú máte, aby ste dostali odpovede o Mandy a ostatných tínedžeroch ... a zistili, kto sú Fratelli,“ hodila naspäť.
„S tým sa môžeme len ťažko dohadovať,“ povedal nakoniec Joe.
„Ale ja vám nepomôžem, ak sa nedohodneme.“Gabriellino husté obočie kleslo cez tvrdohlavý pohľad. Vyhŕkla než ju Carlos mohol prerušiť.
„Urobím, čo je nutné, aby som vám pomohla, ak mi sľúbite, že budete pátrať po Linette a oslobodíte ma keď to spravím a presvedčíte sa, že nie som zločinec.“ Joe nezaváhal. „Platí“.


5 komentářů:

 1. Srdečná vďaka za preklad i korektúru!!! :-);-)

  OdpovědětVymazat
 2. Dik za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji mnohokrát za překlad a korekci další kapitoly ! ! !

  OdpovědětVymazat
 4. Vdaka za pokracovanie. GabiM

  OdpovědětVymazat
 5. Moc děkuji za překlad :-)
  D.

  OdpovědětVymazat