čtvrtek 5. listopadu 2015

Šepot lží - Kapitola 14 1/2
Vestavia stál pri dverách do konferenčnej miestnosti v Trojan Prodigy. Potriasol rukou štyrom Fra, ktorí pricestovali na stretnutie, ktoré zvolal. Sústredil sa na každú vráskavú, ale pevnú ruku, ktorú zovrel.
Sklenená stena na tejto strane tridsiateho druhého poschodia poskytovala pohľad na obchodnú štvrť Brickell. Nepriestrelné sklo, ktoré bolo inštalované vnútri tónovaných okien, zaisťovalo bezpečnosť. Navyše, špeciálne sklo bolo pretkané jemným pletivom, ktoré zabraňovalo nazerať sem z vonku či už za denného svetla alebo v čase, ako teraz, keď rušné mesto zahalila tma.
Prichádzajúci z DC, Chicaga, New Yorku a Seattlu, títo štyria Fra boli chrbticou severoamerického Fratelli, ovládajúci ostatných.

Boli dokonalý príklad, prečo skupina dvanástich Fra nikdy úspešne neovládla jeden kontinent. Pre jedného človeka bolo príliš ľahké aby manipuloval silou.
„Každý z vás má kópiu zložky s naším aktuálnym projektom.“ Vestavia mávol rukou na päť sád s dokumentmi. Len čo sa muži usadili okolo jedného konca štvormetrového, orechového, konferenčného stola a preskúmali dokumenty, Vestavia každému z nich naservíroval nápoj, ktorému dával prednosť, čo znamenalo škótsku, whisky alebo gin.
Ako tridsaťosemročný bol najmladší zo všetkých dvanástich Fra. Prítomní mali od päťdesiatdva do sedemdesiat rokov. Ďalšia pripomienka toho, že bol posledným nasledovníkom, povýšeným na túto úroveň, čo sa stalo v dôsledku nečakanej smrti Fra Bacchusa minulý rok.
Toto Severoamerické spoločenstvo verilo, že chudák Bacchus podľahol počas spánku infarktu.
To bola jedna verzia pravdy.
Keby mali podozrenie na akúkoľvek nečistú hru, pitva by bola vykonaná na súkromnej klinike, čo by odhalilo syntetickú chemickú látku vo vzorke Bacchusovej krvi, katalyzátor pre jeho srdcové zlyhanie.
Ale Vestavia bol opatrný, keď odstránil jediného Fra, ktorý od začiatku podozrieval každý jeho pohyb a neustále spochybňoval jeho oddanosť k Fratelli.
Teraz bol on vysvätený brat a Bacchus bol preč na stretnutí so svojím stvoriteľom.
Pri stole sedeli jedni z najmocnejších mužov v Severnej Amerike a nikto z nich nemal tušenie, že medzi nimi sedí Angeli.
Verili, že Angeli je mýtus, ale Vestavia bol veľmi skutočný. Fra spoznajú jeho silu, keď sa on a ďalších šesť Angeli objavia, aby viedli nový svet, len čo budú položené základy. Zatiaľ predstieral úctu k mužom, ktorí si nezaslúžili sedieť s ním v rovnakej miestnosti.
Bol prvý Angeli, ktorý infiltroval Fratelli, najsilnejšiu organizáciu na svete - zatiaľ. Zbierka skvelých mužov zaliata géniami, ale Fra neboli schopní ozajstnej Renesancie. Chápali mechaniku zrútenia sa veľkých priemyselných národov, ale nie umenie metodického podrobenia si každého národa.
„Na piatok bude všetko pripravené.“ Vestavia sa posadil na voľné miesto v čele stola. „Pre zabezpečenie úspechu, nesmieme Spojeným štátom dovoliť, aby stratili záujem o problematiku ropy.“ Fra Diablo, senior skupiny, ktorý mohol ovplyvňovať hlasy, podporoval povýšenie Vestavia na Fra. Visiaci podbradok sa pohol, keď zdvihol hlavu a povytiahol huňaté biele obočie.
Koža pod očami mu visela a jeho nos smeroval dole od kedy prestal byť na práškoch. Zhlboka sa nadýchol a pri výdychu bolo počuť tiché pískanie.
„S cenami pohonných hmôt, stúpajúcimi viac, než to akákoľvek krajina, najmä Spojené štáty očakávala, by to nemal byť problém,“ poznamenal Diablo. „A čo tínedžeri?“
„Posledného budeme mať tento týždeň,“ uistil ho Vestavia.
„Nie je to príliš natesno s prezidentskými voľbami, plánovanými na budúci týždeň?“ Fra Benedikt, Bankár, ako ho Vestavia v duchu volal, bol vždy prvý s kritikou. S viac širokým ako vysokým Benediktom sa mohlo vždy počítať, že bude zamračený a s negatívnym postojom. Poukázal na každý potenciálny problém, bez ohľadu na to, aký bol nepatrný, aby mohol byť tým, kto povie, že zlyhanie ku ktorému došlo predvídal.
Kľud, kľud.  Vestavia rýchlo šplhal po rebríčku, tým, že predstieral úprimnú zmes pokory a dôvery k Fra, ale udržať si pokoru pred tvárami podradných bytostí bola skúškou jeho disciplíny.
„Všetko bude na mieste v pravý čas,“ povedal Vestavia s konečnou platnosťou ktorá,  dúfal, ukončí osemdesiatu šiestu diskusiu. „Načasovanie je kľúčom k úspechu, rovnako ako bolo načasovanie kľúčové pred piatimi mesiacmi pri organizovaní zasadnutia, ktoré sa koná tento týždeň v Capitol Building.“ Nechal ich to vstrebať, aby im pripomenul, že nič z toho by sa nestalo bez jeho schopnosti plánovať. „Uponáhľať niektorú časť tohto plánu je rovnako nebezpečné ako zmeškať to. Sme presní.“
Nič z tohto neurazilo ďalších Fra ani to nebolo neprijateľné správanie. Verili v rád a rešpekt. Ako rozporuplne to znelo, dávali rozkaz zabiť ale nedovoľovali “žiadnu zbytočnú smrť.“Žiadnu zbytočnú akciu, ktorá by upozornila na rád.
Spáchať taký čin by ukazovalo na nedostatok rešpektu voči Fratelli.
Aspoň Vestavia videl absurditu v tomto myslení, keďže pri dobývaní boli úmrtia nevyhnutné.
Keď Fra Morton hovoril, mal vo zvyku zdvihnúť ruku pár centimetrov od stola s vystretým ukazovákom, ako keby si označoval svoje miesto. „Nikto nemá podozrenie, že mládež mizne?“ Vestavia pokrútil hlavou. „Nie. Boli sme veľmi opatrní pri našom výbere a vyžiadaní. Vyzerá to, ako keby všetci opustili školu dobrovoľne.“
Morton prikývol plešatou hlavou, zamyslene špúlil pery a položil ruku na stôl. Na svojom vyhúknutom tele mal oblečený nenápadný, hnedý, neznačkový oblek, ktorý zodpovedal jeho neopísateľnej tvári. Ležérne správanie mohlo označiť jeho jednoduchú otázku a pokojný súhlas ako slabosť, ale Vestavia nič z toho nebral naľahko. Každého z nich dôkladne prešetril.
Morton sedel v predstavenstve šiestich medzinárodných firiem, z ktorých tri dostali hlavné armádne zákazky.
Nebol slaboch.
Fra Dempsey si robil poznámky pri každom stretnutí. Prestal písať. „A čo Venezuelčan? Nemá podozrenie k čomu bude mládež použitá?“
„Nie.“ Vestavia si oprel ruky po stranách svojej zložky, demonštrujúc pokoj. „Som presvedčený, že Durand Anguis sa má čoho obávať a musí zaistiť, by včas splnil svoje úlohy, než aby premýšľal nad osudom tínegerov.“ ​​
„Pôsobivé ... ak všetko pôjde tak, ako sa očakávalo.“Päťdesiatdvaročný Dempsey bol jedným z najdokonalejších Fra, ktorého holdingy boli vo výškových budovách po celom svete a bol výrobca luxusných jácht, ktoré boli robené na zákazku pre svetových vodcov, ako aj plavidiel pre medzinárodný obchod ... a súkromné ​​ponorky.
Pevné telo, husté sivé vlasy a silné opálenie, pripomínalo na pohľad známu filmovú hviezdu, na ktorej meno si Vestavia nevedel spomenúť.
„Všetko pôjde, ako som vysvetlil v pôvodnej prezentácii k tomuto projektu.“ Vestavia by dal prednosť tomu, keby dostal Mandy, ale ona nevedela nič významné a bola len obetným baránkom. Jej únos nariadil aby zaujal Mirage, ktorý zabral na návnadu v tej sekunde, ako unikla informácia o Durandovej účasti.
Jedinou chybou v tomto pláne bolo, že nechytili Mirage, ale Vestavia už čoskoro toho informátora na voľnej nohe nájde a umlčí tú krysu.
„Cítim obavy, bratia moji.“Neprirodzený pokoj sa načiahol cez stôl a dostal sa Vestaviovi pod kožu. Spochybňovali ho? Jeho. Bojujúc s nutkaním kričať na nich, Vestavia sa obrátil k sile svojich predkov, prešiel genetickým bohatstvom so strategickými schopnosťami a ukázal pokojnú tvár.
Benedikt na schôdzach nikdy nič napísal, ale v zavalitej ruke zdvihol zlaté pero, držiac ho ako rúženec. „Čo keď Venezuelčan zlyhá alebo ak jeden z tínedžerov neprejde alebo-„ Čo keby si to robil so ženou, ktorá by vyzerala ako Josie? Chcel mu Vestavia vrátiť. Percento takej možnosti muselo byť rovnaké. Bolo ťažké si predstaviť, že Benedict Bankár kontroloval dvadsať percent všetkých prevodov peňazí medzi Spojenými štátmi a zámorím.
Vestavia zdvihol ruku k zastaveniu Benedikta Bankára pred tým, než si prehryzol pery snažiac sa predložiť ďalšie obavy na stôl. „Ako som už minule vysvetľoval, máme troch tínedžerov a potrebujeme už iba jedného. Ďalší dvaja sú poistka. Jedná sa o jednoduchý, ale dobre premyslený plán, ktorý bude mať ďalekosiahle následky.“
Diablo podporoval Vestaviov vzostup k tejto úrovni a ukázal sa byť najsilnejším hlasom v skupine. Odkašľal, účinne zaujmúc poslucháčov.
„Dúfam, že budem hovoriť za všetkých prítomných, keď poviem, že si myslím, že ste urobil vynikajúcu prácu s plánovaním tohto ďalšieho kroku.“ Diablo sa odmlčal, ako by čakal, či s ním každý súhlasí, než pokračoval. „Zo všetkých miest, kde sme za posledné tri roky testovali biologické prostriedky, bola odozva zo Spojených štátov najrýchlejšia. Len čo budeme mať túto krajinu viac obranyschopnú, uvidíme rýchlejšie výsledky budúceho testovania. Po piatku získa svet z prvej ruky predstavu, ako najväčší priemyselný národ zvláda krízu s dlhodobejším dopadom, ako lietadlá havarujúce do výškových budov. A uvidíme, ktorý z predátorov z iných kontinentov urobí prvý krok.“
„ Dobre.“ Vestavia si udržal pokojnú tvár, aj keď sa chcel usmiať, vychutnávajúc si okamih, ale oslávi to týždňom na svojom súkromnom ostrove s Josie. Čoskoro. „Som pripravený na druhú polovicu finančných prostriedkov.“Ale bolo treba väčšinu, aby bolo možné finančné prostriedky presunúť a okrem neho všetci štyria Fra v miestnosti mali splnomocnenie od ostatných siedmich neprítomných.
„Ak všetci súhlasíme, jedenásť miliónov bude presunutých do dvadsaťštyri hodín.“ Fra Diablo prešiel ostrým pohľadom okolo stola, očakávajúc odpoveď od každého z nich.
Morton opäť zdvihol jeden prst a prikývol. Dempsey poklepal svojím perom po koženom obale svojho poznámkového bloku, ale kývol hlavou na súhlas.
 Všetky oči sa obrátili k Benedictovi, ktorý si ťažko povzdychol, čo robil pri každom rozhodnutí a potom konečne povedal, „Súhlasím.“
Keď sa postavili k odchodu, Vestavia zachytil tvrdý ​​pohľad, ktorý k nemu vyslal Diablo, ktorý bol tak ostrý a varovný, že jeho posolstvo bolo jasné. Nenúťte ma oľutovať, že vás podporujem.
Muži vstali a odchádzali. Len Diablo napriahol ruku.
Keď si potriasli, Vestavia sa k nemu naklonil. „Nie je dôvod na obavy, ale dnes som vás potreboval vidieť aj kvôli inému problému. Potrebujem vašu podporu ešte kvôli ďalšej veci.“
„Čo to je?“ Diablove oči odrážali jeho váhanie.
„Nutná smrť.“
„Okrem tej, ktorá je už navrhnutá?“
„Áno. Nesúvisí celkom s udalosťou v piatok, ale je dôležitá pre bezpečnosť našej organizácie.“
„Kto? Prečo ste s tým neprišiel na schôdzi, aby o tom mohli rozhodnúť všetci Fra?“
Vestavia opatrne volil slová tak, aby neurazil Fra priamo, ale podľa neho boli podozriví všetci. „Došlo k úniku informácií pri operácii s tínedžermi a Mirage. Máme medzi sebou krysu, ktorú treba odhaliť. Pracuje pre jedného z našich Fra a vyzrádza informácie ... ak to nie je Fra.“


* * *

4 komentáře:

  1. moc díky za pokračování, míša

    OdpovědětVymazat
  2. Vdaka za pokracovanie. GabiM

    OdpovědětVymazat
  3. Děkuji mnohokrát za překlad a korekci ! ! !

    OdpovědětVymazat