úterý 16. května 2017

Dračí znamení - PrologPro mé chlapce a manžela, kteří jsou mým životem, a kteří se mnou prošli nevýslovými žaly. Pro mé čtenáře, kteří jsou mou rodinou, a pro mé přátele za to, že jsem stále příčetná. Děkuji vám všem za to, že jste součástí mého života.

A jako vždy, pro Monique, Alexe, Roberta, Johna, Ervina, Marka, Nancy, Angie, Jen a všechny v St. Martin’s and Trident, kteří na knihách pracují natolik tvrdě, aby je učinili skutečnými. A pro MB Staff: Kim, Paco, Lisu a Carla, a pro všechny dobrovolníky, kteří se starají o to, aby všechno běželo hladce! Jste nejlepší lidi!
 Samothraki, Řecko
9501 př. n. l.

„Ti parchanti mu podřízli hrdlo. Úplně mu přeťali hlasivky.“
Falcyn, který se vynořil z mrazivých hlubin svého doupěte, zaklel, když uviděl svého bratra Maxise, jak táhne Illariona do tmavé nory za jeho zády. Už roky hledali svého nejmladšího dračího bratra, který byl zajat lidmi, kvůli kdovíjakým hrůzám z nočních můr. Ale po jejich nejmladším dráčeti nikde nebyla ani stopa.
Až doteď.
Maxis, který byl tak velký, že se sotva protáhl vchodem do jeskyně, povolil své sevření a dovolil Illarionovi natáhnout se na podlahu. Jeho žluto-oranžovými šupinami prosakovala krev. Obě jeho křídla ležela zlomená a neužitečná na chladné hliněné podlaze.
Illarion dýchal mělce, zatímco se zoufale snažil zůstat při vědomí. Pomalu, bolestiplně mrkal žlutýma hadíma očima.  
Z nitra toho dítěte proudilo až k jádru Falcynova bytí obrovské množství zbytečného utrpení. Kvůli tomu se barva jeho vlastních očí změnila na jasně rudou, jak v jeho nitru stoupala touha po krvi. Věděl, že ve své rodné dračí podobě nemůže svého bratra upokojit, proto se Falcyn proměnil do nenáviděného lidského těla.
V okamžiku kdy to udělal, Illarion bublavě sykl a překulil se do útočného postoje, i když mu ten pohyb musel způsobit příšerná muka.
„Klid, bratříčku.“ Falcyn promluvil v jejich rodném jazyce drakyn, kterým hovoří všichni draci. Lidem zněl divoce a nesrozumitelné.
Natáhl směrem k Illarionovi ruku v uklidňujícím gestu. I když možná Falcyn dočasně nosil lidskou kůži, v srdci a duši byl vždycky drakem. „Znáš mě. Potřebuji tuhle podobu, abych tě mohl uzdravit. Teď se uklidni, než si ublížíš ještě víc.“
Z koutku Illarionova hadího oka stekla jediná, křišťálově čirá slza.
V tu chvíli Falcyn nenáviděl lidstvo víc než kdykoliv předtím – což považoval za nemožné. Natáhl se a pohladil Illariona po šedých šupinách na jeho čenichu. „Pst...“
Illarion couvl a pak zkolaboval.
Maxis lapl po dechu, když něžně objal mnohem menšího draka a zatlačil vlastními křídly proti jeho tělu.
Falcyn, který ignovoval skutečnost, že je Max obrovská dračí příšera, která by ho v jeho součané podobě mohla slupnout jako malinu, odstrčil Maxovu hlavu stranou. „Omdlel bolestí, Yayo. Teď uhni s tím svým mohutným zadkem, ať mu můžu pomoci.“
Max zacouval, aby udělal místo. „Přežije to?“
„Nevím. Kde jsi ho našel?“
„To ne já. On našel mě.“ V Maxových očích se zračila vina a bolest. „Už nemůže používat Dračí křik. Ti parchanti mu tu schopnost vzali, když mu podřízli hrdlo.“
Falcyn zaskřípal zuby, když jím projela další vlna nepředstavitelné zuřivosti. „Pak ho budeme muset naučit jiný způsob, jak nás přivolat. Takový, který nedokáží zastavit.“
Max přikývl a uhnul pohledem. „Tohle je moje vina.“
„To neříkej!“
„Ale je a ty to víš. Moje matka ho dala lidem, aby mě potrestala za to, co jsem jí řekl. Kdybych spolupracoval..., dal jí to, co -“
„Poslala by do prdele celý svět a on by stejně platil za její krutost. Lilitu nejsou schopné starat se o svá mláďata. Víš to. Moje vlastní matka sledovala, jak mě hned po mém narození obětují. Jen mě to naučilo, že jsme v tomhle životě sami, od kolébky do hrobu. Znechutilo mě to a zatvrdilo.“
Max polkl, než znovu promluvil. „To proto na sebe dokážeš vzít lidskou podobu, přestože to jiní draci nesvedou?“
Falcyn na jeho otázku neodpověděl. Byla to jediná věc, o které nikdy nemluvil.
S nikým.
Nikdo o něm nepotřeboval vědět všechno. Dokonce ani ti, které považoval za své bratry.
Ne že by byl jediný drak, který se dokáže přeměnit...
Ale existovalo mnoho věcí, které jeho bratři a sestry nemuseli o tomto světě vědět.
„Jeho fyzická zranění nejsou až tak zlá,“ řekl, a změnil tak téma hovoru. „Měli bychom být schopní jej uzdravit.“
„Ale?“
„Je to ještě dítě. Dělá mi starosti psychická újma, kterou mu způsobili.“
„To mě taky. Používali ho v jejich válkách k boji. Jezdili na něm jako by byl nemyslící zvíře.“
Falcyn zamrkal. Škoda, že Illarion ještě nebyl plně dospělý drakomas. Lidé si zasloužili pocítit jeho hněv.
Nezasloužili si malé dítě, které jim bezmocně leželo u nohou. Dítě, které nebylo schopné bojovat naplno a dát jim pocítit dračí dech a zuřivost, kterou si zasloužili.
V tu chvíli pocítil, jak v něm povstává démon. Chtěl zapálit celý svět a sledovat, jak shoří na popel. Kdyby lidstvo vědělo, jak často pokouší jeho sklony k destrukci, už nikdo by se neuložilo ke spánku.
V dobách jako je tahle, ho stálo všechny jeho síly, aby nepodlehl temnotě, která uvnitř něj hořela a prahla po srdcích a duších všech cítících bytostí.
Dokonce i těch božských.
To proto bylo obtížné být Maxisovým příbuzným.
Jako částečný Arel byl jeho přesným opakem. Viděl dobro i uvnitř těch nejzkaženějších.
Bylo to nechutné, no vážně. Ten způsob, jakým jeho bratr chtěl pomáhat ostatním. Maxova niterná potřeba chránit a sloužit. Někdy to bylo opravdu odporné.
Nyní Illarion ochutnal svou první dávku lidství. A i pro něj to bylo, stejně jako pro Falcyna, pěkně hořské sousto. Jestli to to dráče přežije, nemuselo by v sobě mít Maxovu krev, která chce chránit lidskou verbež, jež ho mučila.
Illarionovým otcem byl řecký bůh Ares. Bůh války. Lidé neměli ani ponětí s čím si to zahrávají. S krví, která Illarionovi koluje v žilách, se stane jedním z nejsilnějších příslušníků jejich druhu, až dosáhne plnoletosti.
Drakem divoké, bezkonkurenční síly.
Falcynova ruka prodlévala na značce na bratrových zádech. Lidé označili Illariona jako dobytek. Bylo to zanícené a krvácelo to.
Bohužel to zanechá na jeho těle ošklivou jizvu, stejně jako tohle všechno zanechá hlubokou ránu v bratrově psychice.
Nechť se nad nimi všemi bohové smilují...
Protože Illarion to neudělá.
24 komentářů:

 1. Moc děkuji za překlad a těším se na pokračování. Katka

  OdpovědětVymazat
 2. Díky , už se těším na knížku :)

  OdpovědětVymazat
 3. Veľká vďaka za skvelý úvod a teším sa na dalšie pokračovanie ☺

  OdpovědětVymazat
 4. Jste prostě úžasné !!! Díky moc za překlad a korekci !!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Dakujem dakujem sa strašne teším na tuto knihu...

  OdpovědětVymazat
 6. Srdečná vďaka za preklad... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 7. Díky za překlad a korekci. :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Ďakujem. Teším sa na pokračovanie. Tinushka

  OdpovědětVymazat
 9. děkuji moc za skvělý překlad

  OdpovědětVymazat
 10. Dakujem za skvely uvod a tesim sa na pokracovanie. GabiM

  OdpovědětVymazat
 11. Vdaka za preklad, vyzera to super :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Holky jste skvele..diky Vam jsem si mohla precist uz spoustu knih..dekuji

  OdpovědětVymazat
 13. Nesmierne ďakujem dievčatá ste úžasne za to čo pre nás robíte :* a teším sa na pokračovanie ;)

  OdpovědětVymazat