úterý 17. října 2017

Intenzitvní - Význam časuKeď bol svet nový a čas mladý neexistovali žiadni strážcovia brán. Na počiatku to nebolo treba. Plynúci a flexibilný čas nebol pre mnohých tvorov lineárnym zážitkom. Vnímajúce bytosti sa skôr posúvali tam a späť k svojim rozmarom a voľným chvíľam. Mohli sa narodiť v budúcnosti a napriek tomu zomrieť v minulosti. Pre nich bola schopnosť pohybovať sa tam a späť, dopredu a dozadu, rovnako ľahká ako dýchanie. Nerozmýšľali o tom.

Pre ľudstvo, ktoré sa narodilo bez takéhoto privilégia, bol tento koncept vždy ťažko pochopiteľný.
Pre tých, ktorí môžu čas ohýbať, bola myšlienka pevného lineárneho života bez tejto slobody rovnako nepredstaviteľná. Tieto bytosti nepochopili ľudskú posadnutosť meraním a chránením toho, čo pre nich bolo nekonečné množstvo prepletených kruhov, ktoré si ľahko ohýbali tak, ako chceli. Ale tak, ako aj pri všetkom ostatnom, aj tu sa rodili takí, ktorí to zneužívali. Namiesto toho, aby boli vďační za svoje schopnosti, rozhodli sa priživovať na tých, ktorí ich nemali. Kradli čas tým, ktorí si ho mohli dovoliť stratiť a pustili ho do obehu. Držali ho nad hlavami tých, ktorí to potrebovali.
Dokonca viac než to, zneužívatelia zmenili históriu pre svoj vlastný zisk a vytvorili paradoxy a zmeny, ktoré postihli celý svet.
Celý vesmír.
Ovplyvnilo to každého.
Dokonca aj bohov.
Starobylí spisovatelia tvrdili, že sa pôvodný zeitjäger narodil nie z matky, ale iba z takto vypočítavej krutosti. Keď démon zneužil čas na lov a zabil svoju prvú obeť z čisto sebeckých dôvodov. Táto krv preliata v mene nenávisti a násilia zasiahla nevinnú pôdu rodnej zeme a zmiešala sa s úrodnou pôdou, aby vytvorila krvavé červené bahno, z ktorého sa zrodil prvorodený golem. Bez akejkoľvek inej emócie, ktorá by ho tvarovala, než nenávisť, golem sa stal nepríjemnou nočnou morou, ktorá lovila čokoľvek s búšiacim srdcom. Stalo sa z toho monštrum bez svedomia s neukojiteľným hladom po krvi a kostiach. Až kým do toho nevstúpili bohovia a nedali monštru dušu. A čo je ešte horšie, učili ich a určili im cieľ. Oslobodili ich pre svoje vlastné potreby a urobili čas lineárny takmer pre všetky bytosti, všade.
S pravidlami a zákonmi.
S hroznými následkami pre každého, kto sa odvážil manipulovať s novou neohybnou postupnosťou. Teraz sa manipulovalo s tým, čo nemôžu beztrestne ani Bohovia robiť.

Nezahrávajte sa s časom, lebo nás to všetkých omráči v našom vlastnom čase...

6 komentářů:

  1. Jste skvělé !!!! Díky moc za překlad a korekci !!!!!

    OdpovědětVymazat
  2. Super. Teším sa na to! Tinushka

    OdpovědětVymazat
  3. Už se moc těším na překlad. Katka

    OdpovědětVymazat