úterý 6. září 2016

Příběh za příběhem (Polibek noci)

Polibek noci Sherri napsala, když byla se svou matkou v nemocnici. Do obchodů se dostala tři dny poté, co Sherri svou matku pohřbila. I dnes je pro ni tato kniha velmi hořkosladká. Polibek noci byl první knihou ze série Temných lovců, která se objevila v New Yorku Times. A na žebříčcích bestsellerů se udržela celých sedmadvacet týdnů. Také to byla první kniha, která se objevila v novinách Publisher’s Week.



Sherri Polibek noci napsala, aby čtenářům pomohla pomoci porozumět světu Apollitů a Daimonů – a jejich způsobu myšlení. Nepovažuje je za přirozené zlo, ale raději se ptá: „Co byste dělali, kdyby vás někdo nespravedlivě proklel, abyste zemřeli ve svých sedmadvacátých narozeninách? Poslušně byste zemřeli, nebo byste zuby nehty bojovali, abyste na světě vydrželi alespoň o den déle?“

5 komentářů:

 1. Vdaka za zaujimave info. GabiM

  OdpovědětVymazat
 2. Zaujímavé. Ďakujem za túto informáciu, hoci je trocha smutná.

  OdpovědětVymazat
 3. Jako vždy velmi zajímavé. Jen mám takovou drobnost. Můžete dávat i do těchto střípků za název knihy i jména hlavních postav? Nevím, jak to mají ostatní, ale pro mě jsou téměř všechny názvy knih zcela zaměnitelné, a abych vůbec věděla, o jakém příběhu je zde řeč, tak si to musím vyhledat v záložce Soupis a obsah knih.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ah, diky za navrh :) az budu prekladat dalsi stripek, tak tam pridam i jmena :)

   Vymazat