úterý 19. dubna 2016

Příběh za příběhem (Zrozen z ohně)

Zrozen z Ohně byla jedna z knih, které Sherri napsala poté, co byla neslavně odmítnuta (nikdo z vydavatelů neměl zájem o ni ani o její práci). Napsala ji s vírou, že nikdy nebude zveřejněna, a do dnešního dne je stále jednou z jejích oblíbených. Vidět to, že se stala jedním z hitů New York Times, byl jeden z nejneuvěřitelnějších okamžiků v jejím životě.


Zrozen z ohně byla první e-kniha, kterou publikovala v roce 1996. Sherri také byla první z autorů New York Times, kteří tuto novou technologii přijali.

Pojmenování Zrozen z Ohně je symbolické. Sherri tvrdí, že tohle je kniha, kde našla svůj „hlas“ autorky. A vzhledem k tomu, že ji napsala poté, co šla její kariéra k čertu, psala ji čistě sama pro sebe. Když brala sociální dávky a byla přesvědčená, že je její kariéra u konce, byl tohle její jediný únik.

Sherri tuto knihu upravovala na svém klíně, když jí do notebooku zasáhl blesk. Až do dneška se není schopná přiblížit k počítačům, kdykoliv je bouřka.

Celý nápad s Ligou vzešel ze Sherrininy fascinace ninji, která ji chytla v šesté třídě. Na její mladou mysl začala útočit představa vraždící policie a tak byla zaseta semena budoucí série. S kombinací ninja taktik a zbraní ze sparťanských tréninku, stvořila svět, kde měla Liga fungovat jako síla, která udržuje pořádek ve smyšleném vesmíru.


Stejně jako u Temných lovců, započala nejprve krátkými povídkami, které ukázala spolužákům a dalším kamarádkám, které psaly. Její nejlepší kamarádka z dětství, Kim Henson Burnette, u sebe stále má původní rukopis, který jí Sherri před desítkami let poslala, kdyby náhodou začalo hořet. Kim krabici nikdy neotevřela a obě se tomu do dneška smějí.

6 komentářů:

 1. Moc zajímavé,děkuji!!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Úžasné. Ta si tedy zkusila. Proto jsou asi její knihy tak skvělé.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to bol pre ňu skutočne silný zážitok.
  Ďakujem za preklad :)

  OdpovědětVymazat