pátek 5. května 2017

Zrozen ze vzdoru - Kapitola 16Felicia sa prechádzala chodbou na pohotovosti a čakala na Talynov príchod. Volala jej Galene a povedala, že Talyna našli a nesú ho sem. Bude sa ponáhľať čo najrýchlejšie. Jej matka a brat boli stále v službe. Vždy, keď sa dvere otvorili, utekala naproti, len aby bola sklamaná, že to opäť nie je on. Bola to veľmi krutá hra.
Dvere sa opäť otvorili.
Utekala naproti a zastavila sa.  Vošli dvaja muži a medzi nimi holohlavý Andarioňan. Keď sa odvracala v rozhorčení, spoznanie ju priam udrelo.
Nie...

Lapajúc po dychu, pozrela sa na Talyna, ktorý bol holohlavý, krvácal a v bezvedomí. Zdesená sa vrhla smerom k vozíku, na ktorý ho položili,  kým ten menší a starší muž volal po pomoc.
„Talyn?“ vydýchla a vzala ho za ruku. Jeho pazúry boli doslova povytrhávané. Moje chúďatko.
Vyšší muž sa napäl, akoby ju chcel potrestať, ale náhle zamrkal. „Vy ste jeho Felicia?“
„Som.“ Zahnala slzy, keď rukou prechádzala po tých najhorším ranách na Talynovom líci. „Čo mu to urobili?“
Než mohol odpovedať, zjavil sa doktor s tým nižším mužom. Akonáhle sa doktor pozrel na Talyna , zasyčal a ustúpil.
„Neprijímame jeho druh. Musíte ho vziať niekam inam.“
Felicia zízala na doktora a jeho bezdôvodné predsudky. „Jeho matka je čistokrvná!“
Doktor vykrivil pery. „A ona ho poprela. Je zradcom a vyvrheľom. Poznáte zákon! Všetci môžeme byť zatknutý za to, že mu pomáhame.“
Až vtedy zbadala Felicia na jeho hrudníku znak zbavenia rodokmeňa. Vyryté pazúrmi, že jeho matka sa ho zriekla. „Jeho matka to neurobila.“ Trvala na svojom.
Doktor ju nepočúval. Príliš bol zabratý do volania, aby ho opäť zatkli. V tom momente stratila aj tú poslednú štipku príčetnosti.  Všetko čo cítila bola nenávisť a zúrivosť nad neprávom, ktoré sa diAlo jedinému človeku, ktorého kedy milovala. Reagovala čistým inštinktom a prirodzeným pudom ochrany, vytiahla blaster z opaska najbližšieho človeka a namierila na hlavu doktora.
„Budete ho liečiť. Hneď! A zachránite ho alebo vymaľujem túto stenu vaším mozgom a nech mi bohovia pomáhajú.“
Jeden zo strážnikov sa rozbehol smerom k nej. Strelila na neho bez mrknutia oka a vrátila sa zbraňou na doktora. „To je len výstraha.“ Palcom zmenila nastavenie na blasteri z omráčenia na zabiť.
„Liečte ho alebo to budete vy, kto bude potrebovať doktora a márnicu.“
„Felicia?“
Pozrela bokom a uvidela Galene prechádzajúc dvermi. 
„Nechcú ho liečiť, Veliteľka. Chcú ho vyhodiť a zatknúť. Zrovnám toto miesto so zemou, než sa to stane!“

Galenina tvár zbledla, predtým ako ju ovládol jej vlastný hnev. „Čo?“
„Nemôžem zákonne liečiť Vyvrheľa!“
Galene zavrčala na doktora. „On nie je Vyvrheľ! To by som mu neurobila.“
„Je tak označený a aj ako zradca!“
„A je to andarionský hrdina.“ Nervózny šum prešiel chodbou, ako sa niesol kráľovský hlas Tylie. Každý okrem Felicie, ktorá naďalej mierila na doktora, sa uklonil princeznej. Tylie pristúpila a postavila sa vedľa Felicie. „Polož ten blaster, dieťa. Sľubujem, nikto nevyhodí tvojho Talyna von.“
Len to prinútilo Feliciu skloniť zbraň a vrátiť ju mužovi, ktorému ju vzala.
„Prepáčte.“
Smejúc sa, vložil ju do puzdra. „Chápem to. Moja žena by spravila to isté... len pochybujem, že by niekoho varovala, než by strieľala. Som Hadrian, mimochodom.“ Bradou ukázal na toho vyššieho muža. „On je Nero.“
Tylie pozrela na doktora. „Na čo čakáte? Na jednom z našich vojakov bola vykonaná nespravodlivosť. Hrdinovi. Prijmite to alebo budete čeliť horším veciam ako tým, ktoré si vytrpel major.“
Konečne, doktor aj s personálom začali Talyna liečiť.
Stále sa trasúca a zhrozená Felicia pristúpila ku Galene. „Ako mu to mohli urobiť?“
Slzy sa jej zaleskli v očiach, ako dusila vzlyky. „V paláci mal byť v bezpečí. Bola som tam, keď ho vytiahli mne spod nosa. Ako som toto mohla dopustiť na mojom dieťati?“
Felicia vzala Galene do náručia. „Ja som tá, čo vybavila nariadenie na jeho presun. Je mi to tak ľúto. Len som ho chcela chrániť. Nikdy som nechala, aby mu bolo takto ublížené.“
Vina a výčitky svedomia ju trhali z vnútra. Ak sa Talyn niekedy dozvie pravdu, bude ju nenávidieť za jej podiel viny v jeho zatknutí. A nemohla by ho za to viniť.
Nenávidela samú seba.
V ich svete nebolo žiadne bezpečie a úprimne, Felicii z toho bolo už zle. Nevie ešte ako, ale princovi sa odplatí. Aj keby ju to malo stáť jej vlastný život...
Nikto neurobí niečo takéto Talynovi a vyviazne z toho. Nikto!
Talyn sa s trhnutím prebudil. Na celú minútu, stále bol v jame utopený vnútornosťami a krvou.  
Len to voňalo inak. Toto voňalo čisto. Ešte lepšie, voňal ako delikátna žena, ktorej tvár ho prenasledovala vo dne v noci. Neveriacky zažmurkal, ako zaostroval pohľad na tú najkrajšiu vec, ktorú si vedel predstaviť. Kučeravé vlasy, ktoré boli len kúsok od jeho tváre. Neschopný tomu uveriť, zaboril ruku do jemných kučier. V momente ako sa ich dotkol, Felicia sa na neho neveriacky pozrela. „Talyn?“
Stále nemohol prehovoriť. Jediné, čo mohol urobiť, bolo žasnúť nad pocitom niečoho, čo ho nebolelo. Po celý čas, čo bol preč, toto bolo to, čo sa mu preháňalo hlavou. Nádej, že bude späť. S ňou.
Ruka sa mu triasla, ako zdvihol jeden prameň jej vlasov, priložil si ho k perám vdychoval tú úžasnú vôňu.  Felicia nemohla dýchať, ako videla tú bolesť v jeho očiach, kým si on vychutnával jej vlasy akoby to bola tá najposvätnejšia relikvia. Dusili ju slzy, keď vzala do ruky tú jeho celú rozdrásanú a zrohovatenú a pevne ju stisla. Pritiahol si ju k sebe a ponoril hlavu do záhybu jej krka. O chvíľu neskôr pocítila jeho tiché slzy na svojej pokožke. Zosilnila stisk, ktorým ho držala.
„Je to v poriadku. Mám ťa.“
Ale popravde, on držal ju a to v železnom objatí, ktorý bol až zastrašujúci vzhľadom na jeho silu. Jeho dýchanie bolo trhané, objal ju oboma rukami akoby bola jeho záchranné lano, bez ktorého by sa utopil.
„Talyn?“
Namiesto toho, aby sa pri zvuku jeho matky otočil, objal ju ešte silnejšie. Neistá si tým čo robiť, stretla sa s pohľadom jeho matky. Bolesť v Galeniných očiach v nej vyvolal súcit.
„Tvoja mama sa o teba bála, Talyn. Keby nebolo jej, nikdy by sme ťa nenašli.“
Nezdalo sa, že by ho to o nič viac upokojilo. Iba čo si ju pritiahol tak, až s ním ležala na posteli. Bez slova si ju k sebe pritiahol chrbtom a zaboril hlavu do jej vlasov. Vypleštenými očami hľadela na Galene. Čo spravím? Naznačila ústami jeho matke.
„Talyn?“ skúsila to opäť Galene. Natiahla sa ponad Feliciu, aby sa ho dotkla.
„Prosím, nechaj ma samého.“ Zašepkal trhane.
Ak by Felicia žila tisíce rokov, nikdy by nezabudla na zmučený pohľad jeho matky. Chcela, aby sa tomu postavil, ale ako mohla? Prešiel si nočnou morou. Okrem toho, Nero ich obe varoval o veľkom psychickom poškodení, ktoré by sa u neho mohlo prejaviť po prebudení.
„Môžem pre teba niečo urobiť?“ zašepkala Felicia.
Ešte viac si ju k sebe pritiahol. „Ostaň so mnou.“
„Nemám v úmysle ťa opustiť, keramon.“ Nieže by mohla, vzhľadom na to, ako bol okolo nej ovinutý. Talyn zavrel oči a nechal teplo jej tela zmierniť hnev v jeho srdci. Stále očakával, že sa zobudí a zistí, že to bol len sen. Vrátený späť do jamy, pokrytý krvou, bojujúci o svoj život a ten malý zvyšok rozumu čo ešte mal. Ale ako minúty plynuli a teplo Feliciinho tela neubúdalo, začínal si uvedomovať, že ten horor už skončil. Nejakým spôsobom sa mu podarilo vrátiť. A s tým poznatkom prišiel úplne nový teror. Anatol ho vytrhol z jeho života bez akéhokoľvek úsilia. On, najsilnejší Andarioňan jeho generácie, bol vymazaný behom minúty. Ak by nebolo Jayne a jej Trisani manžela, nikto by nebol schopný nájsť ho.  
Nikto.
Hlava sa mu zatočila nad tou novou realitou. Nič nebolo tak, ako sa zdalo. Kedykoľvek mohli členovia kráľovskej rodiny urobiť čo sa im zachcelo.
Komukoľvek.
„Talyn? Kde si?“
Nasledoval Feliciin hlas, ktorý ho vytrhol z temnoty, ktorá ho rýchlo pohlcovala.
„Som s tebou.“
„Zostaň so mnou. Nevracaj sa, nech už to bolo kdekoľvek.“
Prikývol a sústredil sa na to, aby sa zrelaxoval a upokojil svoje dýchanie. Aj tak tam nechcel byť.
„Milujem ťa, Felicia.“
„Aj ja teba.“ Chcela sa k nemu pretočiť, ale Talyn ju držal na mieste.
„Nepozeraj sa na mňa. Som odporný.“
Vytrhla sa z jeho rúk, až kým nevládal už odporovať alebo než by jej ublížil. Urobila to posledné, čo práve chcel... otočila sa na posteli tvárou k nemu.
„Si nádherný.“
Ale on poznal pravdu. Zákerne ho zjazvili. Označili ho ako Vyvrheľa. Oholili mu hlavu a vyhodili ako smeti. Tej málo cti a postavenia, čo mal, bolo zbavených po jeho odstránení vrkočov.
Teraz bol nikto.
Len kus Vyvrheľovského hovna.
Vzala tvár do svojich dlaní. „Vlasy ti opäť narastú. A tvoja matku už kontaktovala plastického chirurga, aby odstránil jazvy.“
„Navždy tam už budú.“ Rezali ho naozaj hlboko, aby sa uistili.
„A je mi to jedno. Prestal by si milovať ty mňa, ak by mi bolo ublížené?“
„Nikdy.“
„Tak ako môžeš pochybovať ty o mne?“
Slzy ho dusili, ako hľadel do jej strieborn- bielych očí a videl úprimnosť. Ale s tým prišiel aj strach tak hlboký, až ho privádzal do šialenstva. Jullien, Chrisen a Merrell sa ho zbavili bez námahy. On bol trénovaný bojovník. Šampión Ringu. A zlomili ho. Nevedel ochrániť sám seba. Myšlienka, že by to isté urobili Felicii...
„Talyn?“
Nemohol dýchať. Nemohol sa sústrediť. Zúrivosť sa v jeho žilách nahrnula tak rýchlo, až to bol výsmech toho, čo pociťoval v Ringu. S obavou, že by ublížil Felicii, vstal z postele, až kým si neuvedomil, že bol napojený na monitorovacie prístroje. Horúčkovito si začal trhať napojené hadičky. Felicia vystrelila z postele a vzala ho za ruku.
„Zlatko, ublížiš si.“
Úprimne, bolo mu to jedno. Len potreboval byť neobmedzovaný. Nemohol byť priviazaný. Nie znovu. Panika ho obklopila ešte viac.
Sestra pribehla podať mu sedatíva.
To ho podráždilo ešte viac.
 Felicia ich zastavila. „Talyn! Pozri sa na mňa!“ Vzala jeho tvár do dlaní. Keď to nezabralo, postavila sa na špičky a pobozkala ho. Talyn sa upokojil v tom momente, ako sa ich pery dotkli. Ona bola jediná osoba v jeho v živote, ktorej by nikdy neublížil. Držal ju u sebe a užíval si vôňu a chuť svojej Felicie. Až kým sa nepriblížila sestra. Odtrhol sa, zavrčal a bol pripravený ju zabiť.
„Stop!“ zahnala Felicia sestru. „Je v poriadku. Môžete ho odpojiť od monitorov?“
„Potrebuje ich.“
„Dohliadnem, aby nebol dehydratovaný. Sľubujem.“ Felicia pomaly a opatrne začala odpájať hadičky a podávala ich sestre, až kým nebol voľný.
Usmiala sa na neho. „Lepšie?“
Prikývol.
Nežným pohybom ho zaviedla späť k posteli a uložila ho, kým sestry ustupovali z izby. Prikryla ho pokrývkou. „Si v bezpečí, Talyn. Pamätáš sa na Nera?“
„Áno.“
„Stojí priamo pred dverami spolu so šiestimi z kráľovskej stráže a s tvojou matkou. Princezná Tylie nariadila príkaz podpísaný Tadarou, aby si bol neustále strážený. Nikto sa nepokúsi dostať ťa z tejto izby bez krvavého boja od nás všetkých.“ Pobozkala ho na líce. „Chceš, aby som zavolala tvoju matku?“
Slzy sa mu nahrnuli do očí. „Nemôžem.“
Posadila sa k nemu. „Prečo? Čo sa deje?“
Zaváhal, než odpovedal šeptom. „Nechcem ju počuť plakať. A nechcem vidieť vinu v jej očiach, ktorá by spôsobila, že by som sa cítil ako idiot, ktorý to spôsobil. Len jediný raz v mojom posratom živote chcem byť sebecký.  Som unavený z potláčania vlastnej bolesti, len aby som nezranil jej city. Je mi ľúto, že sa cíti vinná za môj život. Ale jediný raz sa chcem sám ľutovať a srať na všetkých ostatných!“
Pohladila ho po líci. „Dobre. To máš dovolené. Bohovia vedia, že si to zaslúžiš po tom, čím si si prešiel.“
Dych mal trhaný a pozrel sa inam. „Raz som utiekol, Felicia. Hneď potom, ako som zmaturoval. Mal som ten hlúpy nápad, že by som mohol nájsť mier niekde inde.“
Felicii padla sánka nad tajomstvom, o ktorom si bola istá, že ešte nikomu nepovedal. „Čo sa stalo?“
„Naučil som sa, že nech ma Andarioni akokoľvek nenávidia za to, že som sa narodil, zvyšok vesmíru nás neznáša ešte viac. Mesiac som sa snažil nájsť si prácu. Šiel som od systému k systému. Všade to bolo rovnaké. Ľudia nás neznášajú. Phrixiani nám neveria. Nemohol som si nájsť ani bývanie. Nikto by mi nič neprenajal. Ani na noc. Musel som spávať na ulici v uličkách. Cestovať v nákladných vozňoch.“ Sťažka prehltol. „Vrátil som sa domov a moja matka ani netušila, že som bol preč. Bola na summite s tadarou. Taký nepodstatný som.“  
„Nie si nepodstatný, Talyn. Uvedomuješ si, aký dôležitý si pre mňa?“
Uškrnul sa. „Zničil som ťa tým, že si v mojom živote. Poškvrnil ťa. Navždy.“
„Nie. Dal si mi život a domov, aký som si nikdy nemyslela, že by som mohla mať. Kým nebolo teba, cítila som sa ja bezcenná a nepodstatná. Nechcená. Ale vždy, keď počujem tvoj hlas, moje srdce spieva.“
Talyn ju pohladil chrbtom ukazováka po líci.  „Nikdy nechcem, aby si ma ľutovala, Felicia.“
 „Ako by som mohla?“
Talyn sa začal usmievať, až kým sa medzi dverami neobjavil tieň. Predpokladal, že to bude jeho matka.
Nebola.
Tadara Eriadne tam stála aj so strážou. Šesť stôp vysoká bola stelesnením krvilačnej kráľovnej, ktorá zabila polovicu svojej rodiny, len aby sa dostala na trón. A pozerala na neho, ako by mal byť ďalším v poradí, kto sa pridá k nim do hrobu.
Felicia vyskočila a uklonila sa kráľovnej.
„Nechaj nás.“ Povedala bez toho, aby sa na ňu len pozrela.
To Talyna nasralo. A spôsob, akým sa ponáhľala z izby jeho nálade vôbec nepridal. Ako sa opovažuje tá mrcha s Feliciou tak zaobchádzať. Aj keď je kráľovná. V jeho svete tadara neznamená nič.
Ona bola nikto.
Ako stráž ustúpila, tadara pristúpila k jeho posteli.
„Nebojíš sa ma?“
Vykrivil pery. „Mal by som sa?“
„Môžem ťa zabiť.“
Veľa šťastia, mrcha.
Aj keď to bolo proti zákonom, stretol sa s jej pohľadom bez mrknutia oka.
„Smrť ma nedesí. Ani vy.“
„Si odvážny, čo? Plný veľkého ducha Bojových Haukov. Musí to byť veľmi zakódované v tvojej DNA.“
Tak ako bezohľadnosť musí byť v tej jej.
„Čomu vďačím za to potešenie, tadara?“
Tik v jej čelusti napovedal, že použitie jej titulu pochopila ako urážku než ako podlizovanie.
„Mal by si si sledovať svoj tón hlasu, chlapče. Napadol si členov mojej rodiny. Máš šťastie, že si stále nažive.“
Popravde, oni mali šťastie, že nie je mŕtvy. Ak by neprežil, bol si istý, že jeho matka by zahájila kráľovské krviprelievanie.
A začala by s Eriadne.
Odmietal sa ňou nechať zastrašiť. „Prečo ste tu, výsosť?“
Prešla po ňom zničujúcim pohľadom. „Keď odídem, s mojou asistentkou vyplníte formulár. Milosť, o ktorej ma tvoja matka s mojou dcérou presvedčili, bude niesť následky.“
Zamračil sa.
„Nikdy nebudeš hovoriť o ničom, čo sa ti stalo. Ak sa niekto opýta, bol si preč na oficiálnej úlohe.“
Hej...
„A moje vlasy?“
„Bol si disciplinárne potrestaný za svoje správanie.“
Za jeho správanie. Zábavné.
„Pokles v hodnosti, Kapitán, bude ten najzávažnejší následok.“
„Som major Výsosť.“
Zlovestný úsmev jej pokrivil tvár. „Bol. Opäť, dovoľ mi zopakovať, ako ľahko si z toho vyviazol.“ Pozrela smerom k dverám. „V budúcnosti, ak napadneš člena moje rodiny, nebudeš to ty, koho vyhodíme na Onorii.“
A s tým odišla z miestnosti.
Talyn sedel na posteli, sotva sa dokázal kontrolovať od hnevu v sebe. A keď mu asistentka podala vyhlásenie na podpis, pri čítaní tých klamstiev a nespravodlivosti ho pálilo v hrdle a vypaľovalo dušu ešte viac, než to týranie, ktoré prežil.
„Je nejaký problém, Kapitán?“
 Talyn uchopil pero a pripomínal si, že to nie je jej vina, že slúži tej kráľovskej suke. Ale v skutočnosti? Chcel ju s ním prebodnúť. „Žiadny.“
Podpísal sa na dokument a uložil to. Mysleli si, že ho dostali.
Boli na omyle.
Áno, bol Batur, ale viac ako to, bol z klanu Bojových Haukov. Pomenovaných za ich ochotu krvácať v boji a vziať život tým, ktorí ohrozujú ich rodinu. Toto nebol koniec. Neprijme to, čo mu urobili a vzali.
Ich chyba? Ohrozovanie jeho matky a Felicie. Pretože on bol posadnutý zúrivosťou Bojový Hauk. Nikto, dokonca ani skurvená tadara Andarie, nebude ohrozovať jeho rodiny a posielať ju preč. Tá mrcha pôjde dole a pri všetkých bohoch, on bude ten, kto ju zviaže v reťaziach.
Alebo osobne pošle do hrobu.


17 komentářů:

 1. Už som sa nevedela dočkať 😊 ďakujem krásne za ďalšiu skvelú kapitolu

  OdpovědětVymazat
 2. Knihomolka.3655. května 2017 11:18

  Díky za další úžasnou kapitolu, hned mám lepší den :)

  OdpovědětVymazat
 3. Super !!!! Děkuji mnohokrát za překlad a korekci další skvělé kapitolky !!!

  OdpovědětVymazat
 4. Prosim prosim neslo by to zverejnovat rychlejsie? Sice som si to precitala v anglictine ale vzhladom k tomu ako nou malo vladnem je toto proste 1000x lepsie :-) Strasne moc dakujem za preklady

  OdpovědětVymazat
 5. Súhlasím, nešlo by to o trošku rýchlejšie? Veľmi pekne ĎAKUJEM za preklad! Tinushka

  OdpovědětVymazat
 6. Ďakujem za ďalší kúsok skvelej knihy:)

  OdpovědětVymazat
 7. Dakujem za dalsie skvele pokracovanie. Uz som sa nevedela dockat. GabiM

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuji za novou kapitolu. Katka

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za kapitolu :)

  OdpovědětVymazat
 10. ďakujem za preklad a korekciu ďalšej skvelej kapitoly a nevie, sa dočkať pokračovania :-)

  OdpovědětVymazat
 11. OMG. Děkuju strašně moc. Jste nejlepší. Meduska

  OdpovědětVymazat
 12. Moc děkuji za další kapitolu!!!

  OdpovědětVymazat
 13. Srdečná vďaka za preklad i korektúru...:-);-)

  OdpovědětVymazat