pátek 29. července 2016

Zrozen z pomsty (Liga 10)

Zrozen z pomsty

Liga 10

vyjde 1 .2. 2017

Osud horší než smrt…

Bastien Cabarro přežil brutální vyvraždění celé rodiny jen, aby ho vlastní žena mohla obvinit. Liga z něj udělala Ravina, ale nyní je terčem jejich vrahů, kteří se teprve učí jak lovit a zabíjet. Průměrná délka bytostí jako je on je šest týdnů. Ale stavit se proti všem sázkám, to je to, co důstojník z Gyronské armády umí nejlépe – a Bastien se nezastaví, dokud nebudou všichni zrádci v hrobu.

O deset let později se mu naskytne jediná šance na srovnání vah spravedlnosti, ale jen pokud si nechá pomoci starou známou – sestrou ženy, která svědčila proti němu.

Major Ember Wyldestarrin se přidala k psancům z Tavali v den, kdy Kirovar padl do rukou tyranu – a kdy i s jejím týmem byla ponechána na základně, aby tam zemřeli pod nepřátelskou palbou. Po ničem netouží méně, než se znovu nechat zatáhnout do politiky. Ale pokud nepředvede Bastiena před soud, její sestra za to zaplatí tím nejdražším. Musí tedy najít způsob, jak zradit svého bývalého přítele (a snoubence), než mu vše docvakne a zabije ji. Avšak zrada není něco, co by žena, která složila přísahu věrnosti své planetě a soudruhům ve zbrani, dokázala snadno.


Přesto, zatímco se snaží udělat to správné pro svou rodinu, zjišťuje, že Bastien není jen klíč k osudu Kirovaru, ale má také zásadní význam pro válku mezi Ligou a Sentellou, nemluvě o celém národu Tavali. Pokud ho předá spravedlnosti, tři národy padnou. Pokud to neudělá, zemře celá její rodina. Osudy všech leží v jejích rukou, a čas se rychle krátí.„Jsem ten kámoš, o kterém musíš všem říct, než mě jim představíš, a rovnou se za něj i omluvit.“

Jako nejmladší, nejrozmazlenější a nejmilovanější syn Kirovarianského císaře, měl Bastien v životě pouze jeden cíl: stát se playboyem, aby jeho rodina mohla na večírcích mluvit o něčem zajímavém.
To byla role, kterou si užíval až do dne, kdy byla jeho rodina svržena násilným vojenským převratem. Jakmile byl obviněn z vraždy svých příbuzných, byl Ligou označen za Ravina a vyhnán, aby byl loven jako ceněná trofej všemi vrahy, kteří procházejí výcvikem.
Nyní nechce mít s kýmkoli nic společného, a kdyby bylo po jeho, nikdy už by nepotřeboval spočinou pohledem na jakékoliv živé bytosti. Nevěří nikomu, dokonce ani sám sobě. Smyslem jeho života je pomsta té jediné osobě, která ho stála vše. A do té odpočítává dny…
„Nehledě na to, jak moc se snažím, nikdy nedokážu vyčerpat své zásoby špatných nápadů.“

Ember se narodila elitní vojenské rodině. Jako jedna z šesti dcer už od kolébky věděla, že jejím osudem je následovat rodiče do armády a bránit Kirovar s každým nádechem. Ale když Kirovarianský královský dům padne, je najednou sama. Její sestry jen čekají na smrt v novém režimu, který tyran po smrti jejích rodičů nastolil, a jí je jasné, že už nic nebude jaké dřív.

Bez domova, příjmu a vyhlídek, se bývalá důstojnice Gyronské armády i s jejími sestrami přidá k pirátům Tavali, a započne nový život, dokud ji osud nezatáhne na to poslední místo, kde očekávala, že se kdy objeví, a do náruče posledního muže, kterého kdy chtěla znovu spatřit… 

3 komentáře: