neděle 31. července 2016

Příběh za příběhem (Zrozen ze stínu)

Zrozen ze stínu byl sepsán, když bylo Sherri čtyřiadvacet, a byl součástí počáteční trilogie, když prodala Zrozen z noci. Ta trilogie měla být: Zrozen z noci, Zrozen z ohně, Zrozen z touhy (Zrozen ze stínů). Zrovna dodělala školu a její editor se k ní odmítal vrátit déle než dva roky (knihy nikdy nepřijal ani neodmítl). Sherri proto tuto knihu odložila stranou a přesunula se k druhé generaci, s nadějí, že prodá alespoň ty.


Poté, co napsala Paradise City (Zrozen z ledu), ji o několik měsíců později prodala jinému vydavateli (proto musela být oddělena od ostatních knih v sérii). Ačkoli to byla její třetí prodaná kniha, skončila stejně jako první. Poté, co oba dva vydavatelé odmítl zveřejnit tuto futuristickou sérii (i když v tu dobu Sherri patřila mezi bestsellery a získala několik ocenění), Sherri odložila sérii stranou, aby mohla psát paranormální příběhy.

K této sérii se vrátila až po svém neslavném odmítnutí (nikdo v tomto nakladatelství nemá zájem o váš rozvoj. Už nám nepředkládejte svou další práci). Jakmile napsala Morganinu knihu, našla si první tři kapitoly Zrozen z ohně a celý román dokončila, aniž by tušila, že bude někdy znovu zveřejněn. Nakonec se z něj stal první e-book, který byl v New Yorku kdy publikován samotnou autorkou, a práva na knihu později přepsala (po 4,5 letech snažení – znovu děkuji, Lauro).
Laura byla také tou, kdo koupil příběh o Adronovi (Oheň a led), v dobách, kdy byla editorkou pro Warner Books. Oheň a led byl původně plnohodnotný román – starý nakladatel původně trval na tom, aby Sherri knihu dokončila, ale pak ji odmítl. Sherri proto knihu osekala, aby sedla parametrům nového vydavatelství. Ale sotva byla kniha publikována, nový program byl zastaven. Sherrina agentka poté seříznutou verzi prodala Berkley, aby byla součástí antologie.

Jakmile vyšly Noční rozkoše, Sherri se znovu dostala na vrchol žebříčků, a původní vydavatelé se dožadovali práv na její knihy. Doufala, že je znovu publikují, protože o ně škemrali nedočkaví fanoušci, a byly ochotní zaplatit na eBayi za odložené kusy až 1000 dolarů. Nicméně, místo toho, aby knihy znovu publikovali, jí vrátili práva.
Editor, který měl pod sebou sérii Temných lovců, po nich rychle skočil. A jakmile se začala Liga znovu vydávat, a dostala se na vrchol všech seznamů, Sherri se vrátila k původnímu rukopisu Caillenovi knihy – jen aby si uvědomila, že je vážně na prd. Celou ji zahodila a začala od nuly. A Zrozen ze stínů je to, co se dělo dál.


5 komentářů: