neděle 22. května 2016

Šeptané lži - Kapitola 18 2/2Carlos vypol sprchu otočením sprchového kohútika na batérii a schmatol uterák zložený na polici nad svojou hlavou, aby sa osušil. Po práve prežitých pár hodinách milovania sa s Gabrielle mu teplá voda nepomohla prísť na iné myšlienky. Dnešnú noc by mal spať ako zabitý, ale dopekla s jeho telom, chcel ju zasa.
Ak si dajú ďalšie kolo, nebude schopná chodiť.
Pohmkávanie z druhej strany závesu mu prezradilo, že Gabrielle bola stále v miestnosti spolu s ním.
V momente, keď ho zasiahla vina, jeho vzrušenie ochladlo. Nemal prekročiť túto hranicu a milovať sa s ňou. Nielen kvôli jeho vzťahu s BAD ale pretože nebola žiadny jednorazový Bum-bác-ďakujem-vám-madam typ ženy. Nemyslel si že je, ale nebol pripravený ani na to, čo všetko pre neho znamenalo, že dosiahla orgazmus. Ako veľmi nechcel, aby jej ktokoľvek ublížil.
Zvlášť on.
Hádal, že nebola s mnohými ďalšími mužmi,ešte skôr ako mu to povedala. S jediným ďalším mužom, aby bol presný a chrapúň mohol radšej neexistovať, kvôli emocionálnym jazvám ktoré zanechal.
Carlos sa usmial. Povedala mu, aby ju prekvapil. So skúsenou ženou mohol urobiť niečo viac provokatívne, ale jeho inštinkty mali pravdu, keď ho varovali, aby dal pozor na to, ako sa miloval s Gabrielle.
Nikdy nečakal, že sa bude starať o ďalšiu ženu. Nie potom, čo pred šestnástimi rokmi jednu sledoval ako umiera.
Bolesť a radosť sa prevalila v jeho srdci, rozbúchala orgán bolesťou za svojou stratenou láskou a túžbou po žene, ktorá dala životu niečo nebezpečne blízke radosti.
Užil si veľa žien, sladké dámy ktoré stretol a ktoré zjavne nechceli nič viac, než on - pár dní strhujúceho sexu, ale Gabrielle nebola ako žiadna iná žena, ktorú stretol. Dnešný večer s ňou bol iný spôsobom, ktorý bolo ťažké ignorovať. Bola súčasne okázalo atraktívna aj naivná.
Strhol sa pri spomienke, ako si to isté myslel po milovaní sa so šestnásťročnou Helenou, keď mal sedemnásť.
Helena Suarez, Salvatorova krstná dcéra.
Jej tvár po rokoch vybledla, ale nie bolestivá spomienka na to, keď jej Carlos naposledy pozeral do očí, keď jej život opúšťal jej telo.
A Helena musela zomrieť, lebo sa zaplietla s ním.
Teraz chcel Gabrielle s rovnakou horúcou túžbou, akú cítil k Helene, no tento krát ako muž, ktorý poznal riziká, ktorým obaja čelia.
Gabrielle by s ním nikdy nebola v bezpečí.
Najlepšia vec, ktorú mohol urobiť aby ju ochránil, by bolo presvedčiť ju, aby prestala posielať informácie o ľuďoch ako Durand Anguis do bezpečnostných agentúr, a tiež presvedčiť Joea, aby ju umiestnil vo WITSEC programe[1], ak by mohli prísť na to, ako to urobiť bez toho, aby došlo k medzinárodnému konfliktu kvôli tomu, že skrývajú dedičku dynastie.
To sa stane v prípade, ak Carlos bude môcť zabrániť BAD aby ju vydali Interpolu.
„Chystáš sa vyjsť?“spýtala sa. Chichotavý smiech, ktorý nasledoval,mu vyvolal úsmev na tvári.
„Čo tak doniesť mi môj telefón?“ Musel ju dostať von z miestnosti, aby si mohol dať košeľu. Dostať sa do sprchy bez toho, aby odhalil tetovanie na hrudi, bola fuška sama o sebe.
„Iste, zlatko.“
Vykukol spoza závesu. V momente, keď vošla dverami do spálne, bol vonku a navliekol si šaty.
Zlatko. To bolo niečo, čo by jeho teta povedala svojmu manželovi, ak by bol Carlosov strýko nažive. Bol jediný predstaviteľ slušného človeka v Carlosovom živote. Jeho strýko mu kedysi povedal, že žena je darom z nebies a je potrebné ju chrániť.
Gabrielle si zaslúžia oveľa viac, ako jej mohol ponúknuť, ale to nič nemenilo na tom, že mal pocit, že je jeho darom z neba. Prehltol, nenávidel rozhodnutie, ktoré sa k nemu blížilo každým dňom. Čo bude robiť, keď nastane čas, aby ju vzal naspäť  k Joeovi? Joeovi a BAD dlhoval za to, že ho zachránili pred zničením poslednej nádeje žiť svoj život ako slobodný človek. Od Duranda odišiel, keď vyšlo najavo, že jeho otec ho vychovával, aby prevzal rodinný podnik postavený na vraždách a mučení. V deň, keď Helena zomrela, to všetko jasne uvidel.
Takže ako udrží Gabrielle v bezpečí a splní svoj záväzok k BAD? Keď nadíde čas, bude musieť čeliť tomuto rozhodnutiu, ale nehodlá nikomu dovoliť aby jej ublížil.
No čím dlhšie zostáva s ním, tým sa nachádza vo väčšom nebezpečenstve, pretože tak dlho, pokým Durand žije, kamkoľvek Carlos príde je nebezpečná zóna.
„Kde máš telefón?“zavolala.
Vystrčil hlavu z dverí a čakal kým sa otočila. Ukázal na svoju tašku a potom na svoje ucho, aby jej pripomenul, že môžu byť odpočúvaní.
Ústami naznačila Och a šla k taške. Keď sa vrátila, bol už oblečený v džínsoch a šedom tričku. Prstami si prečesal vlasy, potom zavrel dvere a než vyťukal Korbinovo číslo, otočil kohútik na umývadle.
„Nejaké novinky?“ ozval sa Korbin.
„Máme potvrdené, že sa očakáva, že sa Amelia vráti späť, čo znamená že zatiaľ nezmizla. Čo máte vy?“
„Tvrdé odmietnutie spať vonku od neústupného partnera.“ Carlos sa zasmial. „Nedokázal si ju presvedčiť, že si ochotný preskočiť rovno na R?“
„Nie, povedal som jej-“
Telefón mu musel byť vytrhnutý z ruky,pretože na linke bola Rae. Gabrielle ho pozorovala s prekvapene zdvihnutým obočím a rukami prekríženými na tielku, ktoré mala oblečené.
Bez podprsenky.
Carlos vzhliadol k stropu, aby udržal svoju myseľ od nej a že je bez podprsenky.
Na linke zaznel unavený a otrávený hlas Rae: „Keby som bola ochotná urobiť niečo tak hlúpe, ako mať sex s Korbinom, bol by potom príliš vyčerpaný, aby si robil svoju prácu. Pochybujem, že zvládne to, čo mu môžem ponúknuť.“
Carlos zachytil niečo medzi komentárom a vrčaním. „Čo to povedal Korbin?“
„Nejaké nezmysly o tom, že je pripravený na túto výzvu. Mal by svoju myseľ udržať pri misii a premýšľať o nej, čo mi pripomína, Gotthard chce hovoriť s tebou a Gabrielle. Ako sa jej darí na počítačoch?“
„Zatiaľ je to dobré, ale v čom excelovala bolo to, ako nás sem dostala. Mala pravdu o prísnej bezpečnostnej previerke. Chceli ma vykopnúť, ale vytiahla kartu sila Tynte a obhájila si svoje.“ usmial sa nad jej výrazom s doširoka roztvorenými očami.
Líca Gabrielle zružoveli rozpakmi. Roztomilé, rozhodne roztomilé. Zaslúžila si kompliment a on dúfal, že až nastane čas, že Joe bude rozhodovať o jej budúcnosti, jej úspech zahrá v jej prospech.
„Nekecáš?“Rae znela, že aj na ňu to urobilo dojem.
„Len čo budeme vedieť kedy odchádzame,budem kontaktovať základňu.“
Potom, čo zavesil, povedal Carlos Gabrielle aby počkala v kúpeľni. Vyšiel k svojmu vaku a vyhrabal headsety upravené rozdeľovačom tak, že aj on aj Gabrielle mohli naraz hovoriť s Gotthardom.
Potom, čo mal obe slúchadlá zapojené do telefónu, zavolal Gottharda.
Než si začali predávať informácie, Gabrielle sa opýtala: „Ako sa má Mandy?“
„Stále je v kóme, ale jej životné funkcie sú lepšie.“Gotthard prešiel k práci. „Vzdialený prístup, ktorý pre mňa Gabrielle nastavila keď kódovala programy, funguje perfektne.“Carlos pozrel na Gabrielle, prekvapený, že sa nezmienila o tom, koľko urobila pre BAD v oblasti IT, ale od kedy šli sem, nemali veľa možností diskutovať.
„Hunter a ja sme sledovali rodové línie,“ pokračoval Gotthard. „Z toho, čo môžeme povedať, Linette, Gabrielle, Amelia, a ďalší dvaja študenti, v súčasnej dobe MIA[2], majú podobné znaky pôvodu. Počula si niekedy o línii D-Ange-Rues vo vašej rodinnej anamnéze, Gabrielle?“
„Nie, ale ani som to nikdy neskúmala.“ Chvíľu sa preberala v myšlienkach, potom prudko mávla prstami. „Chcela by som vám dvom niečo povedať. Neviem, či to má význam alebo nie, ale Amelia, Joshua, a Evelyn majú identifikačné čísla študentov, ktoré ich označujú ako fyzicky postihnutých.“
„To bolo v ich životopisoch, ale nesedí to s tebou, Mandy a predpokladám ani s Linette,“ poukázal Gotthard.
„To je pravda,“ zamrmlala Gabrielle. „A čo nejaké iné spojenie, Gotthard?“
„Len to, že každý z vás s touto D-Ange-Rues poznámkou je buď prvorodený alebo jediné dieťa.“
„Čo ďalšie máš na tínedžerov?“ spýtal sa Carlos.
„Ďalší dvaja nezapojení sú Joshua Williams, syn Massachusettského kongresmana a Evelyn Abrams, dcéra medzinárodného finančného makléra v Izraeli. Podľa online harmonogramu je Ameliin návrat očakávaný zajtra. Joshua bol zapísaný ako na návšteve u priateľov v Nemecku, a jeho pas prešiel letiskom vo Frankfurte, takže to vyzerá overené. Evelyn je zapísaná iba ako návšteva rodiny v Izraeli, a jej pas bol zaznamenaný na letisku v Tel Avive. Ale Joshua a Evelyn by mali prejsť kontrolou zajtra ráno. Všetci tínedžeri, Linette aj Gabrielle majú rodové pôvody,ktoré možno sledovať naspäť, prakticky až k Noemovej arche. Všetci piati sú výnimoční študenti s vysokým IQ a všetci piati pochádzajú z rodín, ktorým nemožno nič vytknúť. Všetci, okrem Mandy, ktorá bola adoptovaná a diablica. Ona nezapadá do MO[3].“
„Čo myslíš, že to znamená?“ Gabrielle sa zadívala Carlosovi cez rameno, sústredená, ako jej mozog spracovával informácie.
„Neviem.“na Gotthardovi bolo počuť, ako keby už pár dní neodpočíval, čo pravdepodobne aj bol tento prípad.
„Nedokážeme prísť s nijakým scenárom, ktorý by dával zmysel a to nám robí ešte väčšie starosti od útoku Fratelli minulý rok v USA, ktorý nevyvrcholil do ohrozenia ani neboli kladené žiadne požiadavky. Retter našiel stopy vedúce k útoku na venezuelského ministra ropy, ale nedôveruje im.“
„Prečo nie?“ keď sa Gabrielle zachvela, Carlos ju objal.
„Retter povedal, že tie stopy bolo príliš ľahké nájsť a sledovať, ako keby mohli byť vyrobené, ale zmýšľanie miestnych je reálne a mnohí majú podozrenie, že niekto v USA financuje útoky. To všetko by mohlo byť o nejakom pláne poškodiť USA, nafúknutím problému s palivami v Amerike do krízy ktorá zúrila minulej jesene, keď ceny plynu vyleteli cez strechu a trh s akciami zošalel, ale žiadny scenár tu až tak nedáva zmysel. Ďalej posielam fotky a životopisy Mandy, Amélie, Joshua a Evelyn, ale nič o Linette, pre prípad, že je notebook Gabrielle ohrozený. Nemali by sme ako varovať Linette. Všetko to budete mať tak za desať minút.“
Než Carlos ukončil spojenie ,Gabrielle sa poďakovala Gotthardovi. Carlos si želal, aby nádej v jej srdci nebola až tak jasne napísaná na jej tvári. Tak, ako Gabrielle, mal Gotthard pravdepodobne rovnako malú možnosť nájsť Linette online a Carlos nenávidel falošnú nádej, ktorú v nej zrodila snaha jeho tímového kolegu.
„Prečo sa nepozrieš, čo kuchár namiešal pre Vašu Výsosť?“
Na toto Carlos dostal ironický pohľad, ale zamierila do obývacej izby oblečená v sivom tielku a čiernych teplákoch, vlhké vlasy spustené k ramenám.
Na niekoho s jej zázemím ho prekvapoval jej nedostatok márnivosti. Aristokrati ktorých poznal, boli skôr ako Hunter, ktorý minul celý majetok, aby mal denne naplánovaný každý vlas na hlave.
Bola úplne sústredená na skúmanie jedla. Podišiel k nej a pobozkal ju na nahé rameno.
Vyskočila a takmer ho udrela hlavou.
Chytil ju, než zhodila jedlo zo stola. „Hladná, slečna Saxe?“ Potom sa pozrel hore na policu, kde na jeho rušičke žiarilo aktivačný svetlo, ktoré ukazovalo, že môžu voľne hovoriť.
Keď sa otočila, pri ústach mala jahodu pokrytú čokoládou. Držala ju dvoma prstami a namiesto toho, aby z nejodhryzla, prešla jazykom po špičke a nasala čokoládu z jahody.
Stvrdol a zašepkal: „Ak chceš jesť nejaké jedlo, radšej ma prestaň dráždiť.“
V očiach jej šibalsky zaiskrilo.
Vidieť obnovenie jej ženskej sebadôvery ho zahrialo. Jej bývalý manžel musel byť nejaký idiot, keď šiel hľadať niečo viac, než je táto žena. Mal by mať hlavu otočenú čelom vzad, už len kvôli podkopaniu jej pocitu ženskosti.
Ak sa ešte niekedy k nej ten bastard priblíži, dostane viac, ako len prerábku svojho tela.
„Som hladná,“nakoniec priznala, keď dojedla jahodu a olízala si prsty.
Ak ona neprestane olizovať veci s tým jazykom, on dnes večer minie všetky kondómy. Vzal si len svoje štandardné štyri.
Nebolo to tak, že by čakal, že ich na tejto ceste použije.
Zasmiala sa a vymanila sa mu z náručia. „Poďme jesť, lebo budem ... ako si to povedal? Mrzutá?“
„Určite.“ Nemohol uveriť jej zmene z plachej na uvoľnenú. Muži si proste nikdy neuvedomujú, ako ľahko môžu ich slová a činy narušiť ženského ducha, alebo zvýšiť jej sebadôveru. Gabrielle bola skvelá, dedička majetku a sama sa o seba starala posledných desať rokov.
Ale čo robila celý ten čas, že toho toľko vedela o Anguisovcoch? Kde získavala svoje informácie?
„Tu máš. Vezmem si vodu, ak ti to nevadí.“ Podala mu tanier naložený s narezaným hovädzím mäsom, ktoré sa mu pravdepodobne rozpustí v ústach, zemiakovým suflé, zelenou zeleninou s mandľami, chlebom a reďkovkou vyrezávanou do kvetu.
Vybral z chladničky colu a fľašu s vodou a zvoľna prešiel k pohovke. Poskakovala okolo servírovacieho stolíka,očividne potešená, ako keby nikdy tak dobre nevečerala. Pribehla k pohovke s tanierom naloženým doplna, rovnako ako bol ten jeho a žuchla na ňu s jedlom v lone.
Potom jedla bez váhania.
Keď Gabrielle prestala jesť, opäť si olízala prsty. Zdvihla hlavu, oči jasné ako oči škriatka na šibalskej misii. Keď sa usmiala, vykukli jamky.Jednou rukou si placho zakryla ústa, zakrývajúc si líca zaguľatené jedlom.
Ale to, že nebola ani trochu znepokojená, že pred ním zhltla celý tanier, sa dotklo jeho srdca.
Čo s Gabrielle urobí?
Nemohol ju udržať pri sebe, ale v žiadnom prípade nemohol dovoliť Joeovi a Tee vydať ju Interpolu. Ak by šiel proti BAD, nemal by na tomto svete žiadny úkryt, pretože by bol lovený ako hrozba pre túto organizáciu.
Ťažké rozhodovanie bolo rovnako súčasťou jeho života ako dýchanie. Toto bude musieť rozhodnúť, až príde ten čas.

***

Naliehavý budík prerušil jeho spánok.
Vestavia sa prebudil a okamžite skontroloval svoje okolie, tak ako to robil vždy, dokonca aj v svojom strešnom byte v Miami, kde sa práve nachádzal. Prečítal si ID volajúceho, potom zdvihol telefón a vypol zvuk, než prebudí Josie.
„Čo sa deje?“Jednou rukou si priložil telefón k uchu a prstami druhej sa hral s Josiinými vlasmi. Spala vedľa neho ako anjel. Jeho kontakt v Écoled’Ascension by nezavolal, iba ak šlo o stav núdze.
„Mali sme tu malú poruchu Fra Vestavia,“ varoval ho kontakt.
„Akú?“spýtal sa Vestavia ticho. Josie sa pritúlila bližšie a zavŕtala sa do vankúša. Pohľad mu zablúdil k mohutným zlatým vreckovým hodinkám, opretým na obdĺžnikovom ónyxovom podstavci na nočnom stolíku. Darček k narodeninám od Josie. Ten starožitný poklad našla minulý rok v Švajčiarsku.
„Náš počítačový systém havaroval,“ pokračoval jeho kontakt v škole. „Nikomu z našich zamestnancov z oddelenia IT sa nepodarilo vyriešiť problém, takže sme zavolali pomoc zvonku.“
„Koho?“Vestavia na chvíľku ignoroval Josie a pozrel von z okna na hviezdy, žmurkajúce na čiernej oblohe nad oceánom.
„To je dobrá správa. Je to absolventka s ktorou sme už viac ako rok komunikovali o užívateľskom programe, ktorý napísala aby upgradoval všetky naše systémy bez toho, aby sme pohli prstom.“
„Takže mala oprávnenie k návšteve školy?“
„Presne tak. Osobne som preskúmal jej záznamy. Bola tichá, trochu šprt z prominentnej rodiny.
Vlastne je  jedna z D-Ange-Rueslínie, ale smrť jej matky bola podozrivá, takže jej meno ste vyradili. Jej otec je rešpektovaným členom francúzskej vlády a povráva sa, že bude náš budúci premiér.“
„Nie som z toho hotový,“ zahundral Vestavia. Jeho muž v Écoled'Ascension bol úplne dôveryhodný a škola bola obľúbeným loviskom pre veľa generácií Fratelli, kvôli jej bezpečnosti a exkluzivite, ale toto narušovalo protokol. „Dávajte na ňu pozor a okamžite ma informujte o všetkom neobvyklom.“
„Samozrejme.“
„Aký je stav tých troch študentov?“spýtal sa Vestavia, vracajúc rozhovor späť k objektu svojho hlbokého znepokojenia.
„Všetko podľa rozkazu. Všetci, s výnimkou toho posledného, sú odvedení mimo akademickú pôdu s povolením.“
„Len čo bude vyzdvihnutý posledný teenager, dostanete správu aby ste prispôsobil jej záznamy, aby ukazovali na dobrovoľný odchod.“
„Tento týždeň som mal rozhovor s jedným z rodičov.“
Josie sa zobudila a pohladila Vestaviov tvrdý penis. Stuhol a potom sa mu podarilo odpovedať, „S ktorým?“
„Nejaký zamestnanec na Fuentes majetku zbadal, že odchod Amelie bol schválený školou. Uistil som ich, že je výnimočná študentka a že Amelia uviedla, že ide do Nemecka navštíviť kamarátku. Prijali to bez otázok.“
„Ďalšie dievča bude posledné a všetko musí byť na svojom mieste tento štvrtok,“ zdôraznil Vestavia. „Americká ekonomika a infraštruktúra prejde budúci utorok počas prezidentských volieb skutočnou skúškou. Uvidíme, či je táto krajina super veľmocou tak, ako to tvrdí.“ Zavesil, keď Josiine šikovné ruky vytláčali všetok pretrvávajúci stres z jeho tela. Úspech tohto ďalšieho testu prinúti severoamerických Fra súhlasiť so všetkým, čo navrhol.
Ale stále musí nájsť špióna a Mirage. Informátor môže byť hocikto z okruhu Fra, čo zahŕňa aj ženy.
Josie je najschopnejšia žena v ráde, ktorú pozná. Zalapal po dychu, keď sa jej pery sa zovreli okolo neho a pekelne dúfal, že ona nevynáša.


[1] WITSEC (WitnessProtection Program) – Program na ochranu svedkov
[2] MIA (Missing In Action) – stratený v boji (akcii, misii), nezvestný - ide o vojenský výraz
[3] MO (Modus operandi) – spôsob vykonávania nejakej činnosti, rovnako sa prejavujúci (napr. opakovanie páchania rovnakého trestného činu určitým rovnakým spôsobom)

10 komentářů:

 1. nechybí první část 18. kapitoly ?

  OdpovědětVymazat
 2. Super !!! Díky moc za překlad a korekci další části. Taky se mi zdá, že část kapitoly chybí.

  OdpovědětVymazat
 3. děkuji moc za překlad....

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za překlad, ale také se mi zdá, že první část tu nebyla uvedena.

  OdpovědětVymazat
 5. Ano, sorry, prva cast chyba, Kerris to uz vie, az bude mat cas tak to sem prida. Ciri

  OdpovědětVymazat
 6. Opraveno, diky vsem za upozorneni :)

  OdpovědětVymazat
 7. Srdečná vďaka za preklad, korektúru i doplnenie... :-);-)

  OdpovědětVymazat