sobota 31. října 2015

Zrozen ze Zuřivosti - Kapitola 18 1/2Hauk je vedl do zadní části budovy, kde byl vstup do místnosti, která kdysi sloužila jako sklepení. Tiše jako démon Akuma, kterým byl Nykyrian před lety nazván, otevřel šachtu, která vedla ze sklepení do místností s pojistkami. Chvilku se ujišťoval, že je sám, než natáhl ruku, aby vytáhl Sumi k sobě.
Ztuhli při zvuku kroků. Protože základna nebyla v plné pohotovosti, doufal, že to znamená, že bezpečnostní senzory nezachytí subjekty, které se odnikud objevily. Bylo vážně divné být na misi bez lidí, na které se obvykle spoléhal. Divné, že neslyšel hlasy Nyka, Darlinga, Jayne ani Syna, zatímco by arogantně rejpali do sebe či svých cílů.

Místo toho to bylo jako ze staré školy. Žádné zvuky. Musel spoléhat na jinou osobu, že bude předvídat a vědět, co bude potřebovat v boji. Nikdy na nikom nebyl tak závislý.
A to sem byla poslána, aby jej zničila.
Musím být blázen, že jí věřím.
Přesto i proti svému rozumu jí opravdu věřil. Hlavně proto, že si víc cenil jejího života než vlastního. Raději ji měl na očích, než aby šel na vlastní pěst.
Jo, jsem zatracený blázen. Nyk a Darling měli pravdu. Jeho příčetnost vykatapultovala jeho zdravý rozum již dávno, a pak se k němu připojila, takže byli na nějaké vzdálené planetě na společné dovolené.
Kroky se vytratily.
Hauk se vplížil k hlavními generátoru. Sumi mu podala časovač, který vyrobil zatím, co se oblékala a plánovala misi. Přeprogramoval generátor a poté přidal časovač. Jakmile vše nastavil, připlížil se ke dveřím a poslouchal.
Na Akselovi bylo dobré to, že to byl paranoidní zkurvysyn. Místo elektronických hračiček, které mohl kdokoliv odemknout, používal staromódní závěsné dveře.
Počkal, až Sumi zaujme pozici, než pootevřel dveře a nakoukl do chodby.
Bylo tam čisto.
Opatrně tak, aby zůstal ve stínu, zamířil k prvním strážcům, které vizuálně detekoval. Sumi měla pravdu. Byli to divoši, a měli spoustu zbraní. Žoldáci, kteří se živili zabíjením a mučením.
Hauk vytáhl z náloketníku malý drátek a použil jej, aby cíli silou setnul hlavu. Odtáhl tělo do místnosti, zatímco Sumi táhla svou oběť.
Kousek po kousku, si po jednom vrahovi za druhým dělali svou cestu k zásobárně zbraní. Jakmile byli uvnitř, odhalil svou tvář a v tichosti prohledal bedny a skříně, aby našel zbraně a munici. Naštěstí to nebylo vypleněné mrchožrouty. Bastien si musel dávat bacha, aby si udržel takové zásoby.
Sumi musela zadusit smích při vzrušeném výrazu v Dancerově tváři, když spařil zásoby v místnosti. Byl jako malé dítě, které poprvé navštívilo karneval.
Zamlaskala na něj jazykem a pak zašeptala: „A to jsem si myslela, že jen já jsem schopná vyloudit ti na tváři takový výraz.“
Jeho štěstí se změnilo v paniku.
„Dělám si legraci, zlato. Naber, co potřebuješ.“ A zatímco vytahoval těžkopádné střely, ona se zaměřila na menší kalibry. Když našla granáty, všimla si, jak se Dancer napjal.
Uzamkli spolu pohledy.
Hauk zatajil dech, jak jím projelo tisíce špatných vzpomínek. Exploze a to, jak byl horkým kovem připnut. Uvězněn v ohni, zatímco obvody kolem něj létaly do vzduchu. Horkost, která mu ovívala tvář.
Ale to byla minulost. Sumi nemohla nést těžší zbraně ani munici. To věděl. Granáty byly její nejlepší obranou.
„Vezmi si je, mu mia.“
Zastrkávala si je pod oblečení, zatímco on kontroloval stupeň nabití i to, že má náhradní zásobníky pro menší blastery.
Vyvedl ji ven z místnosti, než zablokoval dveře tak, aby se nikomu jinému nepodařilo vstoupit.
S trochou štěstí by se mohli dostat nahoru, aniž by byli spatřeni. Zatím odvedli pozoruhodnou práci v tom, jak mlčky eliminovali své nepřátele.
Zbavili se pěti dalších, jak procházeli halou. Ale jakmile dorazili ke schodům, dveře za nimi se otevřely.
Hauk sebou trhl, když si uvědomil, že je ten muž příliš daleko. Vytáhl nůž a trefil ho mezi oči.
Ale ne dříve, než ten chlap zahájil palbu a vyhlásil tím poplach.
Hauk začal s krycí palbou pro Sumi, zatímco byli obklopováni nájemnými vrahy. „Drž se za mnou.“
Poslechla, ale až poté, co jednou vystřelila, čímž trefila muže do hlavy a srazila jej k zemi. Chytila do pěsti Haukův muniční opasek a držela se za ním. Zahnili za roh, kde vypuklo peklo.
Pohnul se tak, aby chránil Sumi. Ta vytáhla dva jeho pozměněné Andarioňanské blastery z pouzdra a zpoza něj zastřelila dva útočníky.
Jako by byl na autopilotovi, udělal to, co uměl nejlépe.
Bojoval a zabíjel.
Hauk se zarazil, aby přebil. „Kolik těch parchantů tu je? Jsou snad klonováni?“
„Jestli ano, tak by si snad vybrali voňavnější dárce pro jejich program.“ Sumi zastrčila zbraně, než popadla granáty. Přitáhla ho k sobě, než je upustila, zatímco ustupovali ke schodům.
Přestal počítat, kolikrát ho zasáhli. Bolelo to, ale dokud dopadali na kabát, byl chráněn. Jen ta rána, co ho zasáhla do stehna, ho přiměla klopýtnout.
Jak začal padat, Sumi se objevila vedle něj a nabídla mu rameno. Vtáhla ho do místnosti, pryč z palebné linie.
Kousl se do rtu a zaklel bolestí. „Měla bys zmizet, než budeš raněná.“
Zavrtěla hlavou. „Ne bez tebe…“ Uzamkla s ním pohled. „V samotě silný. Společně silnější. Nezalekej se smrti.“
Usmál se, když mu odrecitovala motto Sentelly. „To od tebe není zrovna Ligařské.“
„K čertu s Ligou.“
Sundala mu šátek a použila jej, aby vyvinula tlak na stehno. „Jdeme to dokončit.“
Sumi zaváhala. A jak na něj koukala, jeho oči se změnily v tu hluboce rudou, která zářila. Takže sex nebylo to jediné, co ho tak vzrušovalo. Boj taky.
Fascinující.
„Hauku!“ Zakřičel chlap venku na chodbě.
Uskočil za dveře a opřel se o zeď. Sumi se skrčila ve středu místnosti, za bednou.
„Co?“ Odpověděl Dancer.
„Vzdej se, nebo je všechny zabijeme! Kousek po kousku, až v uších uslyšíš jen ozvěnu z jejich křiku!“
Dancer se té hrozbě zasmál. „Udělejte to, a já vás všechny sežeru, kousek po kousku, bastardi. Ti tři jsou to jediné, co vás právě teď drží naživu. Pusťte je a necháme vás žít. Je na vás, jak tohle místnost opustíte. Jestli na nohou, nebo nohama napřed. Máte třicet vteřin na rozhodnutí.“
Sumi zamířila k němu. „Dancere?“ Zašeptala.
Když se k ní otočil, ukázala na strop, kde byla ventilace do dalšího patra.
Přikývl a podal jí horolezeckou výstroj.
Zachytila tam háček a poté se vymrštila nahoru, kde přivázala lano. Ale nepovedlo se jí to dřív, než spustili palbu na pokoj. Kolem létaly šrapnely a trosky. Srdce se jí zastavilo, když sledovala, jak Dancer uhání k lanu.
Dancer se dostal nahoru a ušklíbl se, když se mu o zraněnou nohu otřel červený paprsek. Hodila dolů dva granáty a pak se odkutálela, než vybuchly. Strop pod nimi zaskřípal na protest.
Sakra. Propadával se a chystal se je svrhnout zpět do místnosti.
V jedné minutě si byla jistá, že zemře, a v další ji Dancer popadl a přetočil se s ní. Zůstala ležet na něm, mezi patry. Bylo to tam těsné a stísněné. Ale nebyl čas, aby mu poděkovala, protože slyšela, jak za nimi běží muži.
Dancer odkopl dlaždici nad nimi. Opatrně ji ze sebe zvedl, než první vylezl do místnosti. Poté se naklonil, aby jí pomohl prolézt malým otvorem.
Jakmile byli ve druhém patře, zamířila ke schodům po levé straně. Hauk zůstal pozadu, aby kryl otvor, který udělali v podlaze.
Když se dostali až na vrchol schodiště, Sumi se zarazila. Místnost byla prázdná. „Ehm… Dancere?“
Vypustil několik vulgárních nadávek, když spatřil to, co ji znepokojilo.
„Hádám, že je tohle kancelář?“
Dancer přikývl a zavrčel. Dveře za nimi se rozletěly. Popadl prvního, co prošel, a praštil s ním o zeď tak tvrdě, že to muže omráčilo.
Sumi se ostře nadechla. „Oooo, kámo. Máš vážně špatné načasování.“
Dancer chytil dalšího vraha do mamutí pěsti a zvedl ho proti zdi. „Kde jsou drženi?“
Sumi se chystala udělat sarkastickou poznámku o tom, že se na to měl zeptat už dřív, než se dostali tak daleko. Ale protože byla na vině stejně jako on, nechala to být.
Kromě toho, zevně si užíval bití vrahů.
„V… přízemí.“
Dancer vydal nelidský zvuk, než mužovi zlomil krk. „Dole. Kdo tohle dělá?“
„Někdo, kdo si nepřečetl Andarioňanský návod na to, kam schovat rukojmí?“
Vrhnul po ní suchý pohled. „Nejsi vtipná.“ Opřel se a zasténal. „Fuj… další schody.“
„Můžeme to vzít zkratkou a propadnout se podlahou, ale to by asi víc bolelo.“
„Už mi to nikdy nepřipomínej.“ Povzdechl si a utáhl šátek na stehně. Pak otevřel dveře a vedl ji chodbou.
Slyšeli muže o patro níž, jak je hledají.
Vzal si minutku, aby zkontroloval své zbraně. Na rtech mu pohrával zvláštní úsměv.
„Co je?“
„Jen si vzpomínám na starou misi. Před lety, když jsme s Nykem byli v Lize a dobíjeli jsme jednu zapadlou základnu. Byli jsme vážně pod těžkou palbou a docházela nám munice. Když o tom Kyr slyšel, přejel nás pohledem a řekl: ,No, mužů mám dost. Vpřed!‘“ Povzdechl si. „Ten den jsme ztratili osmdesát procent naší jednotky.“
„Jo, to zní jako Kyr.“
Zatočili do další chodby a rozletěly se na ně výstřely.
Sumi zaklela, ustoupila a chytila se za ruku, aby na svém bicepsu viděla krásnou rudou značku. Rána pulzovala a bolela, čímž našla nové ocenění pro Dancerovu schopnost chodit se zraněným stehnem. Brrr! Bolelo to!
Dancer zabil vrahy, kteří na ně zaútočili, a poté se otočil a viděl, jak krvácí.
Přes jeho rysy se přehnal ledový, děsivý vztek.
Oči se mu rozzářily a změnily v ještě hlubší odstín rudé.
Vyděšená, že to vše bylo zaměřeno na ni, ztěžka polkla. „Jsem v pohodě. Je to jen povrchní zranění.“
Poté mu v očích podivně zablesklo. Přitiskl ji k sobě tak pevně, že slyšela tlukot jeho srdce. Otřel se tváří o její, než si sundal kabát a přehodil jej přes ni. Zapotácela se z té hmotnosti.
„Seru na to,“ zavrčel smrtícím tónem.
V jedné minutě byl s ní v místnosti a v další zmizel.
Sumi nemohla dýchat, když si uvědomila, že ji tu nechal, aby zbytek zabil sám. Bez ochrany. Bez pomoci.
Bez krycí palby.
Ten Andarioňan se snad zbláznil!
Pokusila se vydat za ním, ale kabát vážil tolik, že nemohla. V té chvíli ho chtěla praštit. Srdce se jí rozbušilo, jak zaslechla zvuky bitvy. Rozhodnutá ho chránit před vlastní hloupostí ze sebe sesunula kabát a rozběhla se za ním. Zpomalila, když spatřila těla, které za sebou zanechal. No, teď se cítím bezvýznamně.
Zdálo se, že bez ní neměl problém se přes ně dostat.
Ale poté si všimla krvavých stop, které byly tak velké, že mohly patřit pouze jediné bytosti. A krve tam byla spousta.
S děsem o Dancera sledovala stopy, přičemž dávala pozor, aby ji nikdo nesledoval. Ve chvíli, kdy se dostala dolů, se děsila toho, co by mohla najít.
„Zastřel ho, strejdo Hauku! Ustřel mu palici!“
Sumi zůstala ve stínu, když spatřila muže, který držel Thiu a křičel na Dancera, aby se vzdal. Její mladá tvář byla zbita a rty jí krvácely. A jak se v Sumi zvedly staré vzpomínky, toužila po něčí krvi. Jak se opovažuje ubližovat holce ve věku Thii!
Dancer sledoval muže, a i přes ztrátu krve byla jeho ruka perfektně stabilní. Rty i tváře měl oteklé a krvácely. „Zabij ji a víš, co se bude dít dál. Tvůj mozek odtud budou naběračkou sbírat celé týdny.“
Darice byl svázaný a v ústech měl roubík, zatímco BAstien ležel na hromadě poblíž Dancera. Zdál se být mrtvý.
Sumi otočila svou pozornost zpět k Thie a uvědomila si, že se muž soustředil pouze na Dancera. Netušil, že je tady i ona.
Tiše se posunula tak, že volně viděla na jeho hlavu.
Thia k ní sklouzla pohledem, ale jinak nedala nijak najevo, že ji vidí. Z očí jí však zmizel veškerý strach, protože okamžitě věděla, co se Sumi chystá udělat.
S jediným přikývnutím zvednula Sumi tři prsty, aby dívka věděla, kdy má očekávat výstřel. Když měla ruku v pěst, Thia povolila nohy a padla rovnou na zem v okamžiku, kdy Sumi vystřelila.
Muž se zapotácel a Dancer vystřelil. Nikdo se nepohnul, dokud střely neutichly. Teprve poté Thia se slzami v očích vzhlédnula, když se k ní Dancer rozběhl.
Sumi přešla k Daricovi, který se vůbec nepohnul. Byl kompletně ztuhlý. „Darice? Jsi v šoku?“
Zamrkal, pomalu si prohlédl místnost plnou těl a poté pohlédl na svého strýce. Zdálo se, že nedokázal pochopit, co Dancer udělal. Zamračil se na Sumi. „Ale on pracuje v IT.“
Zasmála se Daricovu zmatku. „Nepracuje v IT, zlato.“ Počechrala mu vlasy, uvolnila jej a šla zkontrolovat Bastiena.
„Je naživu?“ Zeptal se Dancer.
Ohlédla se přes rameno a viděla jej s Thiou v náručí. „Jo, ale hrozně ho zbili.“
Thia vzhlédla k Dancerovi. „Odmítl jim říct cokoliv o tobě či základně.“
„To si piš.“ Bastien vydechl, poté zasténal a převalil se. Se zasyčením se ušklíbl. „Ti bastardi mají ránu jako holka v mateřské školce. Myslím, že mě jeden z nich vážně zatahal za vlasy a řekl mi, že mám vši.“
Dancer si odfrkl a postavil Thiu vedle ní a Bastiena. „Zařídím evakuaci.“ Položil vedle nich všechny své zbraně až na dva blastery. Vyměnil si zásobníky, než si je zastrčil do pouzder. „Zastřelte pořádně vše, co se pohne.“
Sumi sklopila oči k jeho boku a noze, které silně krvácely. „Taky se musíme postarat o tebe.“
„Nejdřív zavolám pomoc. Za chvilku jsem tu.“
„Jsi tvrdohlavá bestie, Dancere Hauku!“ Zavolala za ním, když se vydal ke dveřím.
Obrátil se a usmál se na ni. „Zapomněla si do toho seznamu přidat sexy.“
„Ne, to by ti mohlo stoupnout do té velké a tlusté hlavy!“
Zasmál se, než zmizel v chodbě.
Darice stále vypadal otřeseně. „Jak se dokázal tak pohybovat?“
Thia protočila oči v sloup. „Strejda Hauk je válečný hrdina, Darice. Jeden z nejlepších z jeho rasy.“
Bastien, který stále ležel na zádech, otočil hlavu směrem k Thie. „Je to Akuma, že jo?“
Thia na něj zírala. „Netuším, o čem to mluvíš.“
„Ale ano. To je v pohodě. Řekl mi, že patří do Sentelly. A pouze jediná bytost, o které jsem slyšel, má přes dva metry a bojuje takhle. Sakra.“ Hořce se zasmál. „A já mu nabídl pomoc.“ Jeho šílený smích skončil s ostrým stenem.
Sumi se posunula, aby mu mohla co nejlépe pomoci s jeho zraněními. „Děkuju ti, mimochodem.“
Bastien se na ni zamračil. „Za co? Že jsem si nechal nakopat zadek a zakrvácel podlahu?“
„Že si je udržel v bezpečí.“
Bastien se usmál. „Je dobré být znovu hrdinou. Zapomněl jsem, jak moc mě to chybělo.“ Ostře se nadechl, když se dotkal rány na jeho čele. Zavrčel na ni. „Na druhou stranu, tohle je na hovno! Brrr, co jsem si myslel?“
Ale dle lesku v jeho očích poznala, že podobně jako Dancer, žil i Bastien pro boj.


***

19 komentářů:

 1. Moc děkuji za další překlad:D

  OdpovědětVymazat
 2. Vdaka za pokracovanie. GabiM

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělé, díky moc za další překlad

  OdpovědětVymazat
 4. děkuji za další část kapitoly :-D

  OdpovědětVymazat
 5. MOC DĚKUJI ZA NOVÝ PŘEKLAD.

  OdpovědětVymazat
 6. výborné, ďakujem za preklad
  bety

  OdpovědětVymazat
 7. Moc díky za pokračování, Míša

  OdpovědětVymazat
 8. Dakujem za dalsiu kapitolku momo :)

  OdpovědětVymazat
 9. Moc děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 10. Srdečná vďaka za preklad i korektúru... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 11. Perfektní ! ! ! děkuji mnohokrát za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat
 12. Vďaka za preklad a korektúru :-)

  OdpovědětVymazat
 13. ahoj, moc děkuji za tvůj překlad a za to že jsi si udělala čas

  OdpovědětVymazat
 14. Díky že sis udělala čas a přidala další super část :)

  OdpovědětVymazat
 15. Dakujem za dalsiu kapitolu.

  OdpovědětVymazat