pondělí 23. dubna 2018

Alterant - Kapitola 40
Evalle procházela poslední z chodeb vedoucích do jejího podzemního bytu, plná ran na duši i na těle. Sen ji teleportoval tam, kde nechala svou motorku.
            Neřekl ani slovo, ale ta spalující nenávist v jeho očích byla neutišitelná.
            A ani náhodou by jí nedal jasnou odpověď, kdyby se zeptala na Storma, takže tím neztrácela čas. Na to, aby zjistila pravdu, ho nepotřebovala. Tzader jí slíbil, že dá vědět, kdyby o Stormovi kdokoliv cokoliv slyšel.
            Otevřela dveře svého bytu a vešla. „Feenixi… jsem doma.“
            Kde byl?
            Dup, dup, dup… a pak máchání křídly.

            Měla srdce až v krku, když se objevil před ní. Obyčejně ustoupila, aby mohl přistát na sedacím vaku a sklouznout po zemi, jako by dojel do cíle v závodu pořádaném NASCARem.
            Tentokrát tam jen stála.
            Jeho oranžové oči překvapeně zazářily. Zahnul, obkroužil místnost a poté, co přistál v její rozevřené náruči, složil křídla.
            Přivinula si ho k sobě a pevně ho objala, plná bolesti i štěstí.
            Feenix ji poplácal po tváři, vtiskl jí nos do ohybu krku.
            Zachvěla se, jak se silou vůle snažila potlačit vzlyk. Bolest trhala její nitro na kousky. Storm musel být naživu.
            Jestli žil, kde mohl být?
            Našel ji v Jižní Americe.
            Našel ji i poblíž jejího domova.
            „Moje,“ hlesl Feenix.
            Srdce jí svíraly radost a žal. „Ty jsi taky můj, zlatíčko.“
            Její chrlič nadzvedl hlavu a radostně zavýskal. „Chyběl ti?“
            „Víc, než si dokážeš představit.“ Vtiskla mu polibek na šupinaté čelo a položila ho na zem. „Osprchnu se a pak se budeme dívat na reprízy.“
            Cokoliv normálního.
            Sprcha jí pomohla cítit se líp, a stejně tak čisté oblečení. Znovu si oblékla Stormovu větrovku, než si vlezla do postele s mísou popcornu pro ni a hrstkou matic pro Feenixe.
            Feenix se potuloval po místnosti a pokaždé, když napočítal do deseti, zamával křídly. Dokonce počítal ve správném pořadí, končil nejdřív u devítky a pak u desítky, když mu vysvětlila, že kterýkoliv roh může počítat jako devět nebo deset.
            Otevřela laptop a začala projíždět e-maily. Jakmile začala ťukat na klávesnici, Feenix prudce zamával křídly a zvedl se do vzduchu.
            Přelétl nad postel a posadil se vedle ní, na místě, kde si nechal svého plyšového aligátora. „Naskal!“ Zazubil se na ni v úsměvu, který stál za jakoukoliv nuceně uzavřenou dohodu s Machou.
            Zatahala ho za palec na noze a on se zahihňal, jako ještě nikdy. „Budeme se dívat na reprízy NASCARu hned, jak projedu pár e-mailů. Dobře?“
            Zatleskal. „Zmlzka.“
            To v jeho podání znamenalo ano.
            Otočila se zpět ke svému laptopu a v rychlosti prolétla obvyklá oznámení od VIPERu, než našla zprávy, které byly důležité. Její e-mailová schránka byla chráněná nějakým speciálním programem běžícím na www.Beladors.com, takže se do ní nedostaly žádné spamy. Otevřela první mail, od Quinna, který došel včera:
Zařídil jsem ti uvolnění z práce. Vrať se, až ti to přijde vhod. Nesnášela se za to, že jako první ji napadlo, jestli tohle udělal ze své obvyklé starostlivosti… nebo o ní opravdu mluvil s Kizirou a šlo o pocit viny. Pár dní na to, aby si nechala všechno rozležet v hlavě, jí přijde vhod.
            Potřebovala nějaký čas jen s Feenixem.
            Když ji Tzader při její cestě domů telepaticky kontaktoval, řekl jí, aby si zkontrolovala mail. Měl jí poslat zprávu, o které si promluví zítra, až si trochu odpočine. Našla Tzaderův e-mail, ve kterém stálo:
Quinn během sondování mysli Conlana O’Mearyho narazil na hrozbu vůči Brině, tak jsme ho dočasně přesunuli do vazby. Dostal jsem zprávu, že Conlan zmizel. Kdyby se ti ozval, okamžitě mi dej vědět. V žádném případě se s ním nescházej, aniž bych byl s tebou já nebo Quinn. Nejdřív si musíme promluvit. Co to Quinn v O’Mearyho mysli viděl, že si Tzader myslel, že ji kontaktuje?
            Quinn poslal další e-mail:
Jsem nadmíru šťasten, že ses v pořádku vrátila. Brzy se uvidíme. Jak mohlo něco, co řekla nějaká šílená čarodějnice, změnit to, jak přemýšlela o jednom ze dvou nejbližších přátel?
            Nemělo by. A nedovolí to.
            Odmítala ho podezírat. Její důvěru si zasloužil a zatím jí nedal důvod ji zpochybňovat. Řekne mu, co jí Kizira tvrdila, a on jí osvětlí, že není možné, aby tu informaci získala právě od něj.
            Zírala na svou schránku a usilovně si přála, aby na ni čekal e-mail od Storma.
            Nic.
            Feenix se jí otřel o ruku.
            Usmála se na něj, ale jemu v očích zůstal smutek. Položil jí hlavu na rameno.
            Měl snad ten maličký schopnost empatie?
            Nebo slyšel, jak její srdce každou minutu, co nemá o Stormovi žádné zprávy, s praskotem puká?
            Poplácala ho po tváři. „Tak pojď, jdem se dívat na NASCAR.“
            Zašklebil se a plácnul sebou na polštář vedle ní, než objal svého plyšového aligátora.
            Od zítřka se bude muset začít starat o Alterantské záležitosti. Macha jí dala šanci dokázat, že Alteranti by měli být uznávanou rasou. Hned, jak Tristana najde, řekne mu o tom. Pochybovala, že by se už dostal ze země, když se letiště nakonec opravdu zavřelo. Měl by být svolnější ke spolupráci s ní, až zjistí, že má podporu Machy.
            Všechno bylo v pohodě.
            Stačilo jí jen najít Tristana a Storma.
            Otočila se zpět k počítači, aby Stormovi poslala e-mail, když v tom se jí ve schránce objevil nový - od Storma. Zamrzla, chvíli na tu blikající zprávu jen zírala, než na ni klikla. Ta zpráva odešla z jeho mobilu před pár hodinami. Po tom, co ji Sen vysadil u motorky, se vrátila po svých stopách, ale nenašla ani Stormovo oblečení. Teď jí však došlo, že když vytahovala věci z tankbagu, jeho mobil tam taky nebyl. Vzal si Storm zpátky svoje věci… nebo to udělal někdo jiný?
            Srdce jí bušilo jako splašené. Když e-mail otevřela, stálo v něm:
Evalle,

Ozvu se.

Storm.8 komentářů:

 1. Děkuji za kapitolku a korekci. Těším se na další.

  OdpovědětVymazat
 2. Moc děkuji za kapitolu. Katka

  OdpovědětVymazat
 3. Dekuji za preklad a korekci dalsi kapitoly :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za další kapitolu :)
  Janka

  OdpovědětVymazat