středa 16. listopadu 2016

Dračí přísaha (Temní lovci 27)




Dračí přísaha


Temní lovci 27

vyjde 1.8.2017


Ve vesmíru neexistuje nic, co by prokletý drak, Falcyn, nenáviděl víc než lidstvo… hlavně pokud jde o řeky. Ve válce, které se nijak nechtěl účastnit, systematicky zničili vše, na čem mu kdy záleželo. A teď se uklidil do ústraní, daleko od světa, a čekal na den, kdy ho evoluce konečně zbaví té lidské havěti.

Medea, vnučka řeckého boha Apollóna, byla mezi jeho prvními lidmi, které proklel a odsoudil ke smrti. Ale nehodlala nikomu dovolit, aby vládl jejímu životu. Ani svému notoricky známému dědovi. Takže když Apollo vyšle nový mor, aby zničil to, co zbylo z jejích lidí, odmítá jen tak stát a sledovat, jak jí zase krade vše, co miluje.

Tentokrát ví o tajné zbrani, která dokáže zastavit starověkého boha i s jeho armádou démonů. A to jednou provždy. Nicméně tohle zařízení je v rukou draka, který nechce mít nic společného s politikou, bohy, lidstvem, démony či řeckými Apollity. A už vůbec ne s ní. Nedá se s ním absolutně hnout.

Nepřítel mého nepřítele…

Když Apollo udělá strategický krok, který však selže, vhodí Falcyna zpět do hry. A Medea má získá do rukou zbraň, kterou potřebuje, aby zachránila své lidi, nebo rozpoutá Armagedon. Protože pokud nepřijde na to, jak má toho draka ovládnout, než bude příliš pozdě, bude Falcyn pro svět mnohem větší zhoubou než to, co pro ně připravil Apollo. Ale jak někdo může zastavit démonického draka, jehož prvorozenstvím je naprostá destrukce?

4 komentáře: